Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Субота, 16 листопада, 05:01:17

Міський голова вимагає від газопостачального підприємства врегулювати нормативи для домогосподарств

25.03.2016   10:41Агенцiя

24 березня Чернігівський міський голова Владислав Атрошенко зустрівся з керівником «Чернігівгаз Збут» Іваном Лустою.

У нараді взяли участь заступник міського голови Олександр Кириченко, начальник Департаменту соціального захисту населення Чернігівської облдержадміністрації Олег Русін, начальники управлінь міської ради, керівники навчальних закладів міста, а також представники засобів масової інформації.

Під час зустрічі обговорювалась ситуація, яка виникла у зв’язку з отриманням громадянами міста Чернігова рахунків за газопостачання з великими сумами додаткових нарахувань у графі «Погашення різниці норм споживання». Це перерахунок за 9 попередніх місяців.

Міський голова, звертаючись до представника газопостачальної кампанії, повідомив, що до нього надійшло багато звернень від громадян міста з проханням розібратись в цьому питанні. Він також висловив вимогу надати роз’яснення щодо цієї ситуації та закликав прийняти рішення, яке буде на користь громаді.

Як зазначив І. Луста, підприємство «Чернігівгаз Збут» не встановлює норми споживання природного газу. Встановлення таких норм належить виключно до компетенції Кабінету Міністрів України. Реалізуючи свої повноваження, КМУ Постановою № 619 від 08.06.1996 р. затвердив норми споживання природного газу населенням у разі відсутності газових лічильників. При цьому, вказані норми 5 разів змінювались шляхом внесення змін до Постанови. Останні зміни внесені у квітні 2015 року (Постанова КМУ № 237 від 29.04.15 р.), а у вересні минулого року у судовому порядку вони були скасовані.

«Під час розгляду судової справи про скасування Постанови КМУ № 237 Вищий адміністративний суд України вказав, що оскаржена Постанова є незаконною з моменту прийняття. Це означає, що така Постанова не має правових наслідків з моменту її прийняття», - сказав І. Луста.

В ході обговорення керівник «Чернігівгаз Збут» зазначив, що підприємство не вимагає виплачувати всю суму одразу, вона буде розподілена на 9 місяців. А також повідомив, що в разі неспроможності заплатити це перерахування, жодні санкції до громадян міста Чернігова застосовуватись не будуть.

Чернігівський міський голова Владислав Атрошенко висловив незадоволення тим, що представники «Чернігівгаз Збут» не звернулися до нього і заздалегідь не попередили мешканців міста про прийняте рішення.

Підводячи підсумки наради, В. Атрошенко доручив заступнику міського голови Олександру Кириченку підготувати проект листа до Кабінету Міністрів України щодо необхідності термінового врегулювання даного питання. Також міський голова рекомендував начальнику Департаменту соціального захисту населення Чернігівської ОДА звернутися до міністра соціальної політики щодо роз'яснення даної ситуації.

Останні новини Чернігівщини

Представлено нового прокурора області

Представлено нового прокурора області 18:07

До призначення Андрій Парусов працював у прокуратурі Тернопільської області та ГПУ.

У справі про загибель підлітка у Прилуках проводиться 17 експертиз

У справі про загибель підлітка у Прилуках проводиться 17 експертиз 16:23

Заступник Голови Нацполіції – начальник Головного слідчого управління Максим Цуцкірідзе повідомив батькам загиблого 14-річного Дениса Чаленка і громадськість про перебіг розслідування за фактом смерті хлопця.

Новобілоуська громадана розпочала роботу над Статутом

Новобілоуська громадана розпочала роботу над Статутом 14:09

Чернігівський Ресурсний центр з розвитку місцевої демократії, який діє на базі громадської організації Центр «Доброчин», провів інформаційну зустріч в Новобілоуській сільській раді 14 листопада 2019 року.

Підприємці Чернігівщини спілкувалися з експертами з питань захисту бізнесу

Підприємці Чернігівщини спілкувалися з експертами з питань захисту бізнесу 13:20

Із 2015 року в Україні діє незалежний консультативно-дорадчий орган Кабінету Міністрів – Рада бізнес-омбудсмена. Туди може звернутись кожна юридична особа або приватний підприємець, які мають обґрунтовані претензії на незаконні дії чиновників.

"Небо над головами" 13:11

Кафедрою теорії та історії держави і права, конституційного права спільно із ГО «Україна без тортур» та Координаційною радою молодих юристів при головному управлінні юстиції в Чернігівській області було організовано й проведено круглий стіл на тему «Небо над головами в умовах несвободи».