Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Субота, 4 липня, 02:27:48

Кандидатське поле 206 округу: хто може розраховувати на результат?

22.06.2016   08:48Агенцiя

21 червня у прес-центрі "Чернігівський вибір" говорили про кандидатів в депутати по 206 округу, виборчі технології та порушення, а також про несподіванки та інтриги довиборів.


Відомі фігури і ворожіння на кавовій гущі


Політичний оглядач Юрій Паперний у вступному слові окреслив деякі критерії серйозності намірів кандидатів: відкриття виборчого фонду, наявність приймальні та агітаторів, довірених осіб. Також він зазначив, що ці вибори не привернули увагу відомих та досить одіозних фігур на політичному полі. Крім того, проігнорували ці довибори і перші номери у обласних списках політичних партій.
Політтехнолог Віктор Вініченко, пригадуючи обговорення ймовірних кандидатів у 206 окрузі, назвав ці розмови ворожінням на кавовій гущі. Він зазначив: «Інтрига була в одному – прізвище київського кандидата, який піде по 206 округу. І ця інтрига разом з пасхальними привітаннями Микитася зникла». Також на думку експерта 206 округ міг би отримати свого кандидата, який міг розраховувати на підтримку виборців. Це міг бути і O. Соколов, і інші особистості. «Хоча якщо висловлюватися футбольною термінологією Чернігів в черговий раз втратив шанс «свого поля», - зазначив Віктор Вініченко.


Фінанси і контроль

За словами секретаря ОВК №206 Сергія Соломахи лише 8 кандидатів (станом на 17 червня) мають відкриті виборчі рахунки і лише двоє ними скористалися. Також за словами Сергія Васильовича на цих виборах окрім правоохоронних органів та ЦВК за фінансовими потоками кандидатів спостерігатиме Національне антикорупційне бюро, а кандидати мають здати два звіти по використанню коштів один в середині кампанії, а другий через п’ять днів після виборів.
За словами громадського спостерігача від Громадянської мережі ОПОРА Святослава Бабіля вже були зафіксовані порушення фінансової дисципліни. Так кандидати розміщують агітаційні матеріали у ЗМІ без завчасної оплати з виборчого фонду, проводять кампанію за кошти не з фонду тощо.


Розкрутка партійних брендів чи кандидатів?
 
Представник КВУ Володимир Андрійченко вважає: «Умовно кандидатів можна поділити на такі основні групи: ті, хто розкручують бренди; кандидати, які борються саме за перемогу; третя група – випадкові люди з невипадковими прізвищами; випадкові кандидати, які виконуватимуть технологічну роль – забезпечення спостерігачами або членами комісій». На його думку для кандидатів від молодих партій участь у довиборах по 206 округу це можливість розширити коло прихильників, а для представників відомих партій – це шанс зміцнити ядро структури. «Микола Томенко міг би більш достойно представити Батьківщину, ніж той кандидат який змагається за перемогу у 206 окрузі», - зазначив Володимир Андрійченко.

На думку Юрія Паперного цікавим буде результат кандидатів від партій через те, що цей показник свідчитиме про рейтинг партії та життєздатність її структури.


Нові технології та креатив

А от креативу та політичних новинок кандидатам не вистачає. «Нових виборчих технологій та креативних рішень, які здатні виборця переконати голосувати за того чи іншого кандидата не помітно. Але вже чотири кампанії поспіль я відслідковую як нинішні технологи та штаби намагаються вирішити одну проблему, про яку всі говоримо і яка піднімає градус виборів. Це – як пристойно роздати виборцям своєї мережі гроші. Поки що виходять лише скандали. Пам’ятаєте 205 округ? І вже зараз всі передумови для цього склалися», - сказав Віктор Вініченко.
На його думку технології з грошима матимуть вплив на результати виборів до тих пір, поки не відбудеться зміна закону про вибори, а по-друге, люди не стануть жити краще і перестануть бути на межі зубожіння.


Порушення та закон

За словами Святослава Бабіля Громадянську мережу ОПОРА кандидати цікавлять найбільше з точки зору дотримання ними виборчого законодавства. Він також зазначив, що з початку проведення спостереження активісти помітили дві тенденції: завчасна агітація потенційними кандидатами та порушення правил виборчої агітації. «Станом на сьогодні стосовно п’яти кандидатів Микитася, Фірсова, Гаєвської, Власенка та Блауша нами подані заяви до правоохоронних органів, щодо порушення цими кандидатами правил проведення передвиборчої агітації. В більшості порушення стосувалися друку агітаційної продукції без вихідних даних, так само зафіксовано використання коштів на кампанію не з виборчого фонду кандидата, проведення закритих агітаційних заходів за участі Микитася, що неприпустимо в публічному процесі виборів», - зазначив Святослав Бабіля. Також він підкреслив, що кандидатам перш ніж балотуватися варто було б ознайомитися із законом про вибори.


Очікування. Демократи об’єднаються?

До виборів залишилося зовсім небагато. Станом на 21 червня ЦВК зареєструвала 75 кандидатів. На думку Юрія Паперного скоріш за все виборці спостерігатимуть війну всіх проти одного. Адже від старту кампанії більшість кандидатів цікавив лише один опонент.  В той час як під час виборів у 205 окрузі основних конкурентів було двоє. Хоча за словами експерта у 206 окрузі зараз спостерігається тенденція спроба у найближчі десять днів виявити єдиного кандидата від демократичних сил. «Але я не вірю у те, що демократи зможуть обєднатися задля підтримки одного кандидата», - зазначив Ю.Паперний.

Молодий політик Олександр Рись вважає, що демократично-опозиційні сили мають багато представників серед кандидатів і тим самим розпорошують голоси виборців. Експерт висловив припущення, що якби представники демократичних сил об’єдналися і підтримали одного, вони б мали шанс на успіх.


Друге засідання експертів, присвячене проведенню виборчої кампанії у 206 окрузі ще раз показало, що чернігівців очікує доволі жорстка кампанія, де будуть змагатися не ідеї, а гроші та брудні технології.

 

Останні новини Чернігівщини

Відбувся конкурс на посаду директора дитячого закладу оздоровлення та відпочинку

Відбувся конкурс на посаду директора дитячого закладу оздоровлення та відпочинку "ДИВОСВІТ" 16:28

У обласній державній адміністрації відбувся заключний етап конкурсного відбору на посаду директора Позаміського дитячого закладу оздоровлення та відпочинку «ДИВОСВІТ» Чернігівської обласної ради.

Ніжин: відбулось засідання виконавчого комітету

Ніжин: відбулось засідання виконавчого комітету 16:22

2 липня відбулося засідання виконавчого комітету під головуванням міського голови Анатолія Лінника.

У Прилуках відкрито кімнату-експозицію Олега Кошового

У Прилуках відкрито кімнату-експозицію Олега Кошового 13:01

Карантин вносить свої обмеження в роботу кожного закладу, кожної організації, да і в життя кожної людини. Але не залежно ні від чого хочеться працювати і щось творити.

Витрати населення області. ДОВІДКА

Витрати населення області. ДОВІДКА 12:45

За підсумками проведеного вибіркового обстеження умов життя домогосподарств, сукупні витрати одного домогосподарства в області у 2019 році становили в середньому 9996 грн на місяць, що на 9% більше, ніж у 2018 році.

Моніторингові дослідження якості води

Моніторингові дослідження якості води 12:39

За результатами досліджень мікробіологічні показники якості поверхневих водойм відповідають вимогам нормативних документів.