Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Субота, 26 листопада, 11:50:36

ОПОРА: У смт. Ріпки жодна з ДВК повноцінно не функціонує

11.07.2016   07:40Агенцiя

Громадські спостерігачі ОПОРИ 7 липня відвідали дільничні виборчі комісії у смт Ріпки (центр Ріпкинського району) Чернігівської області та виявили значні порушення виборчого законодавства.

Під час моніторингу спостерігачами виборчої дільниці №740694, що розташована у центральній районній лікарні, було виявлено, що безпосередньо у приміщенні ДВК у робочий час відбувається агітаційний захід. Зустріч проходила з 14 до 15 год. за участі кандидата у 206 ВО Федорка Володимира від Всеукраїнського об’єднання “Свобода” та лідера даної політичної партії Олега Тягнибока.

Таким чином була паралізована робота не тільки дільничної виборчої комісії, а й центральної районної лікарні, персонал якої знаходився на зустрічі.

Під час проведення заходу голова ДВК Пінчук Любов Іванівна та черговий член комісії Лук’яненко Надія Василівна не мали змоги виконувати свої посадові обов’язки. Окрім цього, відсутній стенд інформаційних матеріалів комісії.

Приміщення дільничної виборчої комісії є спеціально виділеним для роботи виборчої комісії, як суб’єкта власних повноважень, на час проведення виборів. Здійснення в приміщенні комісії агітаційних заходів може вважатися використання приміщень органів державної влади, органів влади Автономної Республіки Крим та органів місцевого самоврядування, для проведення передвиборної агітації.

Громадські спостерігачі зафіксували, що ДВК № 740649, яке знаходиться у приміщенні школи №2, не функціонує. Під час здійснення моніторингової діяльності ДВК жодного члена комісії на місці не було. В.о. директора школи №2 Пінчук Олена Олександрівна зазначила, що 5 липня з'явилися три жінки-члени комісії, які залишили у приміщенні школи вивіску з номером ДВК та інші речі і більше не приходили. Коли відбулося перше засідання та чи відбулось воно взагалі - встановити не вдалося. Стенд з інформаційними матеріалами комісії також відсутній.

Відповідно до ч. 9 ст. 35 Закону, документи виборчих комісій, що стосуються організації виборів, підлягають невідкладному оприлюдненню на стенді офіційних матеріалів відповідної комісії.

Наголошуємо, що примішення ДВК № 740649 знаходиться у аварійному стані і не відповідає  Вимогам до приміщень дільничних виборчих комісій та приміщень для голосування, затверджених постановою ЦВК від 19.01.2012 № 5.

У розпорядження виборчої комісії надане приміщення, що не відповідає встановленим санітарним нормам та технічним вимогам, не обладнане засобами протипожежної безпеки. Також приміщення ДВК не забезпечене всім необхідним для роботи обладнанням - відсутні навіть меблі.

У виборчій дільниці № 740650, що розташована у Будинку творчості дітей, також не виявилось жодного члена комісії. Стенд з інформаційними матеріалами комісії та вивіска також відсутні. За словами Атрощенко Зінаїди Григорівни, члена даної ДВК та за сумісництвом працівника Будинку творчості, перше засідання відбулось у неділю, 3 липня. На ньому з представників керівного складу комісії була присутня лише секретар комісії; ні голова, ні його заступник жодного разу не з’явились до ДВК.

Схожа ситуація склалася у ДВК № 740648, що розташована у гімназії смт. Ріпки. Перше засідання комісії відбулось 3 липня, на якому були відсутні голова комісії та секретар. З успіхів даної комісії - виборцям вже рознесені запрошення. Однак ні вивіски, ні стенду з документацією, ні чергового члена комісії на момент моніторингу немає.

Як зазначає координатор громадського спостереження ОПОРИ в Чернігівській області Святослав Бабіля, дана ситуація з дільничними виборчими комісіями у смт. Ріпки є неприйнятною і ставить під загрозу проведення проміжних виборів народних депутатів 17 липня. Громадянська мережа “ОПОРА” слідкує за діями, що будуть вчинені ОВК 206 ВО для належної організації роботи ДВК.

Останні новини Чернігівщини

Робота є на підприємствах легпрому

Робота є на підприємствах легпрому 10:43

Традиційно однією з провідних галузей економіки Чернігівщини є легка промисловість.В області зареєстровано понад 382 суб’єкти господарювання легпрому. Незважаючи на теперішній непростий воєнний період, підприємства працюють і потребують кваліфікованих кадрів. Знайти потрібних працівників допомагає служба зайнятості.

Напрямки діяльності міста на 2023 рік визначені. Але чим житиме Чернігів, в першу чергу, залежатиме від безпекової ситуації

Напрямки діяльності міста на 2023 рік визначені. Але чим житиме Чернігів, в першу чергу, залежатиме від безпекової ситуації 10:10

Забезпечувати функціонування міста в умовах війни, продовжити відновлювати пошкоджені об'єкти інфраструктури, сприяти стабільному функціонуванню економіки. Це кілька з пріоритетних напрямків, за якими планує жити та працювати Чернігів протягом наступного року. Вони визначені проєктом Програми економічного та соціального розвитку на 2023-й, який погодили на засіданні виконавчого комітету 24 листопада.

Скасовано рішення про ліквідацію п’яти шкіл на Чернігівщині

Скасовано рішення про ліквідацію п’яти шкіл на Чернігівщині 10:05

Господарським судом Чернігівської області задоволено позови прокурорів про визнання незаконними та скасування рішень органів місцевого самоврядування про ліквідацію п’яти загальноосвітніх шкіл у Корюківському та Прилуцькому районах.

Надзвичайні ситуації та основні небезпечні події, зареєстровані в області за минулу добу

Надзвичайні ситуації та основні небезпечні події, зареєстровані в області за минулу добу 09:32

Протягом минулої доби зареєстровано 4 небезпечні події, а саме: 1 аварійну ситуацію на мережах життєзабезпечення та 3 пожежі. Внаслідок цих подій постраждала 1 особа.

 В Чернігівському пологовому будинку запрацювала цитогенетична лабораторія.

 В Чернігівському пологовому будинку запрацювала цитогенетична лабораторія. 09:27

Лабораторія цитогенетики займається діагностикою хромосомної патології, проводить каріотипування подружніх пар, дітей, пацієнтів з проявами хромосомних синдромів та каріотипування абортивного матеріалу з використанням різних методів диференційного забарвлення. Вона оснащена сучасним обладнанням та комп’ютерною програмою «Luciа».