Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Вівторок, 12 листопада, 06:50:51

Вирішували проблеми та обговорювали перспективи розвитку об’єднаних територіальних громад

11.07.2016   15:59

Днями у Кіптівській сільській раді за ініціативи виконавчої дирекції Чернігівського регіонального відділення ВАССР відбувся круглий стіл на тему «Проблеми та перспективи розвитку об’єднаних територіальних громад Чернігівщини».

Учасниками круглого столу були керівники об’єднаних територіальних громад області: Кіптівської, Парафіївської, Деснянської, Макіївської та Вертіївської, їх заступники та головні бухгалтери. Участь у роботі круглого столу взяли координатор офісу реформ Ірина Кудрик, перший заступник директора комунального підприємства обласної ради «Центр державно- приватного партнерства» Олександр Цвєлих.

Відкрила та вела захід керівник виконавчої дирекції Чернігівського регіонального відділення ВАССР, депутат обласної ради, голова постійної комісії з питань розвитку реформування, місцевого самоврядування, децентралізації та європейської інтеграції Ірина Грозенко.

Учасники круглого столу розглядали питання оплати праці працівників об’єднаних територіальних громад відповідно до Постанови КМУ № 368 від 26 червня поточного року. Згідно з цим нормативним документом працівники громад, які об’єдналися, у питанні оплати праці прирівняні до міст обласного значення.

Проблемним в об’єднаних територіальних громадах є питання реєстрації та створення Центру первинної медико-санітарної допомоги.

Досвід вирішення цього питання має Парафіївська громада. ЇЇ голова, Валентина Карпенко, надала всім присутнім зразки нормативних документів та поділилась досвідом роботи в цьому напрямку.

Загалом присутні розглянули багато різнопланових нагальних питань, які хвилюють очільників громад та їх працівників, адже вони є першопрохідцями в питанні об’єднання.

Підбила підсумки в роботи круглого столу Ірина Грозенко. У своєму виступі вона зауважила, що громади мають великі перспективи успішного розвитку, адже тільки за перші півроку бюджети сільських рад по власним надходженням виконані: у Парафіївській громаді на 130%, в Кіптівській - на 145%, у Деснянській – на 149%, у Макіївській – на 157%, а у Вертіївській – на 230%.

Тому в цих громадах є за що ремонтувати дороги, будувати соціальні установи, отримувати належну заробітну плату.

На завершення господар Кіптівської громади Володимир Кучма подякував виконавчій дирекції, колегам та запрошеним за участь у роботі круглого столу та запропонував присутнім щомісяця проводити зустрічі в одній з ОТГ області, адже представникам громад є про що говорити.

Також він підкреслив, що майбутнє українського села за децентралізацією, і вже зовсім скоро родину об’єднаних громад Чернігівщини поповнять Остерська та Батуринська ОТГ.

Останні новини Чернігівщини

Безпека шляхів, охорона здоров’я та державна підтримка аграріїв - основні питання понеділкової наради в ОДА

Безпека шляхів, охорона здоров’я та державна підтримка аграріїв - основні питання понеділкової наради в ОДА 16:44

На сьогоднішній нараді з керівниками структурних підрозділів ОДА, територіальних органів ЦОВВ голова Чернігівської ОДА Андрій Прокопенко окреслив низку питань, на які слід звернути особливу увагу.

Щодо захворюваності на ГРВІ та грип. Офіційно

Щодо захворюваності на ГРВІ та грип. Офіційно 14:48

Епідемічна ситуація щодо захворюваності на грип та ГРВІ як в Україні, так і в області відповідає середньорічному рівню для даної пори року.

Прилуки: робочий тиждень розпочався з апаратної наради

Прилуки: робочий тиждень розпочався з апаратної наради 13:16

11 листопада у сесійній залі міської ради відбулася апаратна нарада з заступниками міського голови з питань діяльності виконавчих органів ради, начальниками управлінь, відділів міської ради, головами комітетів самоорганізації населення, керівниками комунальних підприємств, закладів культури та закладів соціальної сфери, територіальних органів виконавчої влади міста.

Перекриття вул. 1-го Травня для ремонту триватиме ще тиждень 13:00

У Чернігові перекриття руху автотранспорту по вул. 1-го Травня (від вул. Седнівської до перехрестя з вул. Генерала Бєлова) продовжено до 20.00 год. 17 листопада.

Руслана Якобінчук – у вокальному абонементі філармонійного центру

Руслана Якобінчук – у вокальному абонементі філармонійного центру 12:48

Заслужена артистка України Руслана Якобінчук(мецо-сопрано) 10 листопада виступила на сцені Чернігівського обласного філармонійного центру.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини