Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Середа, 22 січня, 07:49:58

Обговорено сучасний стан використання земельних ділянок під полезахисними лісовими смугами

01.03.2016   08:18Агенцiя

29 лютого заступник голови обласної ради Арсен Дідур провів нараду щодо сучасного стану використання земельних ділянок під полезахисними лісовими смугами та іншими захисними насадженнями на землях сільськогосподарського призначення, а також шляхів вирішення питань прав власності (користування) на зазначені земельні ділянки з метою збереження лісосмуг для потреб сільського та лісового господарства.

Участь у засіданні взяли депутати обласної ради Юрій Болоховець і Дмитро Блауш, начальник Державної екологічної інспекції у Чернігівській області Леонід Бурковський, в.о. начальника Головного управління Держгеокадастру в області Олександр Колотілін, директор КП «Чернігівоблагроліс» Іван Донець, начальник управління представництва, захисту інтересів громадян та держави в суді прокуратури області Лілія Федорченко, начальник відділу прокуратури Чернігівської області Ігор Олейніков та інші.

Арсен Дідур нагадав присутнім, що 12 лютого поточного року на адресу обласної ради надійшла інформація прокурора Чернігівської області «Про проблемні питання в сфері протидії порушенням у сфері лісокористування».

Керівник зауважив, що проблема озвучена прокурором області є непроста і вона не вирішується більше 20 років.

Заступник голови обласної ради наголосив, що оскільки, лісосмуги є невід'ємною складовою полів, а їх головна функція – захист ріллі від водної та вітрової ерозії, підвищення врожайності сількогосподарських культур, необхідно розробити механізм для передачі (закріплення) їх в повному обсязі за власниками (орендарями) чи користувачами землі з покладанням на них всієї повноти відповідальності за дотриманням лісового та природоохоронного законодавства під час проведення рубок та інших заходів догляду.

Лілія Федорченко зазначила, що у правовому полі не врегульоване питання щодо використання лісосмуг, до того ж на даний час не визначено, до якої категорії відносяться землі лісопосадки.

За словами Олександра Колотіліна, із 10 тис. га полезахисних смуг лише близько 1 тис. га перебуває у користуванні сільськогосподарських та лісогосподарських підприємств і 8,5 тис. га - землі запасу.

Леонід Бурковський підкреслив важливість полезахисних смуг та наголосив на необхідності проведення інвентаризації захисних насаджень лінійного типу, віднесених до лісового фонду – полезахисних і садозахисних лісосмуг.

По завершенню дискусії, учасники наради рекомендували обласній державній адміністрації створити відповідні комісії при райдержадміністраціях, які б провели найближчим часом інвентаризацію захисних насаджень із зазначенням землекористувачів.

Останні новини Чернігівщини

Міський голова Чернігова закликав ОДА зробити все можливе, щоби вже в 2020 році привести до ладу будівлю колишнього кінотеатру ім. Щорса

Міський голова Чернігова закликав ОДА зробити все можливе, щоби вже в 2020 році привести до ладу будівлю колишнього кінотеатру ім. Щорса 13:50

Місто Чернігів зацікавлене у тому, щоби до ремонту будівлі колишнього кінотеатру Щорса (нині це Чернігівський обласний молодіжний центр) приступили вже в 2020 році, а не відтерміновували мінімум на один рік. Про це говорилося на щотижневій розширеній нараді в Чернігівській міській раді 21 січня.

Обстановка на кордоні. Офіційно

Обстановка на кордоні. Офіційно 13:39

Протягом останньої доби змін в обстановці на державному кордоні України в межах Чернігівщини не відбулося, вона залишалася стабільною та контрольованою.

Битва за Крути: селяни з окружних сіл погрожують зірвати урочисті заходи

Битва за Крути: селяни з окружних сіл погрожують зірвати урочисті заходи 13:09

Селяни з наближених до станції Крути сіл погрожують акціями протестів, першу з яких вони запланували провести під час урочистих заходів, що відбудуться 29-го січня.

Відбувся ІІІ етап Всеукраїнської учнівської олімпіади з російської мови та літератури

Відбувся ІІІ етап Всеукраїнської учнівської олімпіади з російської мови та літератури 12:51

18 січня відбувся ІІІ (обласний) етап Всеукраїнської учнівської олімпіади з російської мови та літератури. Шістдесят дев’ять юних філологів, знавців російської мови області зібралися у колегіумі № 11 аби продемонструвати свої знання.

Андрій Прокопенко: Для протидії незаконній вирубці лісів об’єднаємо зусилля із громадськістю

Андрій Прокопенко: Для протидії незаконній вирубці лісів об’єднаємо зусилля із громадськістю 12:38

Голова Чернігівської ОДА Андрій Прокопенко провів 20 січня нараду зі своїми заступниками Андрієм Подорваном та Олександром Савченком з приводу впровадження електронного обліку деревини у лісогосподарських підприємствах.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини