Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Вівторок, 29 вересня, 21:06:31

Про парламентські партії, гроші та депутатську дисципліну. ВІДЕО

24.05.2016   09:20Агенцiя

23 травня у прес-центрі “Чернігівський вибір” відбувся інформаційний форум “Стандарти та досвід роботи парламентських партій. Чернігівська область”, ініційований Громадянською мережею ОПОРА за підтримки Програми USAID “РАДА: підзвітність, відповідальність, демократичне парламентське представництво”.

У заході взяли участь громадський консультант Громадянської мережі ОПОРА в Чернігівській області Наталія Висіканець, народний депутат України Олександр Кодола, помічники народних депутатів та представники громадськості та журналісти.

Наталія Висіканець ознайомила учасників заходу із принципами роботи партій та окреслила основні критерії за якими можуть оцінювати їх роботу виборці. Також вона акцентувала увагу присутніх та новому інформаційному продукті Громадянської мережі ОПОРА – Всеукраїнську карту контактів приймалень парламентських партій та 198 депутатів, обраних за мажоритарними округами. “Ця карта працює поки що у тестовому режимі і ми просимо вас уточнювати інформацію для виборців”, – звернулася громадський консультант до помічників нардепів.

За даними ОПОРИ приймальні парламентських партій у Чернігівській області працюють практично у кожному районі. Причому як зазначив народний депутат Олександр Кодола, щоб відкрити приймальні та вибудувати структуру по всім районам області потрібний як мінімум рік. Роботу з виборцями в цьому напрямку намагаються доручити людині з досвідом, найчастіше з юридичною освітою, що не завжди вдається.

Громадянська мережа ОПОРА досліджувала і роботу осередків парламентських партій. Всього в Україні зареєстровано 21058 осередків. У Чернігівській області згідно даних Мінюсту – 766 парторганізацій. Найбільш розгалужену структуру на Чернігівщині має ВО “Батьківщина” – в області зареєстровано 656 осередків. Інші парламентські партії мають менш розбудовану структуру. Так, РПЛ та Народний фронт мають по 27 осередків, БПП – 25, Опозиційний блок – 28, Самопоміч – 3.

Питання фінансування партій є одним з найбільш важливих та часто прихованих. Але експерти вважають, що можливість отримати державне фінансування партій, стимулюватиме партійні організації до більш прозорого та відкритого використання та залучення коштів. Цікаво, що згідно формули у 2016 році на фінансування всіх партій (тих що брали участь у парламентських виборах і отримали більше 2% підтримки) орієнтовно буде виділено 440 тисяч гривень.

Народний депутат України Олександр Кодола зазначив, що важливо аби депутати ставилися до свого мандату як до роботи. Адже депутат – це працівник, який ходить на роботу і отримує заробітну плату. На думку народного обранця у його колег існують великі проблеми з дисципліною. “Сьогодні зареєстровані зміни до регламенту ВРУ, завдяки яким буде підвищена відповідальність за невиконання обов’язків народними депутатами. Важливо виховувати дисципліну серед народних обранців. Це можна зробити лише завдяки синергії громадських організацій, виборців та ЗМІ. Тоді у нас буде якісна Верховна рада”, – зазначив Олександр Кодола.

Також він додав, що для депутата-мажоритарника важливо працювати в окрузі. Адже саме виборці, які його обрали, дають оцінку діяльності свого представника у парламенті. “Для себе я зробив пріоритетом роботу з людьми, зустрічі з виборцями і щоб не втрачався зв’язок із мешканцями округу, який я представляю у парламенті”, – сказав О.Кодола.

Микола Торбєєв, помічник народного депутата України Валерія Давиденка, вважає, що посилення дисципліни та більш жорсткий контроль за відвідуваннями народним депутатом сесійних засідань суперечить статусу народного обранця. Але на думку М.Торбєєва тут більш важливу роль грає правосвідомость – виховання та відчуття обов’язку. “Перш за все має змінитися принципи обрання представників громад до вищого законодавчого органу. Мажоритарники – це дійсно ті представники громади, які відчувають особисту відповідальність перед кожним виборцем свого округу. Якщо народний депутат сумлінно відноситься до виконання своїх обов’язків, якщо він, як Валерій Давиденко, витрачає кожного місяця значний час на особисті спілкування та аналіз ситуації в окрузі, то це відповідальний представник у законодавчому окрузі”, – підкреслив Микола Торбєєв.

Таким чином, законотворча робота та робота в окрузі є одними з найбільш важливих завдань для кожного народного депутата. Розбудова партійної структури, створення партійних осередків, прозоре фінансування, відкриття приймалень та системна робота з виборцями – це основні ознаки “правильної” політичної партії.

Прес-центр “Чернігівський вибір”

Останні новини Чернігівщини

Особливості проходження державної служби

Особливості проходження державної служби 17:36

обговорювали 29 вересня під час третього заняття за короткостроковою програмою підвищення кваліфікації "Управління персоналом в органах державної виконавчої влади" в Чернігівському регіональному центрі підвищення кваліфікації кадрів для начальників відділів (завідувачів секторів) управління персоналом структурних підрозділів обласної державної адміністрації, апарату районних державних адміністрацій, на яких покладено обов’язки щодо здійснення кадрової роботи.

Виявлено 100 нових випадків COVID-19

Виявлено 100 нових випадків COVID-19 16:14

За даними Управління охорони здоров’я Чернігівської ОДА станом на 29 вересня в області зафіксовано 100 нових випадків COVID-19.

Прилуки: військовій частині А4245 65 років

Прилуки: військовій частині А4245 65 років 14:56

25 вересня відбулися урочистості з нагоди відзначення 65-річчя з дня заснування військової частини А4245.

Довибори на нашому 208 окрузі з кожним днем стають все більш

Довибори на нашому 208 окрузі з кожним днем стають все більш "радикальними" 14:49

Вже зрозуміло, що чесно боротися за перемогу мої опоненти не те що не збиралися, а навіть і не думали.

Ніжин: відбулися засідання постійних депутатських комісій

Ніжин: відбулися засідання постійних депутатських комісій 14:44

Усі питання з порядку денного були детально вивчені та рекомендовані для розгляду на черговому пленарному засіданні Ніжинської міської ради.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини