Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Середа, 8 грудня, 06:26:19

Який партійний квиток має корупція?

20.05.2016   08:20Агенцiя

19 травня, у громадському прес-центрі «Ініціатива» було оголошено про початок роботи всеукраїнського руху громадських ініціатив «Під контролем». Представником цього руху на Чернігівщині є Сергій Старченко.

За його словами, громадська ініціатива була започаткована тому, що більшість політичних діячів та політичних сил в Україні розповідають про готовність боротьби з корупцією, але на місцевому рівні існує, так звана, «партизанська корупція». 

«Тобто, або бізнес, або фірма, яка має відношення до якогось політика або чиновника раптово виграють тендери або отримають якісь переваги з-поміж конкурентів. Нажаль, це стає нормою у нас.

Насправді, така прихована політична корупція часто є тією основною метою, заради якої більшість політиків і йдуть у владу. Як наслідок, подібна політична корупція стає підґрунтям для створення місцевих коаліцій , які відрізняються від парламентської коаліційної більшості, яка була створена політичними партія «Блок Петра Порошенка «Солідарність»» та «Народний фронт». І створюється ці місцеві коаліції не за ідеологічною партійною направленістю, а за напрямком дерибану місцевого майна», розказав Сергій Старченко.
Так, згідно дослідження руху «Під контролем»,  місцеві депутати все менше зважають на політичні розбіжності та об’єднуються з метою задоволення власних корупційних інтересів.

Як приклад, за словами Старченка, можна навести співпрацю між депутатами різних за ідеологічними поглядами політичних фракцій у місцевих радах Ужгороду, де об’єдналися БПП та «Відродження», Київська обласна рада («Радикальна партія» + «Батьківщина» +УКРОП), Запоріжжя («Опозиційний Блок» + «Самопоміч»). Тобто така тенденція притаманна усім без виключення регіонам України.
«Щодо нашої міської ради, то на минулій сесії ми бачили як дружно об’єдналися фракції БПП, «Наш край» та «Батьківщина» під час розподілу землі»,- зазначає Сергій Старченко.

Громадський рух «Під контролем», аналізуючи Чернігівську міську раду, на сьогоднішній день вже виявив два кейси, які містять корупційну складову. А саме, Під час розгляду питання про продовження оренди землі під «Темрінал-Центром» на Жабинського, депутати дійшли висновку що до продовження оренди ТОВ «Термінал-центр» на 4 місяці, аби ті мали можливість перенести його. Не голосувала за це рішення фракція «Наш край». Як відомо, фракцією «Наш край» керує народний депутат Валерій Давиденко , дружина якого відкрила митний термінал в Козельці.
«Тут ми бачимо інтерес однієї особи на місцевому рівні»,- зазначає Сергій Старченко.

Ще один кейс стосується Чернігівського міського голови Владислава Атрошенка і питання, яке виноситься на наступну сесію міськради.
«Другий кейс стосується наступної сесії, яка запланована на 26 травня. Не зважаючи на прийняте рішення про земельні аукціони, виноситься питання про надання дозволу на відведення землі КП «Чернігівбудінвест» з подальшим наданням землі у постійне користування. Це рішення подається за підписом міського голови Атрошенка. Тобто, «створюємо у місті нові правила, але користуємося старими схемами»»,- відзначає Старченко.

Всі ці приклади, яких безліч по Україні, і стали приводом для створення всеукраїнського руху громадських ініціатив «Під контролем».

Метою «Під контролем» буде визначення Індексу політичної корупції місцевого самоврядування із подальшим відповідним інструментарієм дій. Продуктом цього індексу будуть імена чиновників, їх посади, конкретні правопорушень, сум, які дозволять систематизувати та визначити, яка саме політична партія домінують у тих чи інших корупційних справах.

На сьогоднішній день партнерами всеукраїнського руху є 20 оргаізацій, які представляють міста Вінниця, Суми, Рівне, Полтава, Одесса, Запоріжжя, Херсон.

В свою чергу, Сергій Старченко наголосив, що Всеукраїнський рух є відкритим до співпраці та запрошує усіх небайдужих громадян та активістів приєднатися та повідомляти про відому їм інформацію стосовно наявності корупційних ризиків у діяльності тих чи інших місцевих політиків.

Основний алгоритм діяльності Всеукраїнського руху полягатиме у:
-Пошуку типових корупційних схем під час збору, аналізу та систематизації даних конкретних кейсів по всіх регіонах України;
 - Створення бази корупціонерів “Барометр політичної корупції”
 -у випадку виявлення корупційних дій, активісти руху за підтримки юристів громадської організації «Ейдос: Центр політичних студій та аналітики», передаватимуть відповідні запити у НАБУ із метою перевірки діяльності конкретних місцевих політиків на предмет наявності в ній корупційної складової;
- систематичне повідомлення суспільства про порушення
- подібні повідомлення про факти корупційної діяльності окремих місцевих політиків передаватимуться до керівних органів політичних партій, які вони представляють в тому чи іншому регіоні.
- Створення Рейтингу корупційності політичних партій.

Останні новини Чернігівщини

8 грудня у Чернігівській області оголошено днем жалоби за загиблими у ДТП під Брусиловом

8 грудня у Чернігівській області оголошено днем жалоби за загиблими у ДТП під Брусиловом 19:06

Про це йдеться у розпорядженні голови ОДА № 1080 від 7 грудня 2021 року.

За минулу добу в Чернігівській області виявлено 175 нових випадків COVID-19

За минулу добу в Чернігівській області виявлено 175 нових випадків COVID-19 18:24

За даними Управління охорони здоров’я Чернігівської ОДА, станом на 7 грудня в області зафіксовано 175 нових випадків COVID-19. Зокрема 81 — у Ніжинському районі, 72 — у Чернігівському (в тому числі 59 — у Чернігові) та 22 — у Корюківському. 59 захворілих госпіталізовані.

 Змістовно від МОЗ: Як зберегти психічне здоров’я під час пандемії COVID-19

Змістовно від МОЗ: Як зберегти психічне здоров’я під час пандемії COVID-19 14:54

Не перший рік весь світ живе в умовах нової реальності, коли пандемія COVID-19 вплинула на всі сфери суспільного життя. Вона також впливає і на тих, хто не хворів на COVID-19. Втома від карантину, втрата рідних та друзів, зміна формату роботи, поширення фейків та негативно забарвленої інформації чинять вплив на психічний стан людей. Реакція на пандемію COVID-19 з боку психічної системи людини є цілком нормальною.

Зіткнення автобуса і автофургона поблизу Чернігова з чисельними жертвами - зареєстровано кримінальне провадження

Зіткнення автобуса і автофургона поблизу Чернігова з чисельними жертвами - зареєстровано кримінальне провадження 14:25

Чернігівська обласна прокуратура здійснює процесуальне керівництво у кримінальному проваджені за фактом порушення правил безпеки дорожнього руху, що спричинило загибель кількох осіб (ч. 3 ст. 286 КК України).

Більше сотні небезпечних предметів намагалися пронести до судів жителі Чернігівщини у листопаді

Більше сотні небезпечних предметів намагалися пронести до судів жителі Чернігівщини у листопаді 14:22

На початку кожного місяця, судові охоронці Чернігівщини проводять розширену нараду щодо підведення підсумків діяльності та постановки завдань на наступний період. Не став винятком й грудень.