Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Середа, 2 грудня, 20:01:57

Досудове розслідування у кримінальному провадженні щодо зловживань службовими особами КП "Чернігівводоканал" триває

09.09.2016   07:44Агенцiя

Слідчим відділом прокуратури області здійснюється досудове розслідування у кримінальному провадженні за фактом зловживання службовим становищем особами, які очолювали КП «Чернігівводоканал» в період з 2004-2016 роки, внаслідок яких державним інтересам заподіяно збитки на суму 33 млн грн (ч. 2 ст. 364 КК України), повідомляє прес-служба прокуратури Чернігівської області.

Досудовим розслідуванням встановлено, що згідно з угодами про субкредитування між Міністерством фінансів України, Міністерством з питань житлово-комунального господарства України та КП «Чернігівводоканал» у 2007 та 2009 роках комунальне підприємство прокредитоване на суму понад 20 млн доларів США.

Водночас, службові особи, достовірно знаючи про наявність на підприємстві достатніх коштів, отриманих від оплати за водопостачання та водовідведення, які мали б спрямовуватися на оплату кредитних зобов’язань, штучно створили заборгованість по цих угодах, припинивши їх оплату з серпня по листопад 2015 року.

Борг віднесли до категорії такого, що виник внаслідок різниці в тарифах. За зверненням працівників підприємства до Мінфіну про його погашення отримали відповідну субвенцію з Державного бюджету України.

Таким чином, погашення кредитних зобов’язань по договорах субкредитування перед Міжнародним банком реконструкції та розвитку в сумі понад 33 млн грн повністю відбулося за рахунок коштів субвенції з Державного бюджету України, у той час як отримані від споживачів кошти підприємство використало на власні потреби.

Наразі триває виконання комплексу слідчих дій, пов’язаних з фіксацією  злочинної діяльності, пошуком та збором доказів, які є істотними у кримінальному провадженні. Здійснюються інші процесуальні дії, спрямовані на викриття та притягнення до кримінальної відповідальності усіх осіб, причетних до вчинення службового злочину.

Останні новини Чернігівщини

Виявлено 505 нових випадків COVID-19

Виявлено 505 нових випадків COVID-19 16:57

За даними Управління охорони здоров’я Чернігівської ОДА станом на 2 грудня в області зафіксовано 505 нових випадків COVID-19.

Кабінет міністрів України не буде продовжувати карантин вихідного дня у грудні

Кабінет міністрів України не буде продовжувати карантин вихідного дня у грудні 14:17

Про це на засіданні повідомив прем'єр-міністр України Денис Шмигаль.

Що ми знаємо про Десну? 14 фактів

Що ми знаємо про Десну? 14 фактів 14:13

Чарівна Десна – це безцінний спадок, про який кожен з нас має дбати, аби зберегти для наступних поколінь.

Олена Костевич виборола бронзову нагороду міжнародних змагань з кульової стрільби Polish Open Kaliber

Олена Костевич виборола бронзову нагороду міжнародних змагань з кульової стрільби Polish Open Kaliber 12:46

Знана чернігівська спортсменка Олена Костевич виборола бронзову нагороду у вправі ПП-3 (гібридний фінал) на міжнародних змаганнях з кульової стрільби Polish Open Kaliber.

У Чернігові затвердили Програму підтримки дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, а також сімей з дітьми

У Чернігові затвердили Програму підтримки дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, а також сімей з дітьми 12:01

У Чернігові затвердили Програму розвитку сімейних форм виховання дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, попередження дитячої бездоглядності та безпритульності, соціальної підтримки сімей з дітьми у місті Чернігові на 2021-2023 роки.

АНОНСИ ПОДІЙ