Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Неділя, 3 липня, 20:44:35

Млява виборча компанія на Чернігівщині. Кандидати не агітують за себе, а проти опонентів, - Генеральний директор КВУ Олексій Кошель

30.06.2016   10:26Агенцiя

41 кандидат, із загальних 75, зареєструвались 25 червня, в останній день подання документів. Це може свідчити про те, що більшість із цих кандидатів є технічними.

Про це і не тільки говорили у прес-центрі «Чиста політика» під час брифінгу Генерального директора Комітету виборців України Олексія Кошеля.

- Щодо якісного аналізу кандидатів, то за даними 28 кандидатів (третина) є безробітними. Це також може свідчити про те, що низка з них виконує технічну функцію, - запевнив Олексій Кошель.

За його словами зараз по 206-му округу активно використовуються технологія двійників.

- Зараз ми маємо кілька двійників: два кандидати з прізвищем Блауш та три кандидати з прізвищем Микитась. Досить часто говорять про те, що така технологія не ефективна. Але я хочу нагадати, що на минулих виборах кандидати двійники могли отримувати чималу кількість голосів. Ця цифра коливалася від 0,1% до 3% і більше.

Експерт пояснив, що в такій ситуації кандидату Блаушу буде значно простіше, оскільки він представляє добре знану партію Радикалів. Саме тому виборці зможуть легко зорієнтуватися на партії і визначитися з голосом. А от у випадку з само висуванцем Микитасем все складніше. Можна прогнозувати те, що два інші кандидати відтягнуть чималу кількість голосів.

Що стосується ЦВК, то останнім часом ЗМІ активно поширюють невтішну інформацію начебто існує загроза зриву переформатування ЦВК. Журналісти часто пишуть про те, що це несе велику загрозу виборам. Генеральний директор Комітету виборців України впевнений, що наразі нема ніякої загрози для проведення виборів.

- Якщо парламент 5 липня прийме 11 постанов і оновить 11 із 12 членів виборчої комісії це не створить якусь загрозу для проведення виборів. До того ж організацією виборів займається секретаріат ЦВК і він працює достатньо професійно. Тому жодних підстав для тез, що вибори буде чимось зірвано я не бачу, - запевнив Кошель.

Передвиборча кампанія по 206-му із усіх 7 одномандатних округів, де у липні відбудуться проміжні вибори до парламенту, вирізняється надмірним нагнітанням ситуації та «демонізацією» виборчого процесу.

Політики та експерти всеукраїнського рівня спеціально намагаються скомпрометувати події, які відбуваються на території 206-го округу.

- Нещодавно я почув дві заяви. Перша – в Україні є дві гарячі точки – Чернігів і Коцюбинське. Чернігів на першому місці. Притому, що виборчий процес у Коцюбинському перейшов у кримінальну площину. Друга теза – є побоювання, що 206 повторить 205-ий. Немає жодних підстав для подібних висловлювань. Ми це розглядаємо виключно як технологію політиків, які намагаються нагнітати ситуацію на 206-му. З чим це пов’язано? Проміжні вибори короткі. Вони відбуваються без потужної всеукраїнської реклами. Для деяких політиків важливо перевести вибори у чорно-білу площину: добре і зле. За такими маркерами тоді виборцям буде простіше робити свій вибрів. По-друге, очевидно, будуть дострокові парламентські вибори, - зазначив Олексій Кошель.

А зараз же передвиборча компанія у Чернігові відбувається мляво. І зараз виборчі штаби кандидатів роблять акцент не на роботі з виборцями, а на публічні звинувачення своїх опонентів. Тобто робота ведеться не за себе, а проти когось.

Також Олексій Кошель розповів, що у Чернігові спостерігається залучення лідерів центрального рівня, чого не можна сказати про інші округи.

- Насамперед такі дії видно в компанії представника «Радикальної партії» та «Батьківщини». Ці лідери приймають безпосередню участь в агітації за свого представника. І це не є порушенням чинного законодавства.

Чого не можна сказати про агітацію. Бо якщо проїхатись містом можна побачити, що більшість біл-бордів подані без вихідних даних але там є символіка та гасла виборчої програми кандидата.

- Такі проблеми є майже на кожному окрузі і це є правопорушення. Нажаль, довести в юридичній площині це фактично не можливо.

Серед порушень на 206-иу округу є і славнозвісні факти непрямого підкупу.

- Перше це гастрольно-концертна діяльність. Це коли зустріч, знайомство чи агітація за кандидата відбувається у супроводі концерту. Друге – це організація різноманітних свят.

Але не дивлячись на наявність таких правопорушень Олексій Кошель зазначив, що цей показник набагато нижчий ніж який був на виборах по 205-му округу.

- Ми бачимо більше спекуляції на тему порушення законодавства аніж самих фактів.

Наостанок Генеральний директор Комітету виборців України Олексій Кошель розповів про перспективи зміни закону про вибори народних депутатів України.

- Коаліційна угода передбачає чітке запровадження нової системи з відкритими списками. А також передбачено, що закон про відкриті списки мав бути прийнятий ще рік тому.

Здавалося проблем не має бути, але процес рухається надзвичайно повільно. І зараз є певні компроміси в середовищі головних фракцій парламенту, щодо переходу на стовідсоткову пропорційну систему. Як там не було, але всі політики дійшли згоди, що виборчу систему потрібно змінювати.

Останні новини Чернігівщини

12:13

Український борщ увійшов до Списку нематеріальної культурної спадщини ЮНЕСКО, що потребує негайної охорони.

Обстріли прикордоння, повістки білорусам та російські десантники у Брянській області: ситуація на ранок 2 липня за зведенням Генштабу

Обстріли прикордоння, повістки білорусам та російські десантники у Брянській області: ситуація на ранок 2 липня за зведенням Генштабу 12:05

Генеральний штаб ЗСУ розповів про оперативну ситуацію на північних кордонах України, зокрема, у Чернігівській області. Інформація подана станом на 6 ранку 2 липня 2022 року.

2 липня - цей день в Україні і світі

2 липня - цей день в Україні і світі 12:02

2 липня відзначають Всесвітній день НЛО, Міжнародний день кооперативів, Міжнародний день спортивного журналіста і Міжнародний день Дніпра.

Наводять лад у всіх укриттях Чернігова, а також забезпечать їх генераторами та ємностями для води. Виконавчий комітет погодив відповідну програму

Наводять лад у всіх укриттях Чернігова, а також забезпечать їх генераторами та ємностями для води. Виконавчий комітет погодив відповідну програму 17:08

Усі укриття у Чернігові вже приводять до ладу. Виконавчий комітет Чернігівської міської ради погодив Програму удосконалення мережі найпростіших укриттів на 2022-2023 роки.

Допомога продовжує надходити до Чернігівщини

Допомога продовжує надходити до Чернігівщини 17:07

Військова агресія російської федерації завдала шкоду не тільки життю і здоров’ю людей, а й інфраструктурі населених пунктів.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини