Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Неділя, 22 травня, 00:19:21

Чернігівська "Просвіта" оновлюється

23.11.2015   08:07Агенцiя

Правління чернігівського обласного товариства "Просвіта" імені Т.Шевченка вперше зібралося в оновленому складі після позачергової конференції. Засідання провів новообраний голова Олександр Шевченко.

Воно розпочалося з приємної події - правління розглянуло заяву про вступ до "Просвіти" доктора історичних наук, професора Ніжинського державного університету імені М.Гоголя, відомого дослідника козаччини Сергія Леп'явка. Звісно, заява була проголосована одноголосно.

Члени правління обговорили розподіл обов'язків за напрямками роботи та вирішили на наступному засіданні повернутися до питання виборів заступників голови.

Правління ухвалило надіслати звернення ніжинських науковців про мову - основу буття нації, підтриману конференцією, до наукових та державних установ. Також "Просвіта" буде пропонувати проведення на державному рівні відповідної конференції за участі психологів, соціолінгвістів, мовознавців. На цю тему доповідав Микола Шкурко з Ніжина.

Обговоривши питання проведення декомунізації, правління чернігівської "Просвіти" на пропозицію почесного голови Василя Чепурного ухвалило звернутися до новообраних міських голів історичних міст (Чернігів, Ніжин, Новгород- Сіверський, Козелець, Остер, Прилуки тощо) з ідеєю про створення замість комісій по перейменуванню вулиць комісій зі збереження та розвитку культурно- історичного середовища. Адже мало говорити тільки про вулиці - треба брати під український контроль і питання старих та нових пам'ятних знаків, будинків, видання книг тощо.

Також правління висловило занепокоєння намаганням комісії по перейменуванню у Чернігові старого складу, за участі комуністів, поназивати вулиці знову іменами радянських воєначальників замість героїв України. Доручено голові міського товариства Андрію Глухенькому звернутися з цього приводу до новообраного міського голови Чернігова Владислава Атрошенка.

Правління заслухало інформацію про ухвалу Вищого спеціалізованого суду, якою відхилено претензії приватного підприємця Тетяни Жогалко до чернігівської "Просвіти" і відзначило, що вона ввела в оману делегатів конференції своїм виступом щодо цього.

Правління чернігівської "Просвіти" також розглянуло інші питання роботи організації.

Останні новини Чернігівщини

   Служба зайнятості розпочала підготовку кадрів до наступного опалювального сезону

Служба зайнятості розпочала підготовку кадрів до наступного опалювального сезону 16:24

Причому як для роботодавців, так і для шукачів роботи, ця послуга цілком безкоштовна. Переконатися в цьому вже сьогодні мають змогу три підприємства, а саме: ТП «Прилукитепловодопостачання» АТ «Облтеплокомуненерго» та ТОВ «Ніжин ТеплоМережі».

Чернігівські багатоповерхівки готуватимуть до зимового сезону, обстежуючи системи опалення. Власників помешкань у вказану дату просять бути вдома

Чернігівські багатоповерхівки готуватимуть до зимового сезону, обстежуючи системи опалення. Власників помешкань у вказану дату просять бути вдома 15:59

Виявлятимуть та усуватимуть пориви та пошкодження систем опалення будинків, які могли утворитися після замерзання і розмерзання внутрішньобудинкових теплових мереж у той час, коли Чернігів був під прицілом російської артилерії та авіації.

На Чернігівщині поліцейські вилучили у наркоторгівця заборонені речовини вартістю понад 2 мільйони гривень

На Чернігівщині поліцейські вилучили у наркоторгівця заборонені речовини вартістю понад 2 мільйони гривень 15:53

Співробітники Прилуцького районного відділу поліції та регіонального Управління боротьби з наркозлочинністю затримали 32-річного мешканця Прилук, у якого виявили загалом 7 кілограмів психотропних речовин та наркотичних засобів. Затриманому загрожує до 10 років позбавлення волі з конфіскацією майна.

У Чернігові до 3 червня не буде гарячої води, - Чернігівська ТЕЦ

У Чернігові до 3 червня не буде гарячої води, - Чернігівська ТЕЦ 15:46

КЕП "Чернігівска ТЕЦ" повідомляє, що гаряча вода, як раніше було заявлено, з 20 травня в будинки та установи міста подаватись не буде.

Укрзалізниця призначає новий поїзд «Суми-Чернігів-Івано-Франківськ»

Укрзалізниця призначає новий поїзд «Суми-Чернігів-Івано-Франківськ» 15:43

Укрзалізниця призначає новий двогрупний поїзд та з’єднує Суми та Чернігів з Івано-Франківськом.