Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Вівторок, 18 січня, 14:38:33

Чернігівська міськрада затвердила Програму підтримки малого та середнього підприємництва

30.11.2016   16:00

Депутати Чернігівської міської ради кількістю у 40 голосів схвалили Програму підтримки малого та середнього підприємництва у місті Чернігові на 2017-2020 роки.

Головним розробником, розпорядником коштів та виконавцем Програми є  управління економічного розвитку міста.  Проект Програми також пройшов обговорення та узгодження з громадськими організаціями підприємців міста та представниками депутатського корпусу міської ради у рамках підготовки Стратегії розвитку міста до 2020 року.

У розробці Програми розвитку підприємництва взяли активну участь представники Чернігівської профспілки підприємців «Єдність», Чернігівської торгово-промислової палати, Чернігівської міської Ліги ділових та професійних жінок структурних підрозділів міської ради, міського центру зайнятості, Центру малого та середнього підприємництва громадської організації «Сяйво Сіверщини» та ін. Їх пропозиції та зауваження включено до заходів Програми.

Пріоритетними векторами розвитку малого і середнього підприємництва на 2017-2020 роки визначено:
- підвищення якості обслуговування суб’єктів підприємництва з боку структурних підрозділів міської ради шляхом впровадження Е - врядування;
- промоція місцевих товаровиробників на вітчизняних та зовнішніх ринках;
- поглиблення діалогу між організаціями підприємців міста та міською радою.

У рамках Програми передбачається  вдосконалення процесу надання адміністративних послуг та реалізації регуляторної політики,  впорядкування умов здійснення бізнесу, промоції місцевого бізнесу – ресурсної та інформаційної підтримки, удосконалення інфраструктури підтримки підприємництва,  залучення до самозайнятості соціально вразливих  верств населення,  сприяння місцевим товаровиробникам.

Фінансування заходів Програми здійснюватиметься з міського бюджету з урахуванням наявних фінансових ресурсів, коштів співвиконавців заходів, коштів міжнародної технічної допомоги (грантів)  та інших джерел фінансування, не заборонених чинним законодавством.

Загальна вартість заходів Програми складає  6175,0 тис. грн, серед яких 1540,0 тис. грн - у 2017 році.

Планується реалізувати освітні програми для підприємців, соціально-вразливих верств населення, просувати місцевих виробників у зарубіжних країнах, вивчати досвід розвитку інфраструктури підприємництва, організовувати виставково-ярмаркову діяльність.

Програма має на меті зміцнити міську інфраструктуру підтримки підприємництва, створити сприятливі умови для розвитку малого і середнього бізнесу, адаптувати його до роботи в умовах нових стандартів та конкуренції відповідно до вимог Угоди про асоціацію з Європейським Союзом, підвищити економічні показники розвитку міста, досягти сталого формування середнього класу мешканців міста.

Напрямки та заходи Програми можуть бути скориговані у період її дії з урахуванням соціально-економічної ситуації у місті, змін в діючому законодавстві та обсягів залучених фінансових ресурсів.

У разі необхідності управління економічного розвитку міста здійснює перерозподіл обсягів коштів міського бюджету між окремими заходами Програми. 

 
Довідково:

За інформацією управління економіки міської ради, частка малих та середніх підприємств у загальній кількості підприємств міста становить  99,9 %. Кількість економічно активних малих підприємств у розрахунку на 10 тис. осіб наявного населення за станом на 1 січня 2016 року становить  91 од. (у середньому по області цей показник становить 54 од). Відповідно: середніх підприємств – 4 од. (середніх по області – 3 од).

 

Останні новини Чернігівщини

Чернігівський мандрівник написав книгу про українців у Парагваї

Чернігівський мандрівник написав книгу про українців у Парагваї 12:24

Відомий чернігівський мандрівник, журналіст і письменник Олександр Волощук написав і видав книгу "Парагвайське щастя", в якій розповів про життя українців у Парагваї в період з 1937 по 2017 рік.

У Чернігові побільшало хворих на Covid-19

У Чернігові побільшало хворих на Covid-19 12:15

У Чернігові минулого тижня спостерігалося стрімке збільшення захворілих на Covid-19. Так, за тиждень захворіло 506 містян, це в 2 рази більше ніж на початку січня.

Торік у Чернігові фахівці міської державної ветлікарні здійснили понад 3120 щеплень від сказу

Торік у Чернігові фахівці міської державної ветлікарні здійснили понад 3120 щеплень від сказу 11:52

У минулому році спеціалісти Чернігівської міської державної лікарні ветмедицини вакциною Рабістар щепили від сказу 3121 тварину (у тому числі 610 – в результаті щорічної весняної кампанії профілактичних щеплень).

Кримінальна відповідальність за порушення Правил рибальства

Кримінальна відповідальність за порушення Правил рибальства 11:44

Відповідно до ст. 249 Кримінального кодексу України (далі - ККУ) кримінальна відповідальність настає у випадку незаконного зайняття рибним, звіриним або іншим водним добувним промислом, якщо воно заподіяло істотну шкоду.

Коли щеплювати дитину від поліомієліту?

Коли щеплювати дитину від поліомієліту? 11:38

Восени 2021 року у 20 дітей на Рівненщині й Закарпатті виявили вірус поліомієліту.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини