Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Неділя, 29 травня, 05:54:05

Чернігів може встановити антирекорд по доступності електронних петицій

14.01.2016   08:08

Чернігів може встановити негативний рекорд по доступності користуванням інструменту електронних петицій, які нещодавно були введені в дію Законом України «Про звернення громадян».

Хоча, Закон вступив в силу ще кілька місяців тому, в Чернігівській міській раді тільки зараз почали впроваджувати його у життя.

Так, на сайті Чернігівської міської ради, у проектах рішення, які будуть виноситися на розгляд наступної сесії, пропонується внести зміни до Статуту територіальної громади щодо забезпечення можливості чернігівцям подавати електронні петиції до міської ради.

Існує два альтернативних проекти рішення з цього приводу. Перший - поданий депутатом міськради Ігорем Андрійченком, другий – міським головою Владиславом Атрошенком.

Враховуючи попередні голосування в раді сьомого скликання, більше шансів на затвердження має проект поданий міським головою.

Команда Атрошенка пропонує ухвалити досить  антидемократичний механізм подання та розгляду електронної петиції до Чернігівської міськради.

Так, аби електронна петиція від громадянина потрапила на розгляд міської ради, необхідно буде протягом 30 днів зібрати 500 підписів. Норми Закону «Про звернення громадян» визначають для таким міст, як Чернігів, кількість підписів не менше 250, які мають збиратися не більше 90 днів.

Для порівняння, в містах аналогічних Чернігову, кількість підписів є вдвічі меншою, а час збору підписів – втричі більшим. Так, в Івано-Франківську, Житомирі та Вінниці - 250 підписів за 90 днів, в Луцьку – 300 підписів за той же період.

Таким чином,нова, позиціонуючи себе як демократична, влада Чернігова продовжує іти стежкою своїх попередників з команди Олександра Соколова, якому громадськість часто закидала небажання вводити ефективні інструменти місцевої демократії.

Сподіваємося, депутати Чернігівської міської ради прислухаються до голосу громадянського суспільства та врахують успішні практики інших обласних центрів під час розгляду цього питання.

Громадська організація Чернігівський освітній центр «Ініціатива»

Останні новини Чернігівщини

З 30 травня Укрзалізниця додає ще 6 рейсів за маршрутом Чернігів-Ніжин

З 30 травня Укрзалізниця додає ще 6 рейсів за маршрутом Чернігів-Ніжин 16:25

В Укрзалізниці повідомили про покращення сполучення деблокованими регіонами, а тому додає ще 6 рейсів Чернігів - Ніжин та зворотно, з 30 травня

У Ніжині проводять екскурсії для вимушених переселенців

У Ніжині проводять екскурсії для вимушених переселенців 16:21

На сьогодні в Ніжині налічується 2500 внутрішньо переміщених осіб.

“Якщо ворог смішний, то він вже не страшний". Виставка карикатур у Чернігові. ФОТОРЕПОРТАЖ 16:16

"Якщо ворог смішний, то він вже не страшний". 27 травня у Туристичному інформаційному центрі відкрилася Міжнародна виставка політичних та антивоєнних карикатур у межах міжнародного конкурсу під гаслом "Русскій воєнний корабель, іди на …!".

   На Чернігівщині не вистачає «робочих рук»: які професії найбільше затребувані роботодавцями

На Чернігівщині не вистачає «робочих рук»: які професії найбільше затребувані роботодавцями 16:13

На сьогодні у базі даних Чернігівської обласної служби зайнятості налічується 337 вакансій.

ГО «КРИМSOS» та агентство ООН у справах біженців в Україні шукає активних переселенців

ГО «КРИМSOS» та агентство ООН у справах біженців в Україні шукає активних переселенців 11:35

Громадська організація «КРИМSOS» та агентство ООН у справах біженців в Україні шукає проактивних переселенців та прагне допомогти внутрішньо переміщеним особам (ВПО) у розв'язанні задач і викликів, з якими вони стикаються самі чи в громадах, де проживають.