Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Четвер, 27 лютого, 07:26:28

Шахраї поширюють неправдиву інформацію про "Соціальну картку чернігівця"

15.11.2015   11:50Агенцiя

15 листопада у прес-центрі «Місцеві вибори 2015. Чернігівщина» відбулася прес-конференція стосовно того, що у Чернігові поширюють неправдиву інформацію про соціальні картки.

У прес-конференції взяли участь Олександр Любарець - директор-розпорядник Чернігівського обласного благодійного фонду "Наш край", Олександр Соколов - чернігівський міський голова та Микола Торбєєв - правозахисник.

Напередодні дня голосування, 14 листопада в Чернігові поширили неправдиву інформацію з метою дискредитації партнерської програми "Соціальна картка чернігівця" благодійного фонду "Наш край" і тиску на виборців.

У поштові скриньки власникам соцкарток масово вкинули іменні листи від київського банку "Контракт". У конверт вклали договір, який нібито укладений між благодійним фондом і зазначеним банком. У підробленому договорі стверджується, що банк надав власникам соцкартки кредит у розмірі 500 грн під 38 % річних.
 
Повернути кредит вимагають до 1 грудня 2015 року. У разі протермінування плата за кредит зростає до 60 %. Крім того, з громадянина вимагають пеню в розмірі 1 % від суми заборгованості за кожен день протермінування.
Директор-розпорядник Чернігівського обласного благодійного фонду "Наш край" Олександр Любарець назвав ці листи провокацією. Фонд ніколи не укладав договорів із банком "Контракт". У цьому "договорі" йдеться про 500 гривень. При цьому благодійний фонд не має жодного стосунку до грошових виплат. У рамках програми власникам соцкарток надають знижки в магазинах і аптеках, а також безкоштовну юридичну допомогу, про гроші не йдеться.

Вимога повернути неіснуючі кредити ще й із відсотками є шахрайством і здирництвом. Крім того, в договорі вказані неправильні дані про фонд "Наш край" - тобто це ще й підробка документів. Це грубе порушення низки статей не тільки Цивільного, а й Кримінального кодексів України.

Це вже не перша спроба дискредитувати програму "Соціальна картка чернігівця" з метою чинити тиск на виборців. Раніше технологи олігарха поширили в місті листівки з неправдивою інформацією про соцкартки. Чернігівцям пообіцяли неіснуючі знижки, назвавши це "унікальною пропозицією". За даним фактом направлено заяву на ім'я начальника Чернігівського міського відділу поліції. Однак реакції поки що немає.

Варто наголосити, що поширення цих листів 14 листопада, напередодні другого туру виборів міського голови Чернігова, є тиском на виборців, оскільки в листі вказане прізвище чинного мера Олександра Соколова. Таким способом замовник дезінформації намагається не лише очорнити соціальний проект, але й завдати удару по репутації Олександра Соколова.

У свою чергу, Олександр Соколов повідомив, що 90 % дзвінків на "Гарячу лінію мера" 14 листопада були з приводу провокаційних листів. "Чернігівці просять мене як чинного мера зупинити це беззаконня і свавілля.

Уявіть: людина поважного віку отримує такого листа, де з неї вимагають повернути 500 гривень ще й із навіженими відсотками. Як їй реагувати? Це цинічне використання людей і безпринципність. Як треба ненавидіти чернігівців, щоб нахабно брехати і не думати, що немолодій людині може стати зле після такої "чорнухи". Ми знаємо, хто на це здатен, і розуміємо, хто це робить. Хочу звернутися до цього діяча: не витрачайте даремно грошей. Ми викинемо всі фальшивки і захистимо чернігівців від нападок. У нас тут не феодальне князівство, і знущатися над людьми ми не дозволимо. Чернігівців прошу не вірити провокаторам.
 
Вибори пройдуть, і вся ця піна змиється, а наші соціально значущі програми продовжать працювати і розвиватися".

Чернігівців просять повідомляти про отримання цих листів із помилковою інформацією до правоохоронних органів за номером 102.

Останні новини Чернігівщини

Відбулася зустріч з Послом ЄС в Україні Матті Маасікасом

Відбулася зустріч з Послом ЄС в Україні Матті Маасікасом 16:41

Сьогодні на Чернігівщині перебуває делегація Представництва Європейського Союзу в Україні на чолі з Послом ЄС в Україні Матті Маасікасом.

Чернігівська профспілкова “молодіжка” відзвітувалася за роботу в 2019 році

Чернігівська профспілкова “молодіжка” відзвітувалася за роботу в 2019 році 14:02

25 лютого відбулося чергове засідання Президії Федерація профспілкових організацій Чернігівської області (ФПО). Одним з питань порядку денного був звіт голови Молодіжної ради ФПО (МР) Віталій Копиш про діяльність у минулому році.

Територіальні громади та їх генеральні плани

Територіальні громади та їх генеральні плани 13:56

Актуальні питання планування населених пунктів, розробки та затвердження містобудівної документації і її стратегічної екологічної оцінки обговорювали посадовці Сосницької, Коропської, Понорницької, Новгород-Сіверської і Менської об’єднаних територіальних громад.

У пункті пропуску

У пункті пропуску "Нові Яриловичі" відбулося засідання Міжвідомчої робочої групи з питань інтегрованого управління кордонами 11:30

25 лютого в пункті пропуску «Нові Яриловичі», що на кордоні з Білоруссю у Чернігівській області, відбулося виїзне засідання Міжвідомчої робочої групи з питань координації інтегрованого управління кордонами.

В Управлінні охорони здоров’я Чернігівської ОДА прокоментували готовність до реагування на випадок поширення коронавірусу

В Управлінні охорони здоров’я Чернігівської ОДА прокоментували готовність до реагування на випадок поширення коронавірусу 11:14

Заступник начальника управління охорони здоров’я ОДА Володимир Пулін прокоментував стан готовності медичної галузі Чернігівщини до можливого поширення коронавірусу. За його словами, в області розроблено чіткий план з недопущення занесення та розповсюдження даного захворювання.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини