Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Неділя, 17 листопада, 23:44:42

Обговорено сучасний стан використання земельних ділянок під полезахисними лісовими смугами

01.03.2016   08:18Агенцiя

29 лютого заступник голови обласної ради Арсен Дідур провів нараду щодо сучасного стану використання земельних ділянок під полезахисними лісовими смугами та іншими захисними насадженнями на землях сільськогосподарського призначення, а також шляхів вирішення питань прав власності (користування) на зазначені земельні ділянки з метою збереження лісосмуг для потреб сільського та лісового господарства.

Участь у засіданні взяли депутати обласної ради Юрій Болоховець і Дмитро Блауш, начальник Державної екологічної інспекції у Чернігівській області Леонід Бурковський, в.о. начальника Головного управління Держгеокадастру в області Олександр Колотілін, директор КП «Чернігівоблагроліс» Іван Донець, начальник управління представництва, захисту інтересів громадян та держави в суді прокуратури області Лілія Федорченко, начальник відділу прокуратури Чернігівської області Ігор Олейніков та інші.

Арсен Дідур нагадав присутнім, що 12 лютого поточного року на адресу обласної ради надійшла інформація прокурора Чернігівської області «Про проблемні питання в сфері протидії порушенням у сфері лісокористування».

Керівник зауважив, що проблема озвучена прокурором області є непроста і вона не вирішується більше 20 років.

Заступник голови обласної ради наголосив, що оскільки, лісосмуги є невід'ємною складовою полів, а їх головна функція – захист ріллі від водної та вітрової ерозії, підвищення врожайності сількогосподарських культур, необхідно розробити механізм для передачі (закріплення) їх в повному обсязі за власниками (орендарями) чи користувачами землі з покладанням на них всієї повноти відповідальності за дотриманням лісового та природоохоронного законодавства під час проведення рубок та інших заходів догляду.

Лілія Федорченко зазначила, що у правовому полі не врегульоване питання щодо використання лісосмуг, до того ж на даний час не визначено, до якої категорії відносяться землі лісопосадки.

За словами Олександра Колотіліна, із 10 тис. га полезахисних смуг лише близько 1 тис. га перебуває у користуванні сільськогосподарських та лісогосподарських підприємств і 8,5 тис. га - землі запасу.

Леонід Бурковський підкреслив важливість полезахисних смуг та наголосив на необхідності проведення інвентаризації захисних насаджень лінійного типу, віднесених до лісового фонду – полезахисних і садозахисних лісосмуг.

По завершенню дискусії, учасники наради рекомендували обласній державній адміністрації створити відповідні комісії при райдержадміністраціях, які б провели найближчим часом інвентаризацію захисних насаджень із зазначенням землекористувачів.

Останні новини Чернігівщини

  Морозиво і факти: дізнайся більше, ніж інші

Морозиво і факти: дізнайся більше, ніж інші 19:13

Морозиво можна сміливо назвати одним з найпопулярніших десертів у світі. Його люблять і готують на всіх континентах. І навіть жителі північних країн не відмовляються від холодних ласощів. Точно сказати, коли була приготована перша порція, дуже складно.

12 найкращих продуктів корисні зранку

12 найкращих продуктів корисні зранку 19:04

Ви могли чути, що сніданок – не обов’язкова для кожного річ. Що краще взагалі його пропустити, ніж з’їсти зранку нездорову їжу. Все так. Але також правдою є те, що поживний та збалансований сніданок може дати вам енергію та попередити переїдання впродовж решти дня, пише Healthline.

10 простих правил, які допоможуть покращити пам’ять

10 простих правил, які допоможуть покращити пам’ять 18:59

Через постійну зайнятість, перенасичення інформацією та допомогу смарт-гаджетів страждає наша пам’ять. Ви починаєте забувати зовсім буденні речі: купити хліба, зробити звіт чи ім’я нового друга вашої дитини.

Смачні рецепти вихідного дня: імбірне печиво з какао

Смачні рецепти вихідного дня: імбірне печиво з какао 18:56

Такое печенье отлично готовить вместе с детьми. Пусть это станет для вас одним из самых первых новогодних развлечений

Гороскоп на тиждень з 18 по 24 листопада

Гороскоп на тиждень з 18 по 24 листопада 18:30

Гороскоп для всіх знаків Зодіаку на наступний тиждень 18-24 листопада 2019 року

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини