Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Понеділок, 6 квітня, 22:25:51

Споживачі газу незабаром платитимуть окремо за транспортування газу та за сам газ

02.02.2016   08:44Агенцiя

Такі вимоги Закону України «Про ринок природного газу», що вступив в дію 1 жовтня минулого року. За новим законом, транспортуванням газу та безпосередньо його продажем займатимуться різні організації.

Наприклад, транспортування природного газу територією нашої області здійснюватиме ПАТ «Чернігівгаз», а продаватимуть — різні установи, одна з яких — ТОВ «Чернігівгаз Збут». Одразу варто зауважити, що відтепер у споживачів з’явилася можливість обирати, в якого з постачальників купувати газ.

На брифінгу, що відбувся сьогодні в облдержадміністрації, наголошувалося на тому, що, по-перше, усі споживачі обов’язково мають підписати договори на постачання природного газу, по-друге, вони обов’язково мають з 1 по 5 число щомісяця повідомляти показники газового лічильника до відповідної установи і, по-третє, вчасно сплачувати за спожитий газ.

Директор ТОВ «Чернігівгаз Збут» Іван Луста звернув увагу присутніх на брифінгу, що спеціальні зобов’язання це підприємство має лиш перед двома категоріями споживачів: населенням та релігійними установами. Бюджетні ж організації одержуватимуть газ на тих же ринкових умовах, що й підприємства та комерційні установи. Тобто на умовах передоплати та суворого дотримання встановлених лімітів споживання.

За перевищення лімітів, як і за недобір газу, передбачено штрафні санкції. Проте покупці газу мають можливість коригувати встановлені обсяги споживання тричі на місяць: 1, 15 та 25 числа.

За словами керівника «Чернігівгаз Збуту», процедуру укладання договорів на постачання газу максимально спрощено: заповнений типовий договір можна не лише надати особисто, а й надіслати поштою чи, навіть, передати через контролера газової служби.

Аналогічно, поінформував перший заступник голови правління ПАТ «Чернігівгаз» Сергій Савченко, буде й з договорами на транспортування газу, що споживачі укладатимуть з «Чернігівгазом». Їх бланки населення отримуватиме вже з кінця березня.

— Окрім самого Закону «Про ринок природного газу» даний сегмент економіки врегульований ще десятьма нормативними документами. Робота над розробкою і затвердженням решти триває, — повідомив т.в.о. начальника сектору Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП) в області Олександр Тимошенко.

Він розповів також, що до обласного сектору НКРЕКП надходять від населення скарги про неправильність чи незрозумілість порядку нарахування плати за спожитий газ та коротко пояснив порядок розрахунків. Олександр Тимошенко підкреслив, зокрема, що у випадку, коли споживач не повідомив показники лічильника з 1 по 5 число місяця, наступного за розрахунковим, «Чернігівгаз» виконує обчислення відповідно до встановлених законодавством норм. У подальшому ж здійснюється перерахунок відповідно до показань лічильника.

Ситуація на ринку природного газу в області постійно контролюється Департаментом ЖКГ, регіонального розвитку та інфраструктури облдержадміністрації. Директор цього Департаменту Юрій Євтушенко поінформував, що за останні 5 років обсяг споживання природного газу на Чернігівщині скоротився з майже мільярда кубометрів до 586 мільйонів. Тільки минулого року порівняно з 2014-им область використала на 17,9% (на 127,6 мільйона кубометрів) газу менше.

Найбільше зекономило населення — 23,7%. Промислові підприємства скоротили споживання газу на 15,5%, бюджетні установи — на 14,3%, постачальники тепла — на 7%. Пошук та розширення можливостей енергозбереження в області триває.

Останні новини Чернігівщини

Ніжин: щотижнева розширена оперативна нарада при міському голові. Інформація керівників медичних установ

Ніжин: щотижнева розширена оперативна нарада при міському голові. Інформація керівників медичних установ 13:55

6 квітня відбулась щотижнева розширена оперативна нарада під головуванням міського голови Анатолія Лінника. На період карантинного режиму змінений формат наради, щоб мінімізувати перебування великої кількості людей.

У Чернігові про одиноких літніх людей піклуються фахівці двох територіальних центрів

У Чернігові про одиноких літніх людей піклуються фахівці двох територіальних центрів 13:49

У Чернігові про самотніх людей похилого віку, які вже потребують сторонньої допомоги, піклуються, зокрема, фахівці територіальних центрів соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Деснянської та Новозаводської районних у місті Чернігові рад.

Поліцейські інформують: ТОП-3 аварійно-небезпечних ділянок Чернігівської області

Поліцейські інформують: ТОП-3 аварійно-небезпечних ділянок Чернігівської області 13:45

За поліцейською статистикою, аварії на Чернігівщині найчастіше траплялися у світлий час доби. За видами транспорту учасниками ДТП у 83,5% були легкові автівки, у 10,5% – вантажівки та у 6% мототранспорт.

Щодо захворюваності на ГРВІ та грип. Офіційно

Щодо захворюваності на ГРВІ та грип. Офіційно 11:22

Епідемічна ситуація щодо захворюваності на грип та ГРВІ як в Україні, так і в області відповідає середньорічному рівню для даної пори року.

Упродовж минулого тижня надзвичайники врятували 1 особу та 274 рази залучались до ліквідації пожеж, надзвичайних подій

Упродовж минулого тижня надзвичайники врятували 1 особу та 274 рази залучались до ліквідації пожеж, надзвичайних подій 11:14

Упродовж минулого тижня з 30 березня по 6 квітня щоденно в підрозділах Управління ДСНС України у Чернігівській області перебувало на цілодобовому чергуванні 196 чоловік особового складу та 61 одиниця спеціальної техніки.