Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Вівторок, 5 липня, 09:46:31

У Батурині відбулося виїзне засідання Комітету Верховної Ради України з питань аграрної політики та земельних відносин

16.09.2016   11:51

Учасниками зустрічі стало безпрецедентно широке коло фахівців і зацікавлених галуззю.

Народні депутати, урядовці, уповноважені фіскальної служби і дотичних до галузі міністерств разом із науковцями, представники громадських організацій, суб’єктів господарювання, фермерських господарств та виконавчої влади чотирьох областей понад три години поспіль працювали разом над двома питаннями.

У почасти гострій дискусії обговорювалися можливі формати регулювання обігу земель сільськогосподарського призначення та державні механізми підвищення конкурентоздатності виробництва – пряма бюджетна підтримка і пільгові режими оподаткування.

На початку засідання до учасників зустрічі звернувся голова Чернігівської ОДА Валерій Куліч. Він закликав до пошуку таких законодавчих рішень, які не ускладнюватимуть адміністрування, зокрема, податків і будуть зрозумілими і доступними для виконання навіть дрібними фермерськими господарствами.

Як зазначив у своєму виступі Міністр аграрної політики та продовольства України Тарас Кутовий, залишати ситуацію на ринку землі без змін наразі вже неможливо. Мінагрополітикою разом з Держгеокадастром підготовлено власний проект Закону «Про обіг земель сільськогосподарського призначення». В умовах дії мораторію на обіг земель сільськогосподарського призначення законопроект створює фермерам можливість закласти орендовані землі, а отримані кошти вкласти у розвиток власного господарства. Це, у свою чергу, позитивно вплине на інфраструктуру сільських територій. Законопроектом пропонується надати орендарям можливість відчужувати право оренди, визначити умови надання в оренду земель державної або комунальної власності для сільськогосподарських потреб або під забудову.

Також законопроектом закладаються чіткі правила проведення земельних торгів, що зроблять процес передачі землі в оренду прозорим та відкритим.

У Парламенті наразі знаходиться 7 «земельних» законопроектів. Який з них стане законом, вирішуватиме саме Верховна Рада.

Загалом питання мораторію на продаж землі на засіданні комітету було ключовим і викликало бурхливу дискусію серед присутніх. Думка більшої частини з них сходилася на тому, що знімати мораторій – не на часі. Члени комітету, взявши до уваги претензії і зауваження, повідомили, що найближчим часом у різних областях України відбудеться широке обговорення даного питання. Без цього ключові рішення прийматись не будуть.

Останні новини Чернігівщини

На Чернігівщині провели в останній путь загиблого воїна

На Чернігівщині провели в останній путь загиблого воїна 09:44

Вчора Чернігівщина попрощалася з земляком - капітаном Копилом Віктором Миколайовичем, який ціною власного життя захищав Україну від ворожої навали.

Рятувальники навчають дітей правилам безпеки

Рятувальники навчають дітей правилам безпеки 09:32

Про безпеку треба знати - про безпеку треба дбати – головний меседж, який хочуть донести рятувальники Чернігівщини до підростаючого покоління в умовах воєнного стану.

у липні-серпні можна здобути професію манікюрника, перукаря, кравця, муляра, візажиста, бджоляра. Графік навчання від центру зайнятості 09:23

Бажаєте безкоштовно і в стислі терміни отримати затребувану на ринку праці професію чи підвищити кваліфікацію?

Ніжинські герої-комунальники ризикували життям заради чистого міста 09:15

Ще зовсім недавно місто здригалось від обстрілів окупантів, які нахабно вдерлись на нашу землю. Незважаючи на небезпеку та ризикуючи власним життям комунальники продовжували працювати.

Співробітника УДО на Чернігівщини судитимуть за зраду

Співробітника УДО на Чернігівщини судитимуть за зраду 09:08

За процесуального керівництва прокурорів Офісу Генерального прокурора закінчено досудове розслідування та скеровано до суду обвинувальний акт стосовно співробітника охорони Служби Департаменту охорони об’єктів УДО України за фактами самовільного залишення місця служби та державної зради (ч. 5 ст. 407, ч. 2 ст. 111 КК України).

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини