Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

П`ятниця, 1 грудня, 05:49:37

Сесія облради відбулася, але не завершилась. ФОТО

30.03.2016   07:37Агенцiя

Відбулося пленарне засідання чергової 4-ї сесії ради VII скликання.

Відкриваючи четверте пленарне засідання обласної ради сьомого скликання, її голова Ігор Вдовенко звернув увагу депутатів на те, що згідно із змінами до Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», починаючи з 23 лютого поточного року в усіх місцевих радах прийняття рішень проводиться виключно шляхом поіменного голосування. Отож всі результати голосувань сьогоднішньої сесії висвітлювалися на спеціальних табло, а кожен відвідувач офіційного сайту обласної ради зможе спостерігати і оцінювати роботу своїх депутатів за результатами їхнього голосування на своєму комп'ютері.

Після доповнення та прийняття порядку денного сесії, куди увійшло близько вісімдесяти питань, за основу, депутати взялися до активного обговорення та затвердження рішень. Вже протягом першої півгодини роботи було прийнято п'ять Звернень обласної ради до вищих органів державної влади України. І, насамперед, - Звернення до Президента України, Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України, громадськості та міжнародної спільноти щодо звільнення Надії Савченко та всіх українських заручників, незаконно ув'язнених в Російській Федерації.

Інші чотири звернення прийняті з вимогами: включення Чернігівської області до експерименту з фінансового забезпечення реалізації заходів з розвитку автомобільних доріг загального користування державного значення; призупинення дії частини 3 статті 24 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності»; забезпечення фармацевтичного ринку України антирабічними вакцинами. Вони були прийняті майже одноголосно. Проти прийняття останнього із звернень - «Про Звернення до Кабінету Міністрів України, Міністерства аграрної політики та продовольства України і Державної служби України з питань геодезії, картографії та кадастру щодо недопущення погіршення умов ведення бізнесу в аграрному секторі економіки та стосовно продовження мораторію на продаж земельних ділянок сільськогосподарського призначення» - висловились на своєму засіданні лише члени однієї з депутатських комісій. Однак більшістю голосів народних обранців воно набуло законності і після підписання головою обласної ради надійде у відповідні інстанції.

Далі обласна рада затвердила звіт про виконання обласного бюджету і витрачання коштів резервного фонду обласного бюджету за 2015 рік. Як було зазначено, у порівнянні з 2014 роком бюджет зріс по доходах на 660 023,7 тис. грн., або майже на 24%. Як результат, обсяг доходів загального і спеціального фондів обласного бюджету за минулий рік склав 3 431 459,7 тис. грн (101,4% до річних бюджетних призначень). Одночасно депутати схвалили витрачання коштів резервного фонду обласного бюджету за 2015 рік у сумі 248,078 тис. грн.

Заодно народні обранці затвердили і звіти про результати моніторингу та з оцінки результативності виконання Стратегії сталого розвитку Чернігівської області на період до 2020 року та Плану заходів з її реалізації за 2015 рік. А потім майже одноголосно схвалили чотири обласні галузеві програми: Розвитку місцевого самоврядування на 2016-2018 роки; «Молодь Чернігівщини» на 2016-2020 роки; Забезпечення пожежної безпеки на території Чернігівської області на 2016 - 2020 роки та Програму фінансування у 2016 році робіт з будівництва, реконструкції, ремонту та утримання автомобільних доріг загального користування місцевого значення.

Після внесення змін до обласної Програми підтримки розвитку інформаційної та видавничої сфер Чернігівщини на 2016-2020 роки, затвердженої рішенням обласної ради від 10 вересня 2015 року, депутати перейшли до обговорення тринадцятого питання порядку денного «Про здійснення співфінансування за рахунок коштів обласного бюджету», яке і виявилось основним наріжним каменем у прийнятті рішення щодо продовження сьогоднішньої, четвертої сесії обласної ради сьомого скликання у квітні поточного року.

І основні аргументи такого рішення досить вагомі. Як пояснив губернатор області Валерій Куліч, однією із основних умов відбору інвестиційних програм та проектів є співфінансуванння їх з місцевих бюджетів на рівні не менше 10 відсотків. Однак, враховуючи те, що на сьогодні проектно-кошторисна документація на передбачені проекти реконструкції соціальних об'єктів не перерахована в ціни поточного року та відсутні позитивні висновки інвестиційної експертизи, неможливо визначити уточнену суму спіфінансування.

Враховуючи це, облдержадміністрація попросила не закривати нинішнє засідання обласної ради до уточнення кошторисної вартості та відповідного співфінансувння відповідних об'єктів.

Зокрема, депутати заслухали інформацію начальника Деснянського басейнового управління водних ресурсів Нагалюка С.І. про стан забезпечення Чернігівської області водними ресурсами для питних, виробничих і господарських потреб, перспективи та шляхи вирішення існуючих проблем у водо забезпеченні. І ця проблема, як наголошували народні обранці, останнім часом ускладнюється, тим більше, висловлювали свою тривогу депутати, що у багатьох територіальних громадах краю зовсім пропала вода у сільських криницях.

А далі, прийнявши відповідне рішення, обласна рада дала погодження спеціального дозволу на видобування питних підземних вод Деснянського родовища (ділянки №№1, 2), розташованого в Козелецькому районі Чернігівської області Остерській квартирно-експлуатаційній частині району Міністерства оборони України.

Одним їз важливих кроків народних обранців до збереження природних ресурсів було прийняття ними рішення «Про введення мораторію на вирубку лісів у межах природно-заповідного фонду місцевого значення Чернігівської області».

Іншим документом обласна рада розширила повноваження своїх обранців щодо їх фінансових можливостей надавати соціальну допомогу у своїх округах - внесено зміни до Програми сприяння виконанню повноважень депутатами Чернігівської обласної ради на 2016-2018 роки, згідно з якими відтепер у своєму розпорядженні депутати матимуть вже не 50 тис. грн. а 100 тис. грн на поміч громадам та соціально незахищеним особам.

Окрім того, народні обранці затвердили цілу низку інших рішень. Зокрема, «Про додаткове маркування товарів російського походження у торговельних закладах Чернігівської області», «Про внесення змін до рішення обласної ради від 18 червня 2013 року «Про заснування звання «Почесний громадянин Чернігівської області», «Про виділення лісової ділянки у довгострокове тимчасове користування лісами товариству з обмеженою відповідальністю «Формікабуд»», «Про передачу цілісного майнового комплексу комунального підприємства «Облсвітло» Чернігівської обласної ради у власність територіальної громади міста Чернігова». Вони також обрали представників громадськості до складу поліцейської комісії Головного управління Національної поліції в Чернігівській області, реорганізували Городнянську та Сосницьку спеціальні загальноосвітні школи-інтернати Чернігівської обласної ради шляхом перетворення у комунальні заклади - навчально-реабілітаційні центри Чернігівської обласної ради...

Також депутати обласної ради прийняли цілу низку рішень з питань управління та оренди комунального майна, розглянули кадрові питання, прийняли понад два десятки депутатських запитів, розглянули інші важливі питання.

4-а сесія не була завершена. За пропозицією голови Чернігівської облдержадміністрації Валерія Куліча, в роботі сесії була оголошена перерва для того, щоб отримати змогу оперативно, у середині квітня, розглянути важливий для Чернігівщини проект – «Про здійснення співфінансування за рахунок коштів обласного бюджету». Валерій Куліч роз’яснив, що однією з основних умов відбору проектів та інвестиційних програм, які виконуються із залученням коштів із Фонду регіонального розвитку, є співфінансуванння їх із місцевих бюджетів на рівні не менше 10 відсотків. Однак через те, що на сьогодні проектно-кошторисна документація проектів реконструкції соціальних об'єктів не перерахована в ціни поточного року – неможливо визначити уточнену суму спіфінансування. Враховуючи це, обласна рада підтримала пропозицію не закривати нинішнє засідання до уточнення кошторисної вартості та, відповідно, частки співфінансування робіт на об'єктах. Про дату чергового засідання четвертої сесії обласної ради сьомого скликання буде поінформовано додатково.

На завершення пленарного засідання відбувся брифінг, під час якого голова обласної ради Ігор Вдовенко відповів на численні запитання журналістів.

Про дату чергового засідання четвертої сесії обласної ради сьомого скликання буде поінформовано додатково.

Останні новини Чернігівщини

У Прилуках жінок навчатимуть підприємництву, лідерству, та як запобігти будь-яким проявам насильства та експлуатації

У Прилуках жінок навчатимуть підприємництву, лідерству, та як запобігти будь-яким проявам насильства та експлуатації 15:48

Запрошуємо жінок з Чернігівської області на навчальний інтенсив «Розбудова & Спроможність» — серію освітніх тренінгів, що відбуватимуться з 6 по 8 грудня 2023 року у місті Прилуки.

Поліція розслідує обставини смертельної ДТП в Ніжинському районі 15:14

Поліція встановлює обставини дорожньо-транспортної пригоди в селищі Лосинівка, внаслідок якої загинув пішохід.

Відновлення школи №13, житло для ВПО та поповнення парку комунальної техніки: результат роботи Чернігівради з партнерами 15:12

Попередній робочий тиждень був результативним для Чернігівської міської ради у питаннях співпраці з міжнародними партнерами.

29 листопада 2023 року відбулося відкриття безпечного простору для жінок та дівчат «Рівна серед рівних» 15:07

Це простір, де жінки та дівчата можуть зустрічатися одна з одною, об’єднуватися, отримувати індивідуальну психологічну та соціальну допомогу.

Перекриття руху автотранспорту по вул. Зеленій продовжили до 30 грудня 15:05

Перекриття руху автотранспорту по вул.Зеленій від вул. Гончої до прибудинкової території будинку №8 по вул. Зеленій триватиме до 20:00 год. 30 грудня.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини