Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

П`ятниця, 22 листопада, 21:20:25

На Чернігівщині працевлаштовано 163 демобілізованих військовослужбовців та учасників АТО

18.01.2016   08:02Агенцiя

Для наших захисників, які повертаються додому, актуальні численні питання: оформлення статусу учасника бойових дій, виплата матеріальної допомоги, психологічна підтримка й адаптація до мирного життя.

Серед найважливіших - працевлаштування. Тим із них, хто не може знайти роботу самотужки, допомагає служба зайнятості.

Демобілізованим військовослужбовцям та учасникам АТО, які звертаються до центрів зайнятості, надаються інформаційні, консультаційні та профорієнтаційні послуги, підбирається підходяща робота, зокрема пропонується допомога в започаткуванні власної справи, для бажаючих розглядається можливість професійного навчання, залучення до оплачуваних громадських та тимчасових робіт.

Торік на обліку в центрах зайнятості області перебувало 797 колишніх бійців. З них за сприяння служби зайнятості 163 безробітних були працевлаштовані. Чимало воїнів після повернення додому вирішують випробувати себе у бізнесі. Служба зайнятості усіляко підтримує підприємницькі ініціативи безробітних, надаючи бажаючим відкрити власну справу організаційну, правову та фінансову підтримку. В 2015 році 82 демобілізованих військовослужбовців та учасників АТО стали підприємцями, отримавши від служби зайнятості стартовий капітал, а саме: виплату допомоги по безробіттю одноразово.

Також за сприяння служби зайнятості колишні воїни отримати нову професію чи підвищити кваліфікацію. Торік цією послугою скористалися 93 особи цієї категорії.

Додатковою можливістю працевлаштування демобілізованих військовослужбовців та учасників АТО на певний період є громадські й інші роботи тимчасового характеру. Вони мотивують людину до праці, дають відчуття потрібності та є джерелом додаткового прибутку і шансом на постійну роботу. В 2015 році участь у таких роботах взяли 82 чоловіків.

Отже, активна життєва позиція, віра в себе кожного вчорашнього бійця за підтримки служби зайнятості та її соціальних партнерів, надасть можливість їм реалізуватись професійно і активно влитись у мирне життя.

Останні новини Чернігівщини

Там де на зупинках

Там де на зупинках "плюс новий павільйон", має бути "мінус торговий кіоск", - Чернігівський міський голова 16:01

Чернігівський міський голова Владислав Атрошенко поставив вимогу при встановленні на зупинках громадського транспорту нових зупинкових павільйонів єдиного зразка і оновленні цих майданчиків максимально працювати над тим, щоби старі торгові кіоски звідти саме прибиралися, а не переставлялися вбік.

Андрій Прокопенко зустрівся із сім’ями загиблих бійців

Андрій Прокопенко зустрівся із сім’ями загиблих бійців 15:54

21 листопада, голова Чернігівської ОДА Андрій Прокопенко зустрівся із родинами загиблих на війні воїнів, об’єднаних в громадську організацію «Єдина родина Чернігівщини».

Протягом тижня у порушників вилучено 71 кг незаконно добутих водних біоресурсів та 34 од. заборонених знарядь лову

Протягом тижня у порушників вилучено 71 кг незаконно добутих водних біоресурсів та 34 од. заборонених знарядь лову 15:44

За період з 14 по 21 листопада Чернігівським рибоохоронним патрулем зафіксовано 33 порушення Правил рибальства.

Пройшов перший етап Всеукраїнського конкурсу професійної майстерності WorldSkills Ukraine

Пройшов перший етап Всеукраїнського конкурсу професійної майстерності WorldSkills Ukraine 15:32

20 листопада в ДПТНЗ «ЧВПУ» пройшов перший етап Всеукраїнського конкурсу професійної майстерності WorldSkills Ukraine з компетенції – слюсарні роботи.

Обстановка на кордоні. Офіційно

Обстановка на кордоні. Офіційно 15:24

Протягом останньої доби змін в обстановці на державному кордоні України в межах Чернігівщини не відбулося, вона залишалася стабільною та контрольованою.