Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Субота, 25 червня, 20:01:23

Сприяння ефективній зайнятості та створення нових робочих місць

24.03.2012   10:48Агенцiя

З метою сприяння ефективній зайнятості населення та підвищення рівня його життя в області запроваджено ефективні економічні та організаційно-правові механізми, спрямовані на розширення сфери застосування праці, зменшення обсягів тіньової зайнятості, підвищення якості та конкурентоспроможності робочої сили.

Започатковані послідовні дії обласної державної адміністрації з реалізації законодавства у сфері зайнятості, налагодження соціального діалогу на обласному рівні між владою, роботодавцями та профспілками сприяли покращанню ситуації на ринку праці області.

Показник рівня зайнятості населення у віці 15–70 років, визначений за методологією Міжнародної організації праці, за 9 місяців 2011 року склав 59,7%, в середньому по країні – 59,5%.

Торік в області створено 20,8 тис. нових робочих місць, що на 15,3% більше, ніж у 2010 році. З них кожне 7 робоче місце – у сільській місцевості. Це дало можливість впровадити гнучку систему робочих місць відповідно до пріоритетів розвитку агропромислової інтеграції та розширити діапазон неаграрних видів трудової діяльності сільського населення, що й надалі має розвиватись.

У 2012 році є підстави для прогнозування подальшої стабілізації тенденцій у сфері зайнятості населення області, яка обумовлена розширенням сфери прикладання праці, подальшим стимулюванням попиту на робочу силу, у т.ч. за рахунок реалізації активних програм сприяння зайнятості, розвитку будівництва, промисловості, інших видів економічної діяльності. Тобто мають створюватися ефективні робочі місця та відповідати стратегії регіонального розвитку.

Впродовж року має бути створено не менше 15,7 тис. нових робочих місць з належними умовами та достойною оплатою праці, зокрема, в сферах, що розвиваються: торгівлі, ремонті автомобілів, побутових виробів та предметів особистого вжитку – 9,1 тис.; переробній промисловості – 1,6 тис.; діяльності транспорту та зв’язку – 1,3 тис.; сільському господарстві, мисливстві та лісовому господарстві – 1,2 тис.; будівництві – 0,4 тис.

Це дасть можливість зростанню доходів самих працівників, забезпечить вищу, ніж сьогодні досягнуто, продуктивність праці, і як наслідок, надходження до бюджету пенсійної системи.


Головне управління праці та соціального захисту населення облдержадміністрації

Останні новини Чернігівщини

На Чернігівщині 9 пар одружилися за допомогою відео-зв'язку 18:36

Після повномасштабного військового вторгнення росії в Україну, зміни торкнулися багатьох сфер нашого життя, зокрема, і державної реєстрації актів цивільного стану.

Городнянська громада працює над екологічно відповідальним ставленням до навколишнього середовища

Городнянська громада працює над екологічно відповідальним ставленням до навколишнього середовища 18:31

Екологічна інформаційна кава зустріч з представниками Молодіжної ради та представниками місцевої влади Городнянської громади пройшла 24 червня 2022 року в Городні.

На ремонт шкіл Чернігова спрямують 37 млн грн

На ремонт шкіл Чернігова спрямують 37 млн грн 18:28

Невикористані кошти освітньої субвенції перерозподілили між навчальними закладами для виконання ремонтних робіт.

Прокуратурою заявлено позов про стягнення з підприємства 49 551 грн. за безпідставне використання земельної ділянки

Прокуратурою заявлено позов про стягнення з підприємства 49 551 грн. за безпідставне використання земельної ділянки 18:00

Прилуцькою окружною прокуратурою до господарського суду направлено позов про cтягнення з підприємства безпідставно збережених коштів у вигляді орендної плати за землю в сумі 49551,43 грн. на користь Прилуцької міської ради.

Захисники Чернігова:

Захисники Чернігова: "Про сон на посту і думати не приходилося, а очі в темряві працювали в сто разів сильніше" 17:52

Олег, як, мабуть, і більшість українців, не вірив у повномасштабне вторгнення росії в Україну. Разом із тим він впевнено називає війну на сході держави війною, яка тривала понад вісім років.