Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Субота, 4 грудня, 18:42:18

Чернігів отримає інвестиції Європейського інвестиційного банку на розвиток муніципальної інфраструктури

02.07.2016   12:17Агенцiя

30 червня на пленарному засіданні 9-ї сесії Чернігівської міської ради 7 скликання під час розгляду питань порядку денного депутати затвердили проект рішення «Про участь Чернігівської міської ради у проекті «Програма розвитку муніципальної інфраструктури України».

Містом подано до Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України проектні пропозиції щодо впровадження енергоефективних заходів у будівлях бюджетної сфери міста на участь у спільному з Європейським інвестиційним банком проекті «Програма розвитку муніципальної інфраструктури України».

Наразі відомо, що свої пропозиції для залучення до цієї програми подали також майже всі українські обласні центри.

Сьогодні вартість енергоносіїв стрімко зростає. Зокрема, за 2015 рік місто Чернігів зі свого бюджету за енергоресурси, спожиті закладами бюджетної сфери, сплатило 91 мільйон гривень. Тому впровадження енергоефективних заходів для скорочення цих видатків є дуже актуальним.

Наше місто вкладає кошти в такі заходи постійно, проте, через обмеженість можливостей міського бюджету це процес довготривалий. Пришвидшити його можливо шляхом залучення додаткових інвестицій. Європейський інвестиційний банк за угодою з Україною пропонує на такі цілі кредитні кошти терміном до 22 років, з пільговим періодом до 5 років та відсотковою ставкою до 2% річних.

За попередніми розрахунками, якщо в Чернігові провести заходи з комплексної або часткової термомодернізації у 73 бюджетних закладах міста, споживання ними теплової має скоротитися на понад 9,8 тисяч МВт год/рік, що зменшить бюджетні видатки орієнтовно на 13 млн грн.

Позаяк 73 бюджетних заклади, про які на сьогодні йдеться - це 32 школи, 38 садочків, Палац художньої творчості дітей, юнацтва та молоді, будівлі КП «Міський палац культури» міської ради та денного стаціонару Чернігівської дитячої поліклініки №2, то важливо, що після впровадження енергоефективних заходів економити енергоресурси в зимовий період можна буде, зберігаючи комфортні умови для навчального та лікувального процесів.

Долучаючись до проекту «Програма розвитку муніципальної інфраструктури України», Чернігів планує залучити кредитні кошти Європейського інвестиційного банку на суму до 200 млн грн (7047 тис. Євро). Проте, ця цифра попередня, бо економічний бік впровадження окремих енергоефективних заходів на об’єктах ще продовжує вивчатися.  Зараз проводяться енергоаудити бюджетних закладів, де ці заходи заплановано, та розробляється техніко-економічне обґрунтування.

При обранні міста Чернігова учасником проекту «Програма розвитку муніципальної інфраструктури України» проект рішення щодо схвалення субкредитних договорів буде винесений на розгляд Чернігівської міської ради додатково.

 
Довідково:

У лютому 2016 року ратифіковано фінансову угоду між Україною та Європейським інвестиційним банком (проект «Програма розвитку муніципальної  інфраструктури України»).
Цією угодою передбачено залучення 400 млн євро для модернізації інфраструктури житлово-комунального господарства України, у тому числі на впровадження енергоефективних заходів у будівлях бюджетної сфери українських міст.

Останні новини Чернігівщини

У Чернігові нагородили переможців конкурсу «Молодь! Армія! Країна!»

У Чернігові нагородили переможців конкурсу «Молодь! Армія! Країна!» 18:09

Урочистості відбулися символічно напередодні святкування 30-ї річниці дня створення Збройних Сил України в Чернігівському обласному територіальному центрі комплектування та соцпідтримки, який і є організатором конкурсу.

За минулу добу в Чернігівській області виявлено 386 нових випадків COVID-19

За минулу добу в Чернігівській області виявлено 386 нових випадків COVID-19 18:02

За даними Управління охорони здоров’я Чернігівської ОДА, станом на 4 грудня в області зафіксовано 386 нових випадків COVID-19.

#МарЛені. Зустрічі реальна та віртуальна

#МарЛені. Зустрічі реальна та віртуальна 17:59

3 грудня шевченківці мали щасливу можливість знову зустрітися з чернігівськими глядачами, аби представити ще одну прем’єрну виставу «МарЛені», поставлену заслуженим артистом України Андрієм Бакіровим за мотивами п’єси сучасної німецької літераторки Теа Дорн.

Помолилися за 6-х загиблих у листопаді Захисників України та померлого кіборга з Чернігова

Помолилися за 6-х загиблих у листопаді Захисників України та померлого кіборга з Чернігова 17:56

2 грудня, у перший четвер місяця, у Козацькому кафедральному соборі святої великомучениці Катерини Православної церкви України в Чернігові проведено панахиду за воїнами, які у листопаді цього року віддали своє життя за нашу країну, а також за всіх загиблих у боях за незалежність України.

Х міжнародна конференція «Розумовські зустрічі»

Х міжнародна конференція «Розумовські зустрічі» 12:07

Якою стала Україна за 30 років незалежності; здобутки та виклики для територіальних громад після завершення об’єднавчих процесів у 2020 р.