Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Середа, 8 грудня, 05:30:10

Чернігівщина однією з перших розпочала опалювальний період

22.10.2016   11:10Агенцiя

Уряд і Верховна Рада зробили усе, аби вчасно розпочати опалювальний сезон. З такої оцінки ситуації 21 жовтня, розпочав всеукраїнську селекторну нараду Віце-прем'єр-міністр – Міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України Геннадій Зубко.

Вкотре на нараді мова йшла про стан проходження опалювального сезону 2016-2017 років.

– Підприємства теплоенергетики мають бути підтримані органами самоврядування, зоною відповідальності яких є підключення житлового сектору й соціальних об’єктів до опалення, – зауважив Геннадій Зубко.

Також він акцентував увагу керівників областей на тому, що всі працюють в одних нормативних і законодавчих умовах, але мають різні результати. При цьому Віце-прем'єр-міністр назвав сім кращих областей, які вчасно, навіть раніше календарного графіку, розпочали опалювальний період. Серед їх числа і Чернігівщина.

Проте деякі області досі мають проблеми з підключенням житлового сектору та об’єктів соціальної сфери до тепла, пов’язані з відсутністю договорів з НАК «Нафтогаз».

Загалом станом на сьогодні в Україні до опалення підключено 95,8% котелень, 87,9% житлових будинків, 94,5% об’єктів соціальної сфери.

У Чернігівській області в роботу включені 953 котельні, які стовідсотково забезпечують подачу тепла житловому фонду (а це 2016 будинків) та об’єктам бюджетної сфери – 546 школам, 441 дитячому садочку, 54 лікарням.

Зазначив Геннадій Зубко і про прийняття Парламентом у першому читанні законопроекту, який передбачає реструктуризацію заборгованості підприємств тепло- та водопостачання на 5 років і можливість після реструктуризації боргу списання нарахованих штрафів і пеней.

Ще одне питання, яке розглянули на нараді, – житлові субсидії.

Віце-прем’єр-міністр України Павло Розенко нагадав, що всі області отримали цільові показники охоплення населення субсидіями. Проте він відзначив лише дев’ять областей, зокрема і Чернігівщину, як таких, що мають досить високі темпи оформлення субсидій.

Павло Розенко поставив завдання до 30 жовтня затвердити регіональні цілі по залученню домогосподарств до системи субсидій у розрізі кожного району області. А також доручив головам ОДА до 1 листопада забезпечити перерахунок субсидій всім родинам, які вже їх оформили.

На сьогодні субсидіями в Україні вже користуються 6,1 мільйона домогосподарств. Очікується збільшення цієї цифри до 8,5 мільйона.

Наразі у Чернігівській області користувачами субсидій є 203 тисячі домогосподарств. Ще 30-ти тисячам проводиться автоматичний перерахунок субсидій.

Підбиваючи підсумки селекторної наради, заступник голови облдержадміністрації Сергій Сергієнко відзначив злагоджену та оперативну роботу усіх служб області, причетних до підготовки та проходження опалювального сезону.

Він зауважив, що проблемні питання, які виникали по деяким населеним пунктам, вчасно вирішені. Наразі всі системи енерго-, тепло-, водопостачання і водовідведення області працюють у штатному режимі.

Останні новини Чернігівщини

8 грудня у Чернігівській області оголошено днем жалоби за загиблими у ДТП під Брусиловом

8 грудня у Чернігівській області оголошено днем жалоби за загиблими у ДТП під Брусиловом 19:06

Про це йдеться у розпорядженні голови ОДА № 1080 від 7 грудня 2021 року.

За минулу добу в Чернігівській області виявлено 175 нових випадків COVID-19

За минулу добу в Чернігівській області виявлено 175 нових випадків COVID-19 18:24

За даними Управління охорони здоров’я Чернігівської ОДА, станом на 7 грудня в області зафіксовано 175 нових випадків COVID-19. Зокрема 81 — у Ніжинському районі, 72 — у Чернігівському (в тому числі 59 — у Чернігові) та 22 — у Корюківському. 59 захворілих госпіталізовані.

 Змістовно від МОЗ: Як зберегти психічне здоров’я під час пандемії COVID-19

Змістовно від МОЗ: Як зберегти психічне здоров’я під час пандемії COVID-19 14:54

Не перший рік весь світ живе в умовах нової реальності, коли пандемія COVID-19 вплинула на всі сфери суспільного життя. Вона також впливає і на тих, хто не хворів на COVID-19. Втома від карантину, втрата рідних та друзів, зміна формату роботи, поширення фейків та негативно забарвленої інформації чинять вплив на психічний стан людей. Реакція на пандемію COVID-19 з боку психічної системи людини є цілком нормальною.

Зіткнення автобуса і автофургона поблизу Чернігова з чисельними жертвами - зареєстровано кримінальне провадження

Зіткнення автобуса і автофургона поблизу Чернігова з чисельними жертвами - зареєстровано кримінальне провадження 14:25

Чернігівська обласна прокуратура здійснює процесуальне керівництво у кримінальному проваджені за фактом порушення правил безпеки дорожнього руху, що спричинило загибель кількох осіб (ч. 3 ст. 286 КК України).

Більше сотні небезпечних предметів намагалися пронести до судів жителі Чернігівщини у листопаді

Більше сотні небезпечних предметів намагалися пронести до судів жителі Чернігівщини у листопаді 14:22

На початку кожного місяця, судові охоронці Чернігівщини проводять розширену нараду щодо підведення підсумків діяльності та постановки завдань на наступний період. Не став винятком й грудень.