Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

П`ятниця, 22 листопада, 06:14:07

Президент України позбувся статусу державного службовця

01.01.2016   13:13Агенцiя

Також цей статус втратили члени Кабміну, нардепи, омбудсмен, судді і ряд інших працівників держапарату.

З 1 січня 2016 року набув чинності закон "Про державну службу", яким посади чиновників поділяються на адміністративні та політичні. Документ опублікований на сайті Верховної Ради.

Відтепер, згідно п. 2 ст. 2 закону, його дія не поширюється на:

    президента, членів Кабінету Міністрів, перших заступників та заступників міністрів;
    народних депутатів;
    Уповноваженого Верховної Ради з прав людини;
    депутатів Верховної Ради Автономної Республіки Крим (крім обраних на постійній основі);
    суддів;
    працівників прокуратури, яким присвоюються класні чини;
    працівників державних органів, органів влади АР Крим та їх апарату, які виконують функції з обслуговування;
    працівників підприємств, установ, організацій та інших суб'єктів господарювання державної форми власності (крім ряду осіб);
    військовослужбовців Збройних Сил України та інших військових формувань, утворених відповідно до закону, осіб рядового і начальницького складу органів внутрішніх справ та інших органів, яким присвоюються спеціальні звання, якщо інше не передбачено законом.

Зазначимо, законом "Про Державну службу" регулюються відносини, що виникають у зв'язку із вступом на державну службу, її проходженням та припиненням. Також цим законом визначається правовий статус державного службовця. Отже, особи, які обіймають зазначені вище посади, не є державними службовцями.

Особи, які займають адміністративні посади, такі як співробітники секретаріату Кабміну, міністерств і інших органів виконавчої влади (крім обслуговуючого персоналу), місцевих держадміністрацій, органів прокуратури і військового управління, а також закордонних дипустанов, не мають права бути членами будь-яких політичних сил.

Також законом встановлюється проведення відкритих конкурсів при призначенні чиновників і фактично скасовуються спецпенсії, додаткові відпустки та надбавки окремим галузям бюрократичного апарату.

Верховна Рада підтримала законопроект №2490 "Про державну службу" 10 грудня 2015 року. Під час підготовки законопроекту до другого читання надійшло понад 1,3 тис. поправок.

Останні новини Чернігівщини

На

На "Кришталі року-2019" Ніжинська міська ОТГ отримала свій "Бюджетний Оскар" 16:33

19 листопада відбулося нагородження переможців рейтингу бюджетної прозорості "Кришталь року-2019".

Відбувся літературно-музичний захід до Дня української писемності та мови

Відбувся літературно-музичний захід до Дня української писемності та мови 16:22

«Ну що б, здавалося, слова…» – в музеї-заповіднику Михайла Коцюбинського відбулася V імпреза – літературно-музична композиція студентського поетичного театру «Словотвір».

Щодо захворюваності на кір. Офіційно

Щодо захворюваності на кір. Офіційно 13:10

З початку епідемічного підйому захворюваності на кір в області зареєстровано 1198 випадків захворювання (підозри) на кір.

Ніна Коцур:

Ніна Коцур: "На сцені я живу" 13:05

Ім'я заслуженої артистки естрадного мистецтва України Ніни Коцур чернігівські шанувальники хорової та естрадної пісні вимовляють із захопленням. 35 років, як співає вона на сцені Чернігівського обласного філармонійного центру.