Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Субота, 4 грудня, 18:11:28

Жінкам-депутаткам місцевих рад пропонують підвищити свій рівень

17.08.2016   14:53Агенцiя

17 серпня у Чернігівській міській раді відбулася прес-конференція з нагоди старту проекту «Підсилення новообраних жінок-депутаток міського, районного та обласного рівня Хмельницької, Чернігівської та Миколаївської області шляхом проведення просвітницької кампанії та обміну досвідом».

Як повідомила представник ГО «Асоціація демократичного розвитку» Анна Ніколенко-Баєва, основна мета проекту – забезпечити рівні права та можливості для жінок і чоловіків у політичній сфері, де представництво жінок ще досить низьке та закріпити квоту, як необхідний тимчасовий захід. Проект передбачає низку тренінгів для жінок-депутаток місцевих рад різних рівнів трьох областей, а також обмін делегаціями.

«Вважаємо, що знання і навички, отримані впродовж навчання, допоможуть учасницям якісно та фахово здійснювати свою депутатську діяльність, отримати додаткову інформацію з питань парцитипаторного і гендерного бюджетування, комунікаційних стратегій, формування позитивного іміджу, кращих практик місцевих рад тощо», – підкреслила А.Ніколенко-Баєва. Громадська діячка додала, що в якості учасниць проекту вони планують залучити новообраних депутаток місцевих рад, водночас будуть раді бачити жінок, які вже мають досвід депутатської діяльності та готові ділитися ним з іншими (усі охочі депутатки з Чернігівщини можуть подати заявку на участь у проекті до 31 серпня).

Також А.Ніколенко-Баєва під час прес-конференції зазначила, що впровадження 30% квоти на місцевих виборах 2015 року дозволило пройти у ради різного рівня значній кількості жінок. Серед них – досить значний відсоток новообраних жінок-депутаток, які для ефективного здійснення своїх депутатських обов'язків потребують навчально-просвітницької допомоги. «Хочу наголосити, що моніторинг виборів до місцевих рад продемонстрував – до Чернігівської міської ради обрано найбільшу кількість жінок-депутаток, порівняно з іншими міськими радами обласних центрів (33,3%). Це найкращий показник в Україні», - поінформувала громадська діячка. До речі, у Чернігівській обласній раді рівень представництва жінок становить 18,8%.

Заступник міського голови – керуючий справами виконкому Чернігівської міськради Сергій Фесенко розповів про підтримку міською владою цього проекту. Він уточнив, що до Чернігівської міської ради восени 2015 року обрано 12 жінок із 42 депутатів. На сьогодні одна з них є головою постійної комісії, дві заступниками голів постійних депутатських комісій і троє – секретарями. Щодо професійного представництва, то по троє жінок-депутаток представляють медичну сферу і підприємницьку діяльність, п’ятеро – освітню галузь, одна – юриспруденцію. У віковій структурі п’ятеро депутаток мають вік 30-40 років, троє – 40-50 років, четверо жінок – понад 50 років.

Найбільшу кількість жінок у Чернігівській міськраді, порівняно з іншими містами, заступник міського голови пояснив активністю чернігівських жінок, які є успішними у різних сферах діяльності та не залишаються осторонь вирішення нагальних міських проблем.

Крім того, С.Фесенко зауважив, що у структурних підрозділах міської ради серед 275 посадових осіб місцевого самоврядування 215 є жінками. «Мені комфортно працювати із жінками», - поділився посадовець.
 

Довідка:

Проект «Підсилення новообраних жінок-депутаток міського, районного та обласного рівня Хмельницької, Чернігівської та Миколаївської області шляхом проведення просвітницької кампанії та обміну досвідом» впроваджується Хмельницькою обласною громадською організацією Подільський центр «Гендерна рада», за підтримки Фонду сприяння демократії Посольства США в Україні.  Регіональний координатор проекту в Чернігівській області – громадська організація «Асоціація демократичного розвитку».
Тривалість проекту 9 місяців – до квітня 2017 року.

Останні новини Чернігівщини

У Чернігові нагородили переможців конкурсу «Молодь! Армія! Країна!»

У Чернігові нагородили переможців конкурсу «Молодь! Армія! Країна!» 18:09

Урочистості відбулися символічно напередодні святкування 30-ї річниці дня створення Збройних Сил України в Чернігівському обласному територіальному центрі комплектування та соцпідтримки, який і є організатором конкурсу.

За минулу добу в Чернігівській області виявлено 386 нових випадків COVID-19

За минулу добу в Чернігівській області виявлено 386 нових випадків COVID-19 18:02

За даними Управління охорони здоров’я Чернігівської ОДА, станом на 4 грудня в області зафіксовано 386 нових випадків COVID-19.

#МарЛені. Зустрічі реальна та віртуальна

#МарЛені. Зустрічі реальна та віртуальна 17:59

3 грудня шевченківці мали щасливу можливість знову зустрітися з чернігівськими глядачами, аби представити ще одну прем’єрну виставу «МарЛені», поставлену заслуженим артистом України Андрієм Бакіровим за мотивами п’єси сучасної німецької літераторки Теа Дорн.

Помолилися за 6-х загиблих у листопаді Захисників України та померлого кіборга з Чернігова

Помолилися за 6-х загиблих у листопаді Захисників України та померлого кіборга з Чернігова 17:56

2 грудня, у перший четвер місяця, у Козацькому кафедральному соборі святої великомучениці Катерини Православної церкви України в Чернігові проведено панахиду за воїнами, які у листопаді цього року віддали своє життя за нашу країну, а також за всіх загиблих у боях за незалежність України.

Х міжнародна конференція «Розумовські зустрічі»

Х міжнародна конференція «Розумовські зустрічі» 12:07

Якою стала Україна за 30 років незалежності; здобутки та виклики для територіальних громад після завершення об’єднавчих процесів у 2020 р.