Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

П`ятниця, 28 лютого, 15:40:56

Олександр Черненко: "Проведення другого туру виборів міського голови є абсолютно виправданим"

15.11.2015   18:44Агенцiя

15 листопада у прес-центрі «Місцеві вибори 2015. Чернігівщина» відбулася прес-конференція народного депутата України Олександра Черненка.

В ході спілкування з журналістами експерт прокоментував які поправки потрібно внести до Закону про місцеві вибори, перебіг виборчої кампанії у Чернігові та Україні, а також відповів на запитання.

На думку Олександра Черненка проведення виборів міського голови у великих містах є абсолютно виправданим. Хоча він вважає: «Потрібно вдосконалити цей закон. І якщо відрив між першим та другим кандидатом у першому турі більше 25%, а ніхто з кандидатів не набрав більше половини голосів, то другий тур не доцільний».  Прикладом є результати виборів у Києві та Львові, де  розрив між кандидатами які вийшли у другий тур більше 25% та 36% відповідно.

Народний депутат, коментуючи загальний перебіг голосування 15 листопада, зазначив, що явка у другому турі нижча ніж у першому . Але у Чернігові та Дніпропетровську виборці набагато активніші, ніж в інших містах. «Чернігівський виборець  не демонструє апатію, як по всій Україні», - наголосив О.Черненко.

Також експерт зазначив, що порушень як у Чернігові так у по Україні  практично не зафіксовано. Є традиційно-прихована агітація у схожій символіці, гаслах, кольорах і т.п., на дільницях подекуди члени партій відверто демонструють партійну приналежність. Але це не ті порушення, які суттєво вплинуть на результат, вважає політик.

Прокоментував Олександр Черненко і штрих-коди, які були помічені на паспортах виборців у Чернігові. За його словами ці помітки не підпадають під порушення через те, що не було порушено тиску на виборців в плані того за кого голосувати, не відбувається  контроль за волевиявленням громадян і не зафіксовано фактів підкупу.

«Таким чином, можна зробити висновок, що голосування у Чернігові проходить чинно і спокійно. І сподіваюся, що так буде і до вечора і під час підрахунку голосів», - підсумував Олександр Черненко.

Останні новини Чернігівщини

Презентація виставки архівних документів

Презентація виставки архівних документів "Українсько-польські відносини в 1917-1921 рр.: інституційна історія, етап встановлення" 13:40

27 лютого у Ніжинському державному університеті імені Миколи Гоголя пройшла презентація виставки «Українсько-польські відносини в 1917-1921рр.: інституційна історія, етап становлення».

Вивчали новації у сфері публічних закупівель

Вивчали новації у сфері публічних закупівель 13:34

Ключові положення нової редакції Закону України "Про публічні закупівлі", основні зміни та нововведення у сфері закупівель за останній час висвітлювалися під час навчання за короткостроковою програмою підвищення кваліфікації, що проходило в Центрі перепідготовки та підвищення кваліфікації з 25 по 26 лютого.

Чернігівські аудитори виявили порушень на суму 747,4 тис. грн  у Відділі освіти, культури, молоді та спорту Корюківської міськради

Чернігівські аудитори виявили порушень на суму 747,4 тис. грн у Відділі освіти, культури, молоді та спорту Корюківської міськради 11:15

Фахівці Управління Північного офісу Держаудитслужби в Чернігівській області під час ревізії фінансово - господарської діяльності Відділу освіти, культури, молоді та спорту Корюківської міської ради (далі – Відділ освіти) за період з 01.02.2017 по 30.11.2019 виявили порушень, що призвели до втрат фінансових і матеріальних ресурсів, на суму 747,4 тис. грн.

Протягом тижня Чернігівським рибоохоронним патрулем зафіксовано 63 порушення Правил рибальства

Протягом тижня Чернігівським рибоохоронним патрулем зафіксовано 63 порушення Правил рибальства 11:01

З 20 по 27 лютого Чернігівським рибоохоронним патрулем вилучено 96 кг незаконно добутих водних біоресурсів та 92 од. заборонених знарядь лову