Цифри та факти про об’єднання громад на Чернігівщині
Ще минулоріч 19 місцевих рад області (57 населених пунктів) пройшли процес об’єднання, утворивши п’ять об’єднаних територіальних громад (ОТГ) — Макіївську (Носівський район), Вертіївську (Ніжинський район), Парафіївську (Ічнянський район), Кіптівську та Деснянську (Козелецький район). Наразі там вже обрано голів і старост.
Також ОТГ перейшли на прямі міжбюджетні відносини з державним бюджетом. За підсумками першого півріччя, громади перевиконали бюджет по власних надходженнях. Крім, передбачених Бюджетним кодексом надходжень, у цьому році ОТГ отримали додаткову субвенцію з державного бюджету на формування інфраструктури об’єднаних територіальних громад у сумі майже 32 мільйони гривень. На сьогодні громадами вже розроблено 24 проектні заявки на суму понад 24 мільйони гривень і розпочато їх реалізацію.
Об’єднання станом на сьогодні
Зараз в області триває процес об’єднання громад.
Розпорядженнями голови облдержадміністрації затверджені висновки щодо відповідності Конституції та законам України проектів рішень про об’єднання:
— Остерської громади(Козелецького району): Біликівська, Бірківська сільські ради та Остерська міська рада;
— Батуринської громади (Бахмацький район): Матіївська, Городищенська сільські ради та Батуринська міська рада;
— Лосинівської громади (Ніжинського району): Терешківська, Сальненська, Шняківська, Вікторівська, Шатурська сільські ради та Лосинівська селищна рада.
Враховуючи невідповідність процесу об’єднання перспективному плану формування територій громад Чернігівської області, обласною державною адміністрацією розроблено та рішенням п’ятої сесії сьомого скликання обласної ради від 20 червня 2016 року затверджено відповідні зміни в частині зазначених громад, де вже прийнято рішення про об’єднання.
Вже направлено звернення до Центральної виборчої комісії щодо призначення перших місцевих виборів у Остерській, Батуринській та Лосинівській об’єднаних територіальних громадах.
І хоча на даний момент у ЦВК відсутні бюджетні призначення для організації підготовки та проведення місцевих виборів, процес об’єднання триває.
Крім трьох зазначених, розпорядженнями голови облдержадміністрації вже затверджено висновки щодо відповідності Конституції та законам України проектів рішень про об’єднання Гончарівської (Жеведська, Смолинська сільські ради та Гончарівська селищна рада) та Мринської (Мринська, Плосківська, Хотинівська, Лихачівська, Селищенська сільські ради) громад та підготовлено відповідне звернення до Центральної виборчої комісії щодо призначення перших місцевих виборів у зазначених громадах.
Чернігівщина на всеукраїнському тлі
Отже, в області п’ять громад утворено ще у 2015 році, у поточному ж додалося ще п’ять. Втім, процес набирає обертів, та головною умовою для доленосного рішення залишається насамперед спроможність ОТГ.
З такими кількісними показниками Чернігівщина знаходиться у середині рейтингу по країні.
Рекордсменами у минулому році стали Тернопільська (26 ОТГ) та Хмельницька області (22 ОТГ). По 1-3 громади утворили в Луганській, Донецькій, Миколаївській, Вінницькій. Закарпатській, Харківській. Черкаській, Київській та Сумській областях.
Останні новини Чернігівщини
У Прилуках поліцейські відзначили ліцеїстку, яка повідомила про спробу ворожого вербування 17:50
Начальник Прилуцького районного відділу поліції Василь Ободовський разом із начальницею сектору «Служба освітньої безпеки» Яною Гуменною відзначили ученицю місцевого ліцею Ангеліну Гришину.
На Алеї Героїв оновили меморіальну експозицію зі світлинами та історіями загиблих воїнів 17:39
У Чернігові на Алеї Героїв 26 листопада оновили інформаційні стенди зі світлинами та короткими біографіями ще 60 військовослужбовців, які віддали своє життя, захищаючи місто та Україну.
На Чернігівщині суд виніс вирок двом військовим рф, які незаконно позбавили волі та розстріляли мирних українців у Ягідному 16:47
Чернігівський районний суд завершив розгляд матеріалів кримінального провадження щодо військовослужбовців армії рф, які під час тимчасової окупації села Ягідне Чернігівського району незаконно позбавили волі двох цивільних чоловіків, утримували їх в нелюдяних умовах, а потім обох розстріляли. Суд ухвалив вирок окупантам – довічне позбавлення волі.
Безпека, освіта і відновлення після обстрілів: начальник ОВА працював у Новгород-Сіверському і Корюківському районах 16:06
Начальник Чернігівської ОВА В’ячеслав Чаус разом із заступником Дмитром Синенком здійснили робочий візит на прикордоння.
Заступниця міського голови Вікторія Пекур провела зустріч із батьківською спільнотою щодо функціонування чернігівських шкіл і садків 22:35
26 листопада, представниці батьківської спільноти — матері дітей, які навчаються у чернігівських школах або відвідують дитячі садки — зібралися під стінами Чернігівської міської ради з ініціативою обговорити низку питань, що їх турбують.