Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Четвер, 14 листопада, 14:48:01

ОПОРА: У смт. Ріпки жодна з ДВК повноцінно не функціонує

11.07.2016   07:40Агенцiя

Громадські спостерігачі ОПОРИ 7 липня відвідали дільничні виборчі комісії у смт Ріпки (центр Ріпкинського району) Чернігівської області та виявили значні порушення виборчого законодавства.

Під час моніторингу спостерігачами виборчої дільниці №740694, що розташована у центральній районній лікарні, було виявлено, що безпосередньо у приміщенні ДВК у робочий час відбувається агітаційний захід. Зустріч проходила з 14 до 15 год. за участі кандидата у 206 ВО Федорка Володимира від Всеукраїнського об’єднання “Свобода” та лідера даної політичної партії Олега Тягнибока.

Таким чином була паралізована робота не тільки дільничної виборчої комісії, а й центральної районної лікарні, персонал якої знаходився на зустрічі.

Під час проведення заходу голова ДВК Пінчук Любов Іванівна та черговий член комісії Лук’яненко Надія Василівна не мали змоги виконувати свої посадові обов’язки. Окрім цього, відсутній стенд інформаційних матеріалів комісії.

Приміщення дільничної виборчої комісії є спеціально виділеним для роботи виборчої комісії, як суб’єкта власних повноважень, на час проведення виборів. Здійснення в приміщенні комісії агітаційних заходів може вважатися використання приміщень органів державної влади, органів влади Автономної Республіки Крим та органів місцевого самоврядування, для проведення передвиборної агітації.

Громадські спостерігачі зафіксували, що ДВК № 740649, яке знаходиться у приміщенні школи №2, не функціонує. Під час здійснення моніторингової діяльності ДВК жодного члена комісії на місці не було. В.о. директора школи №2 Пінчук Олена Олександрівна зазначила, що 5 липня з'явилися три жінки-члени комісії, які залишили у приміщенні школи вивіску з номером ДВК та інші речі і більше не приходили. Коли відбулося перше засідання та чи відбулось воно взагалі - встановити не вдалося. Стенд з інформаційними матеріалами комісії також відсутній.

Відповідно до ч. 9 ст. 35 Закону, документи виборчих комісій, що стосуються організації виборів, підлягають невідкладному оприлюдненню на стенді офіційних матеріалів відповідної комісії.

Наголошуємо, що примішення ДВК № 740649 знаходиться у аварійному стані і не відповідає  Вимогам до приміщень дільничних виборчих комісій та приміщень для голосування, затверджених постановою ЦВК від 19.01.2012 № 5.

У розпорядження виборчої комісії надане приміщення, що не відповідає встановленим санітарним нормам та технічним вимогам, не обладнане засобами протипожежної безпеки. Також приміщення ДВК не забезпечене всім необхідним для роботи обладнанням - відсутні навіть меблі.

У виборчій дільниці № 740650, що розташована у Будинку творчості дітей, також не виявилось жодного члена комісії. Стенд з інформаційними матеріалами комісії та вивіска також відсутні. За словами Атрощенко Зінаїди Григорівни, члена даної ДВК та за сумісництвом працівника Будинку творчості, перше засідання відбулось у неділю, 3 липня. На ньому з представників керівного складу комісії була присутня лише секретар комісії; ні голова, ні його заступник жодного разу не з’явились до ДВК.

Схожа ситуація склалася у ДВК № 740648, що розташована у гімназії смт. Ріпки. Перше засідання комісії відбулось 3 липня, на якому були відсутні голова комісії та секретар. З успіхів даної комісії - виборцям вже рознесені запрошення. Однак ні вивіски, ні стенду з документацією, ні чергового члена комісії на момент моніторингу немає.

Як зазначає координатор громадського спостереження ОПОРИ в Чернігівській області Святослав Бабіля, дана ситуація з дільничними виборчими комісіями у смт. Ріпки є неприйнятною і ставить під загрозу проведення проміжних виборів народних депутатів 17 липня. Громадянська мережа “ОПОРА” слідкує за діями, що будуть вчинені ОВК 206 ВО для належної організації роботи ДВК.

Останні новини Чернігівщини

Верховна Рада ухвалила державний бюджет на 2020 рік

Верховна Рада ухвалила державний бюджет на 2020 рік 14:18

За це рішення проголосували 283 нардепи.

Голову та завідувача сектору культури РДА судитимуть за одержання 1500 доларів США

Голову та завідувача сектору культури РДА судитимуть за одержання 1500 доларів США 13:47

Скеровано до суду обвинувальний акт щодо голови Борзнянської районної ради та завідувача сектору культури Борзнянської районної державної адміністрації Чернігівської області, підозрюваних в одержанні 1500 доларів США неправомірної вигоди.

Голова ОДА Андрій Прокопенко провів нараду з правоохоронцями щодо розслідування справи по КП

Голова ОДА Андрій Прокопенко провів нараду з правоохоронцями щодо розслідування справи по КП "Ліки України" 11:40

У нараді взяли участь: начальник Головного управління Національної поліції в області Едуард Альохін, заступник начальника Головного управління - начальник слідчого управління Євген Гончаров, голова Управління СБУ у Чернігівській області Юрій Гончаров та в.о. прокурора Чернігівської області Сергій Івашко.

Міжнародна данська компанія

Міжнародна данська компанія "Spectre A/S" розглядає можливість відкриття підприємства на Чернігівщині 11:34

А ще у планах — знайти партнера, готового до розширення власних потужностей. При цьому іноземна сторона готова забезпечувати певну кількість замовлень на рік, постачати сировину. Мова йде про швейні підприємства області, адже компанія займається виробництвом одягу для різних видів спорту на відкритому повітрі (велоспорту, сноуборду, альпінізму, кінного спорту тощо).

"Інна Василенко. Невідома зірка" 11:22

«Відкриття нівроку» Інна Василенко – 25 років на сцені. «Буде весело!» - обіцяла артистка, запрошуючи на свою лірично-комедійну бенефісну програму «Інна Василенко. Невідома Зірка», представлену в обласному філармонійному центрі фестивалів та концертних програм 13 листопада.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини