Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Четвер, 22 жовтня, 09:33:12

Обговорили стан боротьби із корупцією

19.04.2016   08:43Агенцiя

18 квітня, в Чернігові відбулось виїзне засідання Міжфракційного депутатського об'єднання «Депутатський контроль» за участю представників органів виконавчої влади та місцевого самоврядування, правоохоронних органів області.

Ініціаторами проведення антикорупційного форуму виступили народні депутати України та керівники об'єднання: Олександр Кодола, Юрій Житомирський, Вадим Руденко, Андрій Боніславський, Максим Поляков, Дмитро Стеценко.

До участі у заході долучився і голова обласної ради Ігор Вдовенко, голова облдержадміністрації Валерій Куліч, прокурор області Віктор Носенко, в.о. начальника Головного управління ДФС в області Олексій Барановський, начальник Управління СБУ в області Олександр Довженко, начальник управління захисту економіки в області Департаменту захисту економіки Національної поліції України Володимир Духно, в.о. начальника Чернігівської митниці ДФС Владислав Супроненко, очільники структурних підрозділів ОДА, громадськість.

Ключовою темою зустрічі стало обговорення стану антикорупційної роботи владних структур області, заходи та методи боротьби з корупцією.

Вітаючи учасників зібрання, очільник обласного представницького органу зазначив, що зараз як ніколи затребувані ініціативи стосовно впровадження дієвих реформ, які б унеможливлювали корупційні схеми або кардинально зменшували умови для їх проявів.

Ні для кого не секрет, що корупція стримує поступальний розвиток та зводить нанівець будь-які позитивні політичні, економічні, правові та інші перетворення в державі. Це негативне явище підриває довіру людей до влади, компрометує механізм прийняття рішень.

За словами Ігоря Вдовенка головним завданням у боротьбі із корупцією у сфері місцевого самоврядування є відкритість діяльності влади та прозорість ухвалення рішень. Дотримання цих важливих принципів вже стало однією із невід'ємних складових діяльності представницького органу області. Зокрема, рішення сесій обласної ради, регуляторні акти та їх проекти регулярно оприлюднюються на офіційному веб-порталі та знаходяться у вільному доступі. Крім того, згідно із змінами до Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», починаючи з 23 лютого поточного року прийняття рішень в обласній раді проводиться виключно шляхом поіменного голосування, результати якого оприлюднюються на офіційному веб-сайті ради в день голосування і зберігаються протягом необмеженого терміну.

Наостанок очільник обласної ради наголосив на важливості подібних заходів та висловив сподівання, що результатом зустрічі стане консолідація зусиль влади і громадськості у боротьбі з корупцією.

Представники «Депутатського контролю» детально поінформували присутніх про основні напрями, результати та перспективи діяльності об'єднання. Зокрема, пріоритетними напрямами роботи організації є розвиток і підтримка бізнесу, виробництва, забезпечення прозорості надання публічних послуг, сплати податків, проведення процедури державних закупівель.

У рамках засідання було також презентовано регіональне представництво «Депутатського контролю» у Чернігівській області, яке очолив Денис Заліський.

Керівники Державної фіскальної служби та правоохоронних органів області ознайомили учасників засідання із ключовими результатами проведених заходів щодо запобігання і протидії корупції, окреслили існуючі проблеми, а також надали свої пропозиції стосовно вдосконалення діючого законодавства і шляхів покращення боротьби із проявами хабарництва та службових зловживань.

Учасники заходу зійшлися на думці, що подолати таке негативне явище як корупція можливо тільки об'єднавши зусилля представників влади, правоохоронних органів та активної і небайдужої громадськості.

Останні новини Чернігівщини

Надзвичайні події в Чернігівській області за минулу добу

Надзвичайні події в Чернігівській області за минулу добу 09:01

Інформація про надзвичайні ситуації та основні небезпечні події, які зареєстровано на території області за період з 8:00 21 жовтня до 8:00 22 жовтня 2020 року.

Викрито злочинну схему конвертації безготівкових коштів у готівку на суму 272,4 млн гривень

Викрито злочинну схему конвертації безготівкових коштів у готівку на суму 272,4 млн гривень 08:33

Податківцями виявлено злочинну схему ухилення від сплати податків та конвертації безготівкових коштів у готівку, яка діяла на території Чернігівської області протягом 2019-2020 років.

Три поліцейські підрозділи на отримали нові службові автомобілі

Три поліцейські підрозділи на отримали нові службові автомобілі 08:12

Нові іномарки Renault Duster для оперативної і якісної роботи отримали групи реагування патрульної поліції в Бахмачі, Прилуках і Корюківці.

У с. Ловинь на Ріпкинщині рятувальники ліквідували пожежу житлового будинку

У с. Ловинь на Ріпкинщині рятувальники ліквідували пожежу житлового будинку 08:08

21 жовтня о 06:40 до Служби порятунку "101" у селищі Ріпки надійшло повідомлення про пожежу житлового будинку у с. Ловинь.

22 жовтня - Всесвітній день людей з вадами мовлення

22 жовтня - Всесвітній день людей з вадами мовлення 07:55

Король Великобританії, Канади, Австралії та Південної Африки Георг VI, який страждав на заїкання, визнав важливість мовної терапії для лікування заїкання ще на початку 20-го століття.