Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Вівторок, 19 листопада, 13:43:47

Жити в Чернігові стане безпечніше!

03.03.2016   12:49Агенцiя

Еко-активісти звітують про маленьку важливу перемогу

Активісти проекту «Еко місто» налагодили діалог з представниками влади Чернігова, увійшли до робочої групи міської ради та внесли пропозиції до «Програми поліпшення екологічного стану на 2016-2017 роки». Тож маємо підстави сподіватися, що проблема збирання та утилізації елементів живлення (відпрацьованих батарейок) в обласному центрі буде вирішуватися комплексно та ефективно! Щоправда, цю Програму ще мають ухвалити депутати.

Про досвід співпраці з владою заради вирішення важливих екологічних проблем чернігівські еко-активісти розповіли 2 березня під час підсумкової прес-конференції. Участь у цьому заході взяли заступник Чернігівського міського голови Олeксандр Киpиченко та депутат міської ради, фракція партії "Блок Петра Порошенка "Солідарність" Сергій Воробйов.

- Активісти проекту «Еко Місто» підключилися до роботи над «Програмою поліпшення екологічного стану на 2016-2017 роки». Вони порахували існуючі та очікувані обсяги збору відпрацьованих елементів живлення та запропонували нам збільшити відповідну статтю витрат на транспортування та утилізацію, що і було зроблено, ця сума зросла вдвічі – до 80 тис. грн., - розповів журналістам Олeксандр Киpиченко. – Крім того, ми домовилися, що батарейки, зібрані у навчальних закладах, будуть забирати та вивозити працівники ЖЕКів, а що відбуватиметься надалі – будемо вирішувати згодом.

Депутат Чернігівської міської ради і підприємець Сергій Воробйов повідомив, чому він підтримує проект «Еко Місто»: «Особисто я, моя родина та колектив магазину «Адреналін» давно не викидаємо батарейки на сміття, тому що усвідомлюємо шкоду, яку вони завдають довкіллю. Один з перших пунктів зі збору батарейок у Чернігові відкрився саме в м-ні «Адреналін». Останніми роками ми відправляємо їх на утилізацію за власний рахунок, тому я згоден, що цю проблему треба вирішувати комплексно, і готовий переконувати в цьому інших депутатів». За словами депутата, його син із задоволенням підключився до екологічної гри Eco Battle, що стартувала в Чернігові та виховує дбайливе ставлення до екології у підростаючого покоління.

Більш детально про основні етапи проекту «Еко Місто» розповіла громадський діяч Тетяна Пекур.

- Наша мета, щоб всі жителі Чернігова більш свідомо ставилися до проблеми утилізації елементів живлення, тобто здавали відпрацьовані батарейки в пункти прийому, а міська влада взяла на себе відповідальність за їхню утилізацію, - зазначила Тетяна Пекур. – Нам вдалося доволі конструктивно попрацювати, деякі наші пропозиції були враховані, але це тільки початок діалогу. Наразі вважаємо за доцільне, аби міська влада напряму уклала договір про утилізацію з заводом «Аргентум» (м. Львів). Це єдиний переробник відпрацьованих елементів живлення у нашій країні, і тоді закладених цих коштів має вистачити.

Еко-активісти зазначають: після того, як стартувала екологічна гра для школярів Eco Battle, обсяги збору батарейок збільшилися в рази! Зокрема, за півроку діти та студенти назбирали близько 55 000 батарейок. Вони залишали їх у скриньках, встановлених у навчальних закладах Чернігова. Коли ж стартувала гра, за два тижні школярі зібрали ще приблизно 20000 тисяч батарейок! Тобто загалом їхня кількість перевищила 75 тисяч штук! В деяких школах, приміром, учні збирають по тисячі батарейок упродовж тижня. Педагог-організатор ЗОШ №30 Олена Терех подякувала проекту «Еко Місто» за гарну корисну ініціативу, в якій все чітко продумано та зрозуміло. Вона повідомила, що Eco Battle має й виховний момент.

- Де діти беруть батарейки? Витягують зі старих іграшок, ходять по під’їзду і збирають у сусідів, друзів, рідних. Вони влаштовують змагання між собою і хваляться обміняними сувенірами. Адже за кожну батарейку вони отримують еко-монету. Їх можна обміняти на еко-сувеніри (ручки, блокноти, чашки, торбинки і навіть футболки), - продовжує розповідь Тетяна Пекур. – Наші запаси сувенірів вичерпуються, ми не очікували, що Eco Battle набере такої популярності! Саме тому просимо місцевих бізнесменів підтримати цю важливу ініціативу! Ви можете допомогти коштами на виготовлення чи закупку сувенірів або послугами, наприклад, чашкою какао в кафе, годиною розваг у розважальному закладі. Таким чином всі ми подбаємо про наше довкілля!
 
Детальніше про гру Eco Battle читайте на сайті ecobattle.com.ua. Карту всіх пунктів прийому небезпечних відходів можна знайти тут: www.eco.cn.ua

До відома: Проект «Чернігів – ЕКО МІСТО» реалізується в рамках конкурсу міні-грантів проекту «Українська регіональна платформа громадських ініціатив», що адмініструє ГО «MART» за фінансової підтримки Європейського Союзу.

Останні новини Чернігівщини

Під час пожежі в Чернігівській обласній дитячій лікарні евакуйовано 56 осіб

Під час пожежі в Чернігівській обласній дитячій лікарні евакуйовано 56 осіб 11:44

18 листопада о 19:55 до оперативно-координаційного центру Управління ДСНС України у Чернігівській області надійшло повідомлення про пожежу в палаті № 13 інфекційного відділення Комунального некомерційного підприємства "Чернігівська обласна дитяча лікарня" Чернігівської обласної ради, що в обласному центрі.

Від початку року землевпорядники надали населенню 838 тис. адміністративних послуг

Від початку року землевпорядники надали населенню 838 тис. адміністративних послуг 11:28

Від початку 2019 року землевпорядники Чернігівської області надали населенню 838 тис. адміністративних послуг. З цієї кількості 796,3 тис. послуг надано на безоплатній основі.

Представлено проект Програми соціально-економічного розвитку міста Чернігова на 2020 рік

Представлено проект Програми соціально-економічного розвитку міста Чернігова на 2020 рік 11:09

Виконавчий комітет Чернігівської міської ради 18 листопада підтримав проект Програми соціально-економічного розвитку міста Чернігова на 2020 рік.

Які дороги ремонтували цього року на Чернігівщині. ВІДЕО

Які дороги ремонтували цього року на Чернігівщині. ВІДЕО 10:59

Сезон активних дорожніх робіт уже закінчився. Всі заплановані проєкти практично реалізовані, далі — роботи виключно в режимі аварійної ліквідації. Куди спрямували кошти — поінформував на брифінгу в облдержадміністрації начальник Управління капітального будівництва ОДА Андрій Тишина.

Деснянські військові – кращі в номінації авторської пісні

Деснянські військові – кращі в номінації авторської пісні 10:42

Гурт «Бойовий акорд» 169 навчального центру з селища Десна Чернігівської області став переможцем 5-го Міжнародного фестивалю військової авторської пісні в рамках проекту «І все-таки ми там були!».

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини