Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Понеділок, 24 лютого, 05:31:10

Президент України позбувся статусу державного службовця

01.01.2016   13:13Агенцiя

Також цей статус втратили члени Кабміну, нардепи, омбудсмен, судді і ряд інших працівників держапарату.

З 1 січня 2016 року набув чинності закон "Про державну службу", яким посади чиновників поділяються на адміністративні та політичні. Документ опублікований на сайті Верховної Ради.

Відтепер, згідно п. 2 ст. 2 закону, його дія не поширюється на:

    президента, членів Кабінету Міністрів, перших заступників та заступників міністрів;
    народних депутатів;
    Уповноваженого Верховної Ради з прав людини;
    депутатів Верховної Ради Автономної Республіки Крим (крім обраних на постійній основі);
    суддів;
    працівників прокуратури, яким присвоюються класні чини;
    працівників державних органів, органів влади АР Крим та їх апарату, які виконують функції з обслуговування;
    працівників підприємств, установ, організацій та інших суб'єктів господарювання державної форми власності (крім ряду осіб);
    військовослужбовців Збройних Сил України та інших військових формувань, утворених відповідно до закону, осіб рядового і начальницького складу органів внутрішніх справ та інших органів, яким присвоюються спеціальні звання, якщо інше не передбачено законом.

Зазначимо, законом "Про Державну службу" регулюються відносини, що виникають у зв'язку із вступом на державну службу, її проходженням та припиненням. Також цим законом визначається правовий статус державного службовця. Отже, особи, які обіймають зазначені вище посади, не є державними службовцями.

Особи, які займають адміністративні посади, такі як співробітники секретаріату Кабміну, міністерств і інших органів виконавчої влади (крім обслуговуючого персоналу), місцевих держадміністрацій, органів прокуратури і військового управління, а також закордонних дипустанов, не мають права бути членами будь-яких політичних сил.

Також законом встановлюється проведення відкритих конкурсів при призначенні чиновників і фактично скасовуються спецпенсії, додаткові відпустки та надбавки окремим галузям бюрократичного апарату.

Верховна Рада підтримала законопроект №2490 "Про державну службу" 10 грудня 2015 року. Під час підготовки законопроекту до другого читання надійшло понад 1,3 тис. поправок.

Останні новини Чернігівщини

Українська Масниця, або Колодій: традиції та значення свята

Українська Масниця, або Колодій: традиції та значення свята 14:44

Українське свято Колодій (Масниця) припадає на останній тиждень перед Великим постом. У 2020 році Колодій триває з 24 лютого по 1 березня. Інші, менш поширені його назви: Сиропуст, Пущення, Масниця або ж “Бабський тиждень”.

Смачні рецепти вихідного дня: 10 рецептів салатів з авокадо

Смачні рецепти вихідного дня: 10 рецептів салатів з авокадо 14:36

Для салатов обязательно выбирайте спелое авокадо. Перед приготовлением очистите его от шкурки и косточки. Если вы купили недозревшее авокадо, положите его к бананам или яблокам, или на батарею - оно дозреет.

Гороскоп на тиждень 24 лютого - 1 березня 2020 року

Гороскоп на тиждень 24 лютого - 1 березня 2020 року 14:02

26 лютого інтелект і воля будуть перебувати в гармонії. Період ретроградності Меркурія сприятливий для ухвалення розумних рішень. Можна розраховувати на велику кількість спілкування, успішні ділові поїздки в ті місця, де були раніше, а також відновлення колишніх контактів.

Не 23 лютого... Ось коли треба вітати українських чоловіків

Не 23 лютого... Ось коли треба вітати українських чоловіків 10:31

23 лютого – День Червоної армії і Флоту. Зараз в низці постсоціалістичних країни відзначають це "свято" як День захисника Вітчизни, але українцям про нього давно пора забути. Наша Вітчизна – це Україна, а не СРСР, тому й вітати чоловіків ми маємо в інші дні.