Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Понеділок, 21 вересня, 20:05:50

Відбулися загальні збори місцевої асоціації органів місцевого самоврядування "Ради Чернігівщини"

19.10.2016   13:25Агенцiя

На них були обговорені актуальні питання децентралізації влади, долі земель і лісів та інші проблеми розвитку місцевого самоврядування.

В зібранні взяли участь голова обласної держадміністрації Валерій Куліч, голова обласної ради Ігор Вдовенко та члени регіонального асоційованного об'єднання - керівники районних і міських (міст обласного значення) рад.

На шляхах розв'язання назрілих проблемних питань акцентував увагу і очільник обласної виконавчої влади, якому одному з перших було надано слово для виступу. Звертаючись до присутніх, Валерій Куліч охарактеризував хід проведення децентралізації в регіоні та окреслив основні завдання участі в цьому процесі керівників районних та міських рад краю. Керівник торкнувся як позитивних, так і вкрай негативних тенденцій. Зокрема звернув увагу на кримінальні масштаби розкрадання лісів в системі «Облагролісу», що сягають десятків мільйонів гривень. Позитивних же кроків набирають темпи створення об'єднаних територіальних громад. Між тим, до п'яти вже діючих ОТГ невдовзі приєднається удвічі більше громад.
Проте, цього також замало і пришвидшенню процесу децентралізації повинна сприяти якраз і Асоціація «Ради Чернігівщини», в тому числі і допомагати територіальним громадам у залученні фінансів через розробку якісних проектів розвитку. Виступаючий також зазначив, що із прийняттям відповідних законів, ОТГ будуть розпоряджатися навколишніми землями та лісами, що унеможливить розкрадання останніх та сприятиме надходженню до бюджетів громад необхідних для свого розвитку коштів...

Розпочату тему було продовжено і при розгляді порядку денного зборів Асоціації. Про актуальні питання децентралізації та реформування місцевого самоврядування, а також – зміни, внесені до нормативно-правової бази доповіла присутнім голова постійної комісії обласної ради з питань розвитку і реформування місцевого самоврядування, децентралізації та європейської інтеграції, керівник виконавчої дирекції Чернігівського регіонального відділення Всеукраїнської асоціації сільських та селищних рад Ірина Грозенко. Наголошуючи на багатьох аспектах процесу децентралізації та поступу до європейських цінностей життя, вона також зробила акцент на пасивності багатьох керівників органів місцевого самоврядування стосовно участі в розробці актуальних і якісних проектів, на які міжнародні фонди виділяють необхідні кошти. А це – кроки до покращання рівня соціальної сфери та інфраструктури громад. Україна буде заможною і економічно міцною лише тоді, коли відродиться наше українське село, - наголосила промовець.

Не менш актуальною темою зборів були і «Земельні питання на сучасному етапі», з яких присутніх поінформував начальник Головного управління Держгеокадастру в Чернігівській області Олександр Колотілін. Виступаючий, зокрема, окреслив ситуацію з орендою земель, розповів про стан розподілу земельних ділянок для воїнів АТО, звернув увагу учасників зборів на цілу низку проблемних питань, які сьогодні хвилюють органи місцевого самоврядування тощо.

Значну увагу члени Асоціації звернули і на питання стосовно «Розпорядження об'єктами комунальної власності. Діяльність комунального підприємства Чернігівської обласної ради «Чернігівоблагроліс» і його дочірніх підприємств», із сутністю та змістом якого їх ознайомив начальник управління комунального майна Чернігівської обласної ради Андрій Бунін, якого, як було зазначено, на цю посаду затверджено депутатським корпусом обласної ради після виявлення низки зловживань в системі управління комунальним майном області і, зокрема, в КП обласної ради «Чернігівоблагроліс».

Далі учасники зборів розглянули заключну тему порядку денного - питання «Про затвердження нової редакції Статуту Місцевої асоціації органів місцевого самоврядування «Ради Чернігівщини», які, за словами Ігоря Вдовенка, необхідно розглянути у зв'язку із змінами у чинному законодавстві України.

Як наголосив голова обласної ради, дане питання внесено на розгляд загальних зборів у зв'язку з тим, що 13 серпня 2015 року вступили в дію зміни до Податкового кодексу України від 2 грудня 2010 року №2755-VI стосовно неприбуткових підприємств, установ та організацій і цим змінам повинна відповідати неприбуткова організація, якою і є Асоціація «Ради Чернігівщини». Отож, з метою включення до нового Реєстру неприбуткових установ та організацій учасники зборів провели дружнє голосування, за результатами якого установчі документи Асоціації будуть приведені у відповідність до вимог Податкового кодексу та інших законодавчих актів України.

А потім учасники зборів вступили у жваву дискусію навколо вже заслуханих питань, й особливо стосовно використання земельних та лісових фондів, в якій взяли участь більше десятка  керівників районних і міських рад.

На завершення розгляду та обговорення питань порядку денного загальних зборів Асоціації, голова обласної ради Ігор Вдовенко наголосив, що всі зауваження, висловлені на засіданні, будуть узагальнені і враховані у подальшій роботі, а також подякував колегам за ділове та активне спілкування.

Останні новини Чернігівщини

Поліція Чернігова не виявила жодних вибухових предметів на Красній площі

Поліція Чернігова не виявила жодних вибухових предметів на Красній площі 19:18

Нині поліцейські встановлюють особу, що зробила неправдиве повідомлення про замінування.

Виявлено 84 нових випадків COVID-19

Виявлено 84 нових випадків COVID-19 16:42

За даними Управління охорони здоров’я Чернігівської ОДА станом на 21 вересня в області зафіксовано 84 нових випадків COVID-19.

У Ніжині та Носівському районі з 22 вересня працюватимуть транспорт та заклади освіти

У Ніжині та Носівському районі з 22 вересня працюватимуть транспорт та заклади освіти 14:59

Таке рішення було прийняте на позачерговому засіданні Державної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій, під час якого на основі звернень та консультацій з регіонами переглянули карантинні обмеження для населених пунктів, віднесених до "червоного" рівня епідемічної небезпеки поширення COVID-19.

Готовність до своєчасного старту і стабільного проходження опалювального сезону – на контролі Чернігівської ОДА

Готовність до своєчасного старту і стабільного проходження опалювального сезону – на контролі Чернігівської ОДА 14:42

Рівень підготовки теплогенеруючих підприємств та паливно-енергетичного комплексу до опалювального сезону 2020-2021 рр., а також розрахунки за спожиті послуги – основні питання засідання Антикризового енергетичного штабу, який 18 вересня в онлайн–режимі провів Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль.

Святкування дня міста Чернігова розпочали покладанням квітів до могил воїнів-захисників Батьківщини

Святкування дня міста Чернігова розпочали покладанням квітів до могил воїнів-захисників Батьківщини 14:34

21 вересня - День міста Чернігова та 77-а річниця вигнання нацистських окупантів з нашого міста. Цей день назавжди увійшов у його історію як уособлення вдячної пам’яті про подвиг воїнів-визволителів, які ціною власного життя забезпечили майбутнім поколінням можливість вільно жити у рідному місті.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини