Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Понеділок, 27 січня, 14:51:26

Прокуратура реагуватиме на порушення виборчого законодавства в межах компетенції

11.11.2015   07:47Агенцiя

Виборчий процес триває, тому забезпечення законності проведення виборів є одним із першочергових завдань правоохоронних органів.

Слід зазначити, що органи прокуратури не уповноважені здійснювати нагляд та представництво інтересів громадян або держави з питань додержання виборчого законодавства.

Організацію підготовки і проведення виборів, реалізацію і захист виборчих прав громадян України, контроль за додержанням законодавства про вибори та однакове застосування його на всій території України забезпечує Центральна виборча комісія.

Згідно із Законом України «Про Центральну виборчу комісію» виборчий процес здійснюється на засадах законності та заборони незаконного втручання будь-кого в його проведення.

Скарги, що стосуються виборчого процесу, відповідно до ст. 94 Закону України «Про місцеві вибори» підлягають розгляду на засіданні виборчої комісії або судом.

Скарга виборця або іншого суб’єкта про порушення виборчого законодавства підлягає направленню виборчою комісією до правоохоронних органів на підставі рішення, яке прийнято за результатами розгляду питання на її засіданні, у разі виявлення ознак злочину чи іншого правопорушення та з урахуванням компетенції правоохоронного органу.

Прокуратура уповноважена розглядати лише матеріали виборчих комісій з ознаками вчинення злочину під час проведення виборів. 

Наголошуємо, що діяльність органів прокуратури ґрунтується на засадах законності, справедливості, неупередженості та об’єктивності.

Останні новини Чернігівщини

У Чернігові вшанували пам’ять жертв Голокосту

У Чернігові вшанували пам’ять жертв Голокосту 13:25

27 січня, в усьому світі відзначається Міжнародний день пам’яті жертв Голокосту. Ця пам’ятна дата запроваджена рішенням Генеральної Асамблеї Організації Об’єднаних Націй від 1 листопада 2005 року.

Ніжин: щотижнева оперативна нарада при міському голові

Ніжин: щотижнева оперативна нарада при міському голові 12:42

Відбулася щотижнева оперативна нарада під головуванням міського голови Анатолія Лінника.

Андрій Прокопенко: Будемо підтримувати переробників легальної деревини

Андрій Прокопенко: Будемо підтримувати переробників легальної деревини 12:25

Минулого тижня під час робочої поїздки на Корюківщину голова Чернігівської ОДА Андрій Прокопенко разом із Корюківським міським головою Ратаном Ахмедовим відвідали ТОВ «Слав-Форест». Це найбільший завод з переробки деревини в області. Обсяг інвестицій – 10 мільйонів євро.

Новий дитсадок на Масанах завдяки тепловим насосам економить на опаленні

Новий дитсадок на Масанах завдяки тепловим насосам економить на опаленні 12:12

Минулого року у Чернігові в мікрорайоні Масани відкрили новий сучасний дошкільний освітній заклад №3 «Дитяча Академія».

Прикарпатський “Ґердан” у бандурному абонементі

Прикарпатський “Ґердан” у бандурному абонементі 12:03

Колектив “Ґердан” добре знайомий любителям музики — і не тільки в Україні, а й далеко за її межами, його можна назвати одним з мистецьких символів Прикарпаття.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини