Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Вівторок, 31 січня, 12:23:24

Білоруські журналісти про свободу слова в Україні, непопулярність білоруської мови та реакцію державних ЗМІ на вбивство Павла Шеремета

27.07.2016   08:02Агенцiя

Орша – невеличке місто у Вітебській області. Саме звідти до Чернігова завітали працівники Оршанського регіонального порталу orsha.eu. У пресс-центрі «Чиста політика»вони поспілкувалися з чернігівськими колегами.

Ігор Казмерчак, Олександр Макаревич та Артем Сизинцев працюють на сайті, який вже майже 10 років інформує оршанців про основні події регіону. Республіканські новини з’являються на порталі нечасто.

За словами редактора сайту Ігоря Казмерчака, на сайті немає аналітики та власних думок авторів матеріалів – це справа виключно коментаторів та експертів.

– У нас є жорсткий розподіл ЗМІ на провладні (державні) та незалежні, а значить – автоматично опозиційні. Газет, сайтів та телеканалів з нейтральною позицією дуже мало, тому ми вирішити зайняти цю нішу і просто коротко інформуємо людей про те, що відбувається в місті та області, - розповів Ігор Казмерчак.

Новини – на будь-який смак. Як і будь-де, найвищі рейтинги у подій з кримінальним ухилом. Про культуру і політику читають менше. Проте їхня аудиторія значно більша за тих, хто надає перевагу газетній продукції, оскільки газети, у більшості своїй, провладні.

Сайт існує на кошти спонсорів і не працює на жодну з політичних партій.

До Чернігова журналісти приїхали поспілкуватися з колегами, а також підтримати своїх музикантів: у п’ятницю, 29 липня на Зеленій сцені буде саме білоруський день з музикою і виставками.

Як зазначили гості, досвід українських колег їм значно допоможе у роботі, адже вони вважають українську журналістику більш розвинутою і вільною, ніж вона є у Республіці Білорусь.

Не обійшли і таке актуальне питання, як державна мова. Артем Сизинцев, який, до речі, спілкувався з журналістами чистою українською мовою, вважає, що повернення білоруської мови хоч і повільно, але відбувається.

- Останніми роками білоруська мова набуває популярності особливо серед молоді. Хай цей процес і складно просувається, проте вже немає побоювань, що мова зникне. Така загроза існувала, коли відбувалася денаціоналізація і білоруси почали рівнятися на Москву, - зазначив Артем Сизинцев.

Олександр Макаревич по різних регіонах країни проводить «круглі столи» з питань протистояння «Русскому миру». Каже, буває складно пояснювати людям реальний стан речей.

- Всі проблеми від того, що багато хто вважає Росію союзником а Георгіївську стрічку – геройською. Справа просто в неосвіченості людей – резюмував Олександр Макаревич.

Що стосується реакції білорусів на події в Україні, то тут, за словами Ігоря Казмерчака, суспільство розділилося навпіл за принципом – вірити чи не вірити російським ЗМІ, оскільки Республіка Білорусь знаходиться в інформаційному просторі Росії.

- Взагалі білоруські ЗМІ зберігають нейтралітет по відношенню до України. Це не стільки політичне, скільки економічне питання, адже ми з вами зав’язані на торгівлі, - зазначив редактор оршанського сайту.

Що ж до теми, яка нині не сходить з перших стрічок новин – вбивства журналіста Павла Шеремета – то в цьому випадку, як розповіли білоруські колеги, показовим була церемонія прощання у Білорусі. Провести колегу в останню путь прийшли лише незалежні журналісти – жодного провладного, себто державного ЗМІ не було.

Останні новини Чернігівщини

Ворожі війська продовжують обстрілювати прикордоння Чернігівщини та Сумщини з мінометів

Ворожі війська продовжують обстрілювати прикордоння Чернігівщини та Сумщини з мінометів 09:50

Вчора, 30 січня, російські війська продовжували обстрілювати прикордоння Чернігівської та Сумської областей.

Як вплине новий закон “Про медіа” на роботу чернігівських редакцій

Як вплине новий закон “Про медіа” на роботу чернігівських редакцій 09:27

Чернігівські редактори про новий закон “Про медіа” чули, деякі вже почали ознайомлюватися та вивчати як він вплине в подальшому на роботу. Більшість позитивно сприймають головну ідею нового закону - впорядкування діяльності різних видів медіа в Україні. Водночас, висловлюють застереження щодо реалізації на практиці окремих норм закону, зокрема, щодо створення наглядових рад для комунальних ЗМІ та наскільки суттєве стане посилення державного регулювання і впливу на редакції, в тому числі на онлайн медіа.

До рятувальників Прилуччини завітали маленькі ліцеїсти

До рятувальників Прилуччини завітали маленькі ліцеїсти 09:20

Сьогодні до одного з підрозділів Прилуцького районного управління ГУ ДСНС України у Чернігівській області на екскурсію завітали ліцеїсти варвинського ліцею №2.

До уваги авторів! Зміни в умовах конкурсу «Книга року»

До уваги авторів! Зміни в умовах конкурсу «Книга року» 09:10

Чернігівська міська ЦБС оголошує прийом заявок на участь у щорічному літературному конкурсі «Книга року-2022». До участі запрошуються автори книг, виданих у 2022 році, а також рукописів, які ще не вийшли друком.

 Киїнська громада отримала 30 палет утеплювача від компанії «ROCKWOOL»

Киїнська громада отримала 30 палет утеплювача від компанії «ROCKWOOL» 09:08

Жителі Киїнської громади, які відновлюють зруйновані чи постраждалі через війну оселі, отримали сьогодні мінеральну вату для утеплення.