Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Субота, 28 березня, 17:39:28

Млява виборча компанія на Чернігівщині. Кандидати не агітують за себе, а проти опонентів, - Генеральний директор КВУ Олексій Кошель

30.06.2016   10:26Агенцiя

41 кандидат, із загальних 75, зареєструвались 25 червня, в останній день подання документів. Це може свідчити про те, що більшість із цих кандидатів є технічними.

Про це і не тільки говорили у прес-центрі «Чиста політика» під час брифінгу Генерального директора Комітету виборців України Олексія Кошеля.

- Щодо якісного аналізу кандидатів, то за даними 28 кандидатів (третина) є безробітними. Це також може свідчити про те, що низка з них виконує технічну функцію, - запевнив Олексій Кошель.

За його словами зараз по 206-му округу активно використовуються технологія двійників.

- Зараз ми маємо кілька двійників: два кандидати з прізвищем Блауш та три кандидати з прізвищем Микитась. Досить часто говорять про те, що така технологія не ефективна. Але я хочу нагадати, що на минулих виборах кандидати двійники могли отримувати чималу кількість голосів. Ця цифра коливалася від 0,1% до 3% і більше.

Експерт пояснив, що в такій ситуації кандидату Блаушу буде значно простіше, оскільки він представляє добре знану партію Радикалів. Саме тому виборці зможуть легко зорієнтуватися на партії і визначитися з голосом. А от у випадку з само висуванцем Микитасем все складніше. Можна прогнозувати те, що два інші кандидати відтягнуть чималу кількість голосів.

Що стосується ЦВК, то останнім часом ЗМІ активно поширюють невтішну інформацію начебто існує загроза зриву переформатування ЦВК. Журналісти часто пишуть про те, що це несе велику загрозу виборам. Генеральний директор Комітету виборців України впевнений, що наразі нема ніякої загрози для проведення виборів.

- Якщо парламент 5 липня прийме 11 постанов і оновить 11 із 12 членів виборчої комісії це не створить якусь загрозу для проведення виборів. До того ж організацією виборів займається секретаріат ЦВК і він працює достатньо професійно. Тому жодних підстав для тез, що вибори буде чимось зірвано я не бачу, - запевнив Кошель.

Передвиборча кампанія по 206-му із усіх 7 одномандатних округів, де у липні відбудуться проміжні вибори до парламенту, вирізняється надмірним нагнітанням ситуації та «демонізацією» виборчого процесу.

Політики та експерти всеукраїнського рівня спеціально намагаються скомпрометувати події, які відбуваються на території 206-го округу.

- Нещодавно я почув дві заяви. Перша – в Україні є дві гарячі точки – Чернігів і Коцюбинське. Чернігів на першому місці. Притому, що виборчий процес у Коцюбинському перейшов у кримінальну площину. Друга теза – є побоювання, що 206 повторить 205-ий. Немає жодних підстав для подібних висловлювань. Ми це розглядаємо виключно як технологію політиків, які намагаються нагнітати ситуацію на 206-му. З чим це пов’язано? Проміжні вибори короткі. Вони відбуваються без потужної всеукраїнської реклами. Для деяких політиків важливо перевести вибори у чорно-білу площину: добре і зле. За такими маркерами тоді виборцям буде простіше робити свій вибрів. По-друге, очевидно, будуть дострокові парламентські вибори, - зазначив Олексій Кошель.

А зараз же передвиборча компанія у Чернігові відбувається мляво. І зараз виборчі штаби кандидатів роблять акцент не на роботі з виборцями, а на публічні звинувачення своїх опонентів. Тобто робота ведеться не за себе, а проти когось.

Також Олексій Кошель розповів, що у Чернігові спостерігається залучення лідерів центрального рівня, чого не можна сказати про інші округи.

- Насамперед такі дії видно в компанії представника «Радикальної партії» та «Батьківщини». Ці лідери приймають безпосередню участь в агітації за свого представника. І це не є порушенням чинного законодавства.

Чого не можна сказати про агітацію. Бо якщо проїхатись містом можна побачити, що більшість біл-бордів подані без вихідних даних але там є символіка та гасла виборчої програми кандидата.

- Такі проблеми є майже на кожному окрузі і це є правопорушення. Нажаль, довести в юридичній площині це фактично не можливо.

Серед порушень на 206-иу округу є і славнозвісні факти непрямого підкупу.

- Перше це гастрольно-концертна діяльність. Це коли зустріч, знайомство чи агітація за кандидата відбувається у супроводі концерту. Друге – це організація різноманітних свят.

Але не дивлячись на наявність таких правопорушень Олексій Кошель зазначив, що цей показник набагато нижчий ніж який був на виборах по 205-му округу.

- Ми бачимо більше спекуляції на тему порушення законодавства аніж самих фактів.

Наостанок Генеральний директор Комітету виборців України Олексій Кошель розповів про перспективи зміни закону про вибори народних депутатів України.

- Коаліційна угода передбачає чітке запровадження нової системи з відкритими списками. А також передбачено, що закон про відкриті списки мав бути прийнятий ще рік тому.

Здавалося проблем не має бути, але процес рухається надзвичайно повільно. І зараз є певні компроміси в середовищі головних фракцій парламенту, щодо переходу на стовідсоткову пропорційну систему. Як там не було, але всі політики дійшли згоди, що виборчу систему потрібно змінювати.

Останні новини Чернігівщини

Прес-брифінг "Діалог для трансформації конфліктів в громадах". ВІДЕО 17:03

Представники Чернігівського Ресурсного центру з розвитку місцевої демократії та керівництво Новобілоуської ОТГ розкажуть про перебіг, досягнення та виклики під час реалізації реформи місцевого самоврядування та освітньої реформи в громаді.

Поліція забезпечує контроль за дотриманням карантинних заходів в Комарівці на Борзнянщині

Поліція забезпечує контроль за дотриманням карантинних заходів в Комарівці на Борзнянщині 16:58

Поліція Чернігівської області разом з рятувальниками, медиками та органами місцевого самоврядування забезпечуватиме режим карантину в селі Комарівка Борзнянського району.

В ОДА провели позачергове засідання Комісїї ТЕБ та НС

В ОДА провели позачергове засідання Комісїї ТЕБ та НС 12:30

Ухвалили низку важливих рішень, зокрема:

29 березня Україна перейде на літній час

29 березня Україна перейде на літній час 10:32

У ніч з 28 на 29 березня в Україні відбудеться перехід на літній час. Перевести стрілки годинника на годину вперед необхідно о 3-ій годині ранку за київським часом.

Хресний хід навколо Чернігова з іконою Божої Матері

Хресний хід навколо Чернігова з іконою Божої Матері "Іллінська-Чернігівська" 10:25

26 березня Хресний хід навколо Чернігова був здійснений з іконою Божої Матері «Іллінська-Чернігівська».

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини