Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Понеділок, 27 січня, 05:41:49

Сосниця ініціювала процес об’єднання

09.04.2016   12:41

7 квітня у Сосницькій селищній раді відбулася зустріч з питання об’єднання згідно перспективного плану.

На зустріч були запрошені консультанти Офісу реформ у Чернігівській області, сільські та селищні голови, які є у перспективному плані щодо формування Сосницької територіальної громади.

Починаючи зустріч голова Сосницької селищної ради Андрій Портний надав слово консультантам Офісу реформ у Чернігівській області, які розповіли про децентралізацію.

Консультант з бюджетних питань Микола Силенко надав інформацію присутнім про здобутки реформи, а саме:
1. В Україні сформовано 159 об’єднаних територіальних громад (ще 10 громад провели перші вибори 27 березня 2016 р.).
2. Всі об’єднанні територіальні громади перейшли з 1 січня 2016 р. на прямі міжбюджетні відносини з Державним бюджетом України.
3. Виділено 1 млрд. грн. субвенції з Держбюджету на покращення інфраструктури ОТГ. (Чернігівська обл. – 32,0 млн. грн.).
4. Цільові гранти і конкурси для об’єднаних громад.
5. Наявність ресурсу в бюджетах громад для виготовлення проектів та здійснення капітальних видатків.
6. Перехід до стратегічного планування розвитку громад.
7. Закон України «Про співробітництво територіальних громад».

Також, експерт розповів про бюджети об’єднаних територіальних громад. Він порівняв загальний обсяг бюджетів сільських та селищних рад, які ввійшли до складу ОТГ (на 2015 рік) зі загальним обсягом місцевого бюджету ОТГ (на 2016 рік). Він показав, як змінилися цифри цих бюджетів.

Однак, найбільше присутніх здивувала інформація, яку надав Микола Силенко щодо субвенцій. Він у своєму виступі розповів про субвенції на формування інфраструктури громад у Чернігівській області продемонструвавши їх у цифрах. Після чого він показав слайд порівнявши суми субвенцій п’яти областей України, тим самим довів присутнім на скільки це важливо для об’єднаних територіальних громад.

«Жодна з об’єднаних територіальних громад Чернігівщини сьогодні не показує нестачі у бюджеті за цей рік. У них не відбулося звільнення людей, ті люди які працювали до об’єднання перейшли працювати у вже об’єднану територіальну громаду», - зазначив Микола Силенко.
Його слова доповнила консультант з правових питань Ірина Кудрик.

«Кожен з ваших фахівців зможе знайти робоче місце в новій об’єднаній територіальній громаді. Теперішні голови у майбутньому можуть стати старостами. Староста – це людина, від якої залежить прийняття виконкомом рішення. Виконком – це робочий орган, який надає пропозиції голові. А старости і будуть членами виконкому», - зазначила вона.

«Якщо ми об’єднаємося, то нам потрібно буде знаходити компроміс. Ми з Вами, сільськими та селищними головами, будемо виконкомом, який буде приймати рішення на користь своїх жителів», - зауважив Сосницький селищний голова Андрій Портний.

Після невеликої дискусії щодо процесу об’єднання, Ірина Кудрик розповіла про процедуру об’єднання територіальної громади.

Останні новини Чернігівщини

Як стати щасливою. 8 рецептів жіночого щастя від героїнь знаменитих фільмів 15:55

"Що таке жіноче щастя: а) вийти заміж так, щоб не потрібно було працювати б) знайти таку роботу, щоб не потрібно було виходити заміж в) вигадайте свій варіант відповіді"

Смачні рецепти вихідного дня:

Смачні рецепти вихідного дня: "троянди" із творожного тіста 15:53

Печиво, про яке йтиметься далі готується просто, але вимагає трохи більше зусиль ніж звичайно. Тут доведеться мати справу із безейним кремом. Але результат того вартий: ніжне сирне тісто, яке огортає безе. І все це нагадує троянду.

Гороскоп на тиждень з 27 січня до 2 лютого 2020 року

Гороскоп на тиждень з 27 січня до 2 лютого 2020 року 15:48

Намагайтеся не давати волю негативним емоціям, бо це не допоможе розрядитися, а навпаки, надовго зупинить розвиток справ і розв'язання проблем. Краще спілкуватися з приємними людьми.

Названо 27 пакетів безоплатних медпослуг українцям

Названо 27 пакетів безоплатних медпослуг українцям 14:31

Національна служба здоров’я України (НСЗУ) оприлюднила 27 пакетів медичних послуг Програми медичних гарантій на 2020 рік, які будуть безкоштовно надаватися українцям.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини