Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Середа, 25 травня, 04:13:14

Співпраця між Чернігівщиною і КНР має значний потенціал

15.03.2016   08:26Агенцiя

14 березня, відбувся візит делегації Народного уряду провінції Хенань Китайської Народної Республіки до Чернігівської області.

У рамках ознайомчих відвідин пройшла зустріч представників Департаменту сільського господарства одного з найпотужніших регіонів КНР та керівників спільного українсько-китайського підприємства, яке працює на території Чернігівщини, з головою Чернігівської облдержадміністрації Валерієм Кулічем.

Протокольними цілями зустрічі були: отримання гарантій у сприянні реалізації проектів на території регіону, обговорення можливості здійснення офіційного візиту делегації Народного уряду провінції Хенань на чолі з головою Народного уряду до Чернігівської області. В ході зустрічі були розглянуті означені питання та деякі дотичні до них теми.

Зокрема, Чень Цзіньцзян – заступник керівника департаменту сільського господарства Народного Уряду провінції Хенань (кількість населення якого 111 мільйонів чоловік, а ВВП є п’ятим у рейтингу КНР) – зазначив, що співпраця з Чернігівщиною розглядається, як стратегічний напрямок розвитку провінції. Насамперед китайську сторону цікавить співпраця в галузях тваринництва, рослинництва, лісового господарства і супутні інфраструктурні проекти. Чернігівщина, на переконання пана Цзіньцзяна, може бути опорним регіоном для реалізації спільних проектів. Сприяють цьому, зокрема, характеристика природних ресурсів області й близькість до основних вантажних потоків у напрямку КНР, які проходять територією Республіки Білорусь.

У розмові з представниками Народного Уряду провінції Хенань голова Чернігівської ОДА Валерій Куліч запевнив їх у своїй підтримці співпраці та зацікавленості в реалізації спільних проектів. Серед іншого голова ОДА звернув увагу на те, що пріоритетом розвитку аграрної галузі області є створення потужностей для глибшої обробки продуктів сільського господарства, що збігається з прагненнями китайської сторони. Також Валерій Куліч відзначив логістичну привабливість Чернігівщини, звернув увагу на особливості оподаткування і ведення аграрного бізнесу, запропонував співпрацю у створенні в області «сухого порту».

Також варто зазначити, що на Чернігівщині вже діє спільне українсько-китайське підприємство, засноване 2013 року. Початково планувалося, що товариство реконструює наявну базу для ведення тваринництва, а в подальшій перспективі – після оновлення селекції стада – займеться переробкою молочної продукції та зовнішньоторговою діяльністю. Плани були призупинені через несприятливі для інвестиційної діяльності економічні й політичні чинники. Проте нині закордонні інвестори мають намір повернутися до активної господарської діяльності, для чого, зокрема, і здійснили візит на Чернігівщину.

Домовившись про відновлення та поглиблення співпраці, чернігівська сторона перемовин у складі голови ОДА Валерія Куліча, директорів департаментів економічного розвитку Юлії Свириденко та агропромислового розвитку Сергія Хоботні й делегація Народного уряду провінції Хенань Китайської Народної Республіки висловили задоволення зустріччю та обмінялися діловими контактами.

Останні новини Чернігівщини

Школи у Чернігівській області допоможуть відбудувати фіни

Школи у Чернігівській області допоможуть відбудувати фіни 10:00

Одна з найвідоміших фінських публічних гуманітарних міжнародних організацій Finn Church Aid відкрила свій офіс у Києві, а ще бере під опіку пошкоджені школи у Чернігівській області.

Надзвичайні події в Чернігівській області за минулу добу

Надзвичайні події в Чернігівській області за минулу добу 09:48

Інформація про надзвичайні ситуації та основні небезпечні події, які зареєстровані на території області за період з 8:00 23 травня по 8:00 24 травня 2022 року

Родина із Чернігова мешкала в подвалі майже 3 місяці після втрати житла

Родина із Чернігова мешкала в подвалі майже 3 місяці після втрати житла 09:43

Микола з дружиною та двома синами мешкав у цьому гуртожитку, який у березні зруйнували російські загарбники. Родина лишилася без житла. Деякі домашні речі вдалося врятувати, але багато чого втрачено. Сюди Микола з родиною приходить ледь не щодня.

Для забезпечення мешканців Новоселівки питною водою встановлять воророзбірну колонку

Для забезпечення мешканців Новоселівки питною водою встановлять воророзбірну колонку 09:28

У Новоселівці через зруйновані мережі та будинки відсутнє водопостачання. Найближчим часом КП Чернігівводоканал планує встановити водорозбірну колонку, щоб забезпечити жителів населеного пункту питною водою. Подача води відбуватиметься в режимі 24/7.

У школах Чернігова навчальний рік продовжили до 24 червня

У школах Чернігова навчальний рік продовжили до 24 червня 09:08

У Чернігові навчальний рік продовжили до 24 червня, оскільки раніше, через широкомасштабне вторгнення російської армії на територію України, в тому числі і нашої області, освітній процес призупинили.