Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Субота, 26 листопада, 10:47:06

Вирішували проблеми та обговорювали перспективи розвитку об’єднаних територіальних громад

11.07.2016   15:59

Днями у Кіптівській сільській раді за ініціативи виконавчої дирекції Чернігівського регіонального відділення ВАССР відбувся круглий стіл на тему «Проблеми та перспективи розвитку об’єднаних територіальних громад Чернігівщини».

Учасниками круглого столу були керівники об’єднаних територіальних громад області: Кіптівської, Парафіївської, Деснянської, Макіївської та Вертіївської, їх заступники та головні бухгалтери. Участь у роботі круглого столу взяли координатор офісу реформ Ірина Кудрик, перший заступник директора комунального підприємства обласної ради «Центр державно- приватного партнерства» Олександр Цвєлих.

Відкрила та вела захід керівник виконавчої дирекції Чернігівського регіонального відділення ВАССР, депутат обласної ради, голова постійної комісії з питань розвитку реформування, місцевого самоврядування, децентралізації та європейської інтеграції Ірина Грозенко.

Учасники круглого столу розглядали питання оплати праці працівників об’єднаних територіальних громад відповідно до Постанови КМУ № 368 від 26 червня поточного року. Згідно з цим нормативним документом працівники громад, які об’єдналися, у питанні оплати праці прирівняні до міст обласного значення.

Проблемним в об’єднаних територіальних громадах є питання реєстрації та створення Центру первинної медико-санітарної допомоги.

Досвід вирішення цього питання має Парафіївська громада. ЇЇ голова, Валентина Карпенко, надала всім присутнім зразки нормативних документів та поділилась досвідом роботи в цьому напрямку.

Загалом присутні розглянули багато різнопланових нагальних питань, які хвилюють очільників громад та їх працівників, адже вони є першопрохідцями в питанні об’єднання.

Підбила підсумки в роботи круглого столу Ірина Грозенко. У своєму виступі вона зауважила, що громади мають великі перспективи успішного розвитку, адже тільки за перші півроку бюджети сільських рад по власним надходженням виконані: у Парафіївській громаді на 130%, в Кіптівській - на 145%, у Деснянській – на 149%, у Макіївській – на 157%, а у Вертіївській – на 230%.

Тому в цих громадах є за що ремонтувати дороги, будувати соціальні установи, отримувати належну заробітну плату.

На завершення господар Кіптівської громади Володимир Кучма подякував виконавчій дирекції, колегам та запрошеним за участь у роботі круглого столу та запропонував присутнім щомісяця проводити зустрічі в одній з ОТГ області, адже представникам громад є про що говорити.

Також він підкреслив, що майбутнє українського села за децентралізацією, і вже зовсім скоро родину об’єднаних громад Чернігівщини поповнять Остерська та Батуринська ОТГ.

Останні новини Чернігівщини

Робота є на підприємствах легпрому

Робота є на підприємствах легпрому 10:43

Традиційно однією з провідних галузей економіки Чернігівщини є легка промисловість.В області зареєстровано понад 382 суб’єкти господарювання легпрому. Незважаючи на теперішній непростий воєнний період, підприємства працюють і потребують кваліфікованих кадрів. Знайти потрібних працівників допомагає служба зайнятості.

Напрямки діяльності міста на 2023 рік визначені. Але чим житиме Чернігів, в першу чергу, залежатиме від безпекової ситуації

Напрямки діяльності міста на 2023 рік визначені. Але чим житиме Чернігів, в першу чергу, залежатиме від безпекової ситуації 10:10

Забезпечувати функціонування міста в умовах війни, продовжити відновлювати пошкоджені об'єкти інфраструктури, сприяти стабільному функціонуванню економіки. Це кілька з пріоритетних напрямків, за якими планує жити та працювати Чернігів протягом наступного року. Вони визначені проєктом Програми економічного та соціального розвитку на 2023-й, який погодили на засіданні виконавчого комітету 24 листопада.

Скасовано рішення про ліквідацію п’яти шкіл на Чернігівщині

Скасовано рішення про ліквідацію п’яти шкіл на Чернігівщині 10:05

Господарським судом Чернігівської області задоволено позови прокурорів про визнання незаконними та скасування рішень органів місцевого самоврядування про ліквідацію п’яти загальноосвітніх шкіл у Корюківському та Прилуцькому районах.

Надзвичайні ситуації та основні небезпечні події, зареєстровані в області за минулу добу

Надзвичайні ситуації та основні небезпечні події, зареєстровані в області за минулу добу 09:32

Протягом минулої доби зареєстровано 4 небезпечні події, а саме: 1 аварійну ситуацію на мережах життєзабезпечення та 3 пожежі. Внаслідок цих подій постраждала 1 особа.

 В Чернігівському пологовому будинку запрацювала цитогенетична лабораторія.

 В Чернігівському пологовому будинку запрацювала цитогенетична лабораторія. 09:27

Лабораторія цитогенетики займається діагностикою хромосомної патології, проводить каріотипування подружніх пар, дітей, пацієнтів з проявами хромосомних синдромів та каріотипування абортивного матеріалу з використанням різних методів диференційного забарвлення. Вона оснащена сучасним обладнанням та комп’ютерною програмою «Luciа».