Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Субота, 27 листопада, 13:35:38

Споживачі газу незабаром платитимуть окремо за транспортування газу та за сам газ

02.02.2016   08:44Агенцiя

Такі вимоги Закону України «Про ринок природного газу», що вступив в дію 1 жовтня минулого року. За новим законом, транспортуванням газу та безпосередньо його продажем займатимуться різні організації.

Наприклад, транспортування природного газу територією нашої області здійснюватиме ПАТ «Чернігівгаз», а продаватимуть — різні установи, одна з яких — ТОВ «Чернігівгаз Збут». Одразу варто зауважити, що відтепер у споживачів з’явилася можливість обирати, в якого з постачальників купувати газ.

На брифінгу, що відбувся сьогодні в облдержадміністрації, наголошувалося на тому, що, по-перше, усі споживачі обов’язково мають підписати договори на постачання природного газу, по-друге, вони обов’язково мають з 1 по 5 число щомісяця повідомляти показники газового лічильника до відповідної установи і, по-третє, вчасно сплачувати за спожитий газ.

Директор ТОВ «Чернігівгаз Збут» Іван Луста звернув увагу присутніх на брифінгу, що спеціальні зобов’язання це підприємство має лиш перед двома категоріями споживачів: населенням та релігійними установами. Бюджетні ж організації одержуватимуть газ на тих же ринкових умовах, що й підприємства та комерційні установи. Тобто на умовах передоплати та суворого дотримання встановлених лімітів споживання.

За перевищення лімітів, як і за недобір газу, передбачено штрафні санкції. Проте покупці газу мають можливість коригувати встановлені обсяги споживання тричі на місяць: 1, 15 та 25 числа.

За словами керівника «Чернігівгаз Збуту», процедуру укладання договорів на постачання газу максимально спрощено: заповнений типовий договір можна не лише надати особисто, а й надіслати поштою чи, навіть, передати через контролера газової служби.

Аналогічно, поінформував перший заступник голови правління ПАТ «Чернігівгаз» Сергій Савченко, буде й з договорами на транспортування газу, що споживачі укладатимуть з «Чернігівгазом». Їх бланки населення отримуватиме вже з кінця березня.

— Окрім самого Закону «Про ринок природного газу» даний сегмент економіки врегульований ще десятьма нормативними документами. Робота над розробкою і затвердженням решти триває, — повідомив т.в.о. начальника сектору Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП) в області Олександр Тимошенко.

Він розповів також, що до обласного сектору НКРЕКП надходять від населення скарги про неправильність чи незрозумілість порядку нарахування плати за спожитий газ та коротко пояснив порядок розрахунків. Олександр Тимошенко підкреслив, зокрема, що у випадку, коли споживач не повідомив показники лічильника з 1 по 5 число місяця, наступного за розрахунковим, «Чернігівгаз» виконує обчислення відповідно до встановлених законодавством норм. У подальшому ж здійснюється перерахунок відповідно до показань лічильника.

Ситуація на ринку природного газу в області постійно контролюється Департаментом ЖКГ, регіонального розвитку та інфраструктури облдержадміністрації. Директор цього Департаменту Юрій Євтушенко поінформував, що за останні 5 років обсяг споживання природного газу на Чернігівщині скоротився з майже мільярда кубометрів до 586 мільйонів. Тільки минулого року порівняно з 2014-им область використала на 17,9% (на 127,6 мільйона кубометрів) газу менше.

Найбільше зекономило населення — 23,7%. Промислові підприємства скоротили споживання газу на 15,5%, бюджетні установи — на 14,3%, постачальники тепла — на 7%. Пошук та розширення можливостей енергозбереження в області триває.

Останні новини Чернігівщини

Талалаївська селищна громада отримала шкільний автобус чернігівського виробництва

Талалаївська селищна громада отримала шкільний автобус чернігівського виробництва 09:34

Транспорт придбаний за рахунок зекономлених коштів державної субвенції та співфінансування з місцевих бюджетів.

У бібліотеці ім.М.Коцюбинського розповіли про збірку документів

У бібліотеці ім.М.Коцюбинського розповіли про збірку документів "Чорні дошки України. Чернігівська область" 09:23

У бібліотеці ім. М. Коцюбинського представили унікальну збірку документів та матеріалів, які проливають світло на ще одну сторінку в дослідженнях Голодомору-геноциду 1932 – 1933 років в Україні.

Чернігівська область: сапери ДСНС знищили  протитанкову міну ТМ-43

Чернігівська область: сапери ДСНС знищили протитанкову міну ТМ-43 09:16

26 листопада об 11:50 саперами групи піротехнічних робіт та підводного розмінування Аварійно-рятувального загону спецпризначення ГУ ДСНС України у Чернігівській області знищено протитанкову міну ТМ-43 часів Другої світової війни.

Під міськрадою Чернігова протестували проти продажу землі парку «Ялівщина»

Під міськрадою Чернігова протестували проти продажу землі парку «Ялівщина» 09:07

У Чернігові 25 листопада перед сесією міської ради більше сотні активістів протестували проти можливого продажу будівлі Центру туристсько-оздоровчої та виховної роботи з дітьми і молоддю та 3,5 га прилеглої території регіонального ландшафтного парку "Ялівщина".

Центри масової вакцинації в Чернігові наступного тижня змінять графік роботи

Центри масової вакцинації в Чернігові наступного тижня змінять графік роботи 09:02

Центри масової вакцинації проти COVID-19 у Чернігові наступного тижня частково змінять свій графік роботи.