Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Четвер, 7 липня, 17:21:14

Олександр Черненко: "Проведення другого туру виборів міського голови є абсолютно виправданим"

15.11.2015   18:44Агенцiя

15 листопада у прес-центрі «Місцеві вибори 2015. Чернігівщина» відбулася прес-конференція народного депутата України Олександра Черненка.

В ході спілкування з журналістами експерт прокоментував які поправки потрібно внести до Закону про місцеві вибори, перебіг виборчої кампанії у Чернігові та Україні, а також відповів на запитання.

На думку Олександра Черненка проведення виборів міського голови у великих містах є абсолютно виправданим. Хоча він вважає: «Потрібно вдосконалити цей закон. І якщо відрив між першим та другим кандидатом у першому турі більше 25%, а ніхто з кандидатів не набрав більше половини голосів, то другий тур не доцільний».  Прикладом є результати виборів у Києві та Львові, де  розрив між кандидатами які вийшли у другий тур більше 25% та 36% відповідно.

Народний депутат, коментуючи загальний перебіг голосування 15 листопада, зазначив, що явка у другому турі нижча ніж у першому . Але у Чернігові та Дніпропетровську виборці набагато активніші, ніж в інших містах. «Чернігівський виборець  не демонструє апатію, як по всій Україні», - наголосив О.Черненко.

Також експерт зазначив, що порушень як у Чернігові так у по Україні  практично не зафіксовано. Є традиційно-прихована агітація у схожій символіці, гаслах, кольорах і т.п., на дільницях подекуди члени партій відверто демонструють партійну приналежність. Але це не ті порушення, які суттєво вплинуть на результат, вважає політик.

Прокоментував Олександр Черненко і штрих-коди, які були помічені на паспортах виборців у Чернігові. За його словами ці помітки не підпадають під порушення через те, що не було порушено тиску на виборців в плані того за кого голосувати, не відбувається  контроль за волевиявленням громадян і не зафіксовано фактів підкупу.

«Таким чином, можна зробити висновок, що голосування у Чернігові проходить чинно і спокійно. І сподіваюся, що так буде і до вечора і під час підрахунку голосів», - підсумував Олександр Черненко.

Останні новини Чернігівщини

На Чернігівщині поліцейські виявили схрон зброї та боєприпасів у прикордонній громаді

На Чернігівщині поліцейські виявили схрон зброї та боєприпасів у прикордонній громаді 18:09

Поліцейські оперативники спільно з представниками військової контррозвідки із залученням кінологічної служби та вибухотехніків виявили у лісі схрон зброї, облаштований окупаційними військами рф.

В Прилуках офіційно зареєструвалися 2 тисячі 278 переселенців

В Прилуках офіційно зареєструвалися 2 тисячі 278 переселенців 18:05

На сьогодні в Прилуках офіційно зареєстровано 2 тисячі 278 внутрішньо переміщених осіб. В основному це жінки та діти, але є й невелика кількість чоловіків.

Графік перевірки будинкових тепломереж у Чернігові з 18 по 22 липня

Графік перевірки будинкових тепломереж у Чернігові з 18 по 22 липня 17:23

У Чернігові триває перевірка внутрішньобудинкових тепломереж. Чернігівська міська рада щотижня публікує відповідні графіки, аби містяни могли завчасно спланувати свої справи і у визначену дату бути вдома та спостерігати чи немає протікань.

На Чернігівщині вже відновили більшість мостів, зруйнованих під час війни

На Чернігівщині вже відновили більшість мостів, зруйнованих під час війни 17:16

У Чернігівській області вже відновили 19 із понад 25 зруйнованих під час війни мостів.

Апеляційний суд підтвердив незаконність дій дослідної установи та приватного товариства щодо укладення удаваного правочину

Апеляційний суд підтвердив незаконність дій дослідної установи та приватного товариства щодо укладення удаваного правочину 17:13

Північним апеляційним господарським судом 29.06.2022 відхилено апеляційну скаргу сільськогосподарського товариства та залишено без змін рішення Господарського суду Чернігівської області від 14.04.2021, яким задоволено позовні вимоги прокурора щодо визнання недійсними договорів.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини