Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Вівторок, 12 листопада, 19:44:32

Новгород-Сіверський буде декомунізований повністю

04.03.2016   08:34

2 березня у Новгороді-Сіверському відбулась зустріч міського голови Олега Бондаренка та депутатського корпусу міської ради з членами експертної групи з питань декомунізації при відповідній комісії облдержадміністрації.

Роз’яснювали особливості завершення процесу декомунізації у місті представник Українського інституту національної пам’яті Сергій Бутко та радники голови ОДА з гуманітарних питань та з питань декомунізації Андрій Лісовий та Василь Чепурний.

Представник Українського інституту національної пам’яті Сергій Бутко зосередив увагу присутніх на виключній необхідності виконання норми Закону України «Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки».

— До Кримінального кодексу України внесені зміни, відповідно до яких пропаганда символіки тоталітарних режимів та невиконання норм Закону тягне за собою, в тому числі, і кримінальну відповідальність, — зазначив Сергій Бутко.

Окрім того, експерти наголосили на необхідності невідкладного розгляду міською радою питання про демонтаж пам’ятника Леніну, вирішення його подальшої долі та перейменування декількох вулиць, які носять назви на честь діячів комуністичного режиму. Серед топонімів, назви яких мають бути змінені, — вулиці Боженка, Леваневського, Панфіловців, Черняка.

Гарячу суперечку викликало питання демонтажу пам’ятника Леніну. Проте, за результатами зустрічі переважна більшість депутатів підтримали пропозицію своїх колег про ухвалення рішення на найближчій сесії міської ради щодо демонтажу пам’ятника. Також у міській раді будуть організовані регулярні історико-просвітницькі зустрічі для інформування населення про видатних земляків та маловідомі факти з історії 1000-літнього Новгорода-Сіверського.

Останні новини Чернігівщини

При реформуванні інтернатних закладів мають бути враховані інтереси кожної дитини

При реформуванні інтернатних закладів мають бути враховані інтереси кожної дитини 16:38

Шляхи трансформації Батуринської спеціальної школи-інтернату обговорили 11 листопада на черговому засіданні робочої групи з координації та контролю за реалізацією проєкту «Модернізація системи соціальної підтримки населення України».

Позачергове засідання виконавчого комітету Ніжинської міськади

Позачергове засідання виконавчого комітету Ніжинської міськади 16:27

12 листопада відбулося позачергове засідання виконавчого комітету під головуванням міського голови Анатолія Лінника.

Депутати Чернігівської міської ради прийняли звернення до керівництва держави

Депутати Чернігівської міської ради прийняли звернення до керівництва держави 16:14

На позачерговому сесійному засіданні Чернігівської міської ради сьогодні, 12 листопада, депутати прийняли звернення до Президента України Володимира Зеленського, голови Верховної Ради України Дмитра Разумкова, Прем’єр-міністра України Олексія Гончарука та Народних депутатів України, обраних від Чернігівської області.

Як організувати роботу ОТГ після виборів?

Як організувати роботу ОТГ після виборів? 16:08

Про перші кроки громад після виборів йшлося під час семінару, організованого Чернігівським Центром розвитку місцевого самоврядування Програми "U-LEAD з Європою".

У жовтні 2019 року платники Чернігівщини сплатили до бюджетів понад 942 мільйони гривень податків

У жовтні 2019 року платники Чернігівщини сплатили до бюджетів понад 942 мільйони гривень податків 15:07

До бюджетів усіх рівнів платниками Чернігівщини у жовтні 2019 року сплачено 942,4 млн грн податків та зборів. У порівнянні з відповідним періодом минулого року простежується збільшення суми на 6 відс. або на 54,9 млн гривень.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини