Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Середа, 29 квітня, 07:42:07

Автомобільну трасу Чернігів – Сеньківка перекрили вчителі

27.04.2016   10:44

Педагоги Городні розпочали сьогодні безстрокову акцію протесту. Вони перекрили рух транспорту на автомобільній трасі Чернігів – Сеньківка.

До такого кроку вчителі двох шкіл містечка вдалися після того, як зрозуміли, що питання із погашенням заробітної плати з мертвої точки так і не зрушило.

За словами голови президії Городнянської місцевої вільної профспілки освіти Володимир Лепеня, протестній акції передувало кілька подій. Півтора тижня тому представники трудових колективів та профспілок навчальних закладів зустрілися з начальником відділу освіти Городнянської районної держадміністрації Юрієм Гриценком. Від посадовця зажадали дати пояснення, чому станом на 14 квітня виплачено заробітну плату лише за першу половину березня, адже в інших районах області та й усієї України заборгованості перед педагогами немає.

«З відповіді випливало, - розповів Володимир Лепень, - що виплати за комунальні послуги, підвезення дітей до шкіл автобусами здійснювалися за рахунок освітньої субвенції. Крім того утворилася кредиторська заборгованість у сумі 3,5 мільйона доларів, бо заробітні плати за січень 2015 і 2016 років виплачувалися за рахунок грудня попередніх років. Такі пояснення аж ніяк не могли вдовольнити педагогів, тому вони прагнули побачитися з головою Городнянської районної держадміністрації Світланою Яценко. Очільниця району дала попередню згоду і призначила зустріч на 15.30 25 квітня. Однак обіцяного рандеву не відбулося, бо нібито цього дня саме в цей час вона зустрічалася із посадовцями прикордонної служби».

Ось тоді й було прийнято рішення про перекриття автошляху. Сьогодні ж Світлана Яценко разом із Юрієм Гриценком перед акцією знайшли можливість зустрітися з представниками трудових колективів, але нічого втішного сказати вони не змогли.

«Лише 4 травня очікується подвійна субвенція. Але повністю розрахуватися із заборгованістю із зарплати ніхто не обіцяє. При цьому залишаються проблеми із виплатою відпускних та фінансуванням закладів освіти у серпні-грудні цього року», - зазначив  Володимир Лепень.

Також він повідомив, що очільниця району ознайомила протестувальників із позицією керівництва області, а саме – заступника голови Чернігівської ОДА з гуманітарних питань Наталії Романової, яка заявила: «Грошей в області немає. Кошти стабілізаційного фонду скеровано працівникам профтехосвіти, які упродовж трьох місяців не отримували заробітну плату».


http://www.kvpu.org.ua/uk/news/4/1294-avtomobilnutrasuchernihivsenkivkaperekrylyvchyteli

Останні новини Чернігівщини

Надзвичайні події в області за останню добу 12:20

Протягом минулої доби зареєстровано 9 небезпечних подій, а саме: 9 пожеж.

На Чернігівщині викрито лікарку ВЛК, яка за грошову винагороду встановлювала фіктивні діагнози для ухилення від мобілізації 12:19

У межах програми з викриття протиправних дій службових осіб військово-лікарської комісії «Зворотній бік ТЦК та ВЛК» за процесуального керівництва Деснянської спеціалізованої прокуратури у сфері оборони Центрального регіону повідомлено про підозру члену військово-лікарської комісії одного з РТЦК та СП на Чернігівщині за ч. 1 ст. 368, ч. 1 ст. 366 КК України (одержання службовою особою неправомірної вигоди, внесення службовою особою до офіційних документів завідомо неправдивих відомостей).

Які платформи ШІ можуть полегшити роботу редакцій: поради експерта 10:21

Claude, ChatGPT, Perplexity, NotebookLM, ElevenLabs та інші сервіси штучного інтелекту можуть суттєво полегшити роботу медійників під час створення контенту.

«Точка опори» та «Досвід має значення»: стартували нові програми підтримки бізнесу та ринку праці 10:09

У фокусі онлайн-зустрічі «Діалог влади та бізнесу», що відбулася наприкінці минулого тижня, – дві нові урядові програми «Точка опори» та «Досвід має значення».

Вдалий виступ: 10 медалей у скарбничці Чернігівщини

Вдалий виступ: 10 медалей у скарбничці Чернігівщини 09:16

З 25 до 26 квітня у Кам'янець-Подільському Хмельницької області відбувся ІІ етап Кубка України з легкої атлетики з метань, а також всеукраїнські змагання з легкоатлетичних метань на честь олімпійських чемпіонів Фаїна Мельник та Анатолій Бондарчук.