Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Субота, 25 червня, 19:23:23

Перші кроки "Самопомочі" в Чернігівській міській раді

30.10.2015   13:28

За результатами виборів до міської ради від політичної партії Об’єднання «Самопоміч» проходить п’ять депутатів, у тому числі, і кандидат в мери Володимир Зуб та 1-й номер в списку – голова Чернігівської міської організації Політичної партії «Об’єднання «Самопоміч» Ольга Хоніч.

Новообрані депутати міської ради та народний депутат Верховної Ради України від «Об’єднання «Самопоміч» Анна Романова розповіли про перші кроки фракції «Самопоміч» в Чернігівській міській раді.

По-перше, це робота над максимальною прозорістю та публічністю місцевої влади. «Об’єднання «Самопоміч» завжди виступає за те, щоб громада більше знала та впливала на процес прийняття рішень. А для цього в Регламент Чернігівської міської ради, Положення про комісії міської ради та Статут територіальної громади міста Чернігова мають бути внесені суттєві зміни. Насамперед, це запровадження можливості он-лайн трансляції засідання сесій, комісій, звітів комунальних підприємств, будь-яких інших нарад органів міської ради, а також громадських слухань і обговорень. Крім того, необхідно передбачити зручний механізм доступу громадян до будь-яких засідань комітетів виконавчої влади.

По-друге, це прозора й ефективна кадрова політика. Справа в тому, що за довгі роки правління містом депутати міськради та громада фактично були позбавлені впливу на ті чи інші кадрові призначення. Необхідно, щоб чиновників, які несуть відповідальність за розподіл бюджету та реалізацію тих чи інших програм, обирали шляхом прозорого конкурсу. Також важливим фактором є входження до виконкому міської ради представників незалежних громадських організацій. Адже цей орган довгі роки був не колегіальним, а «ручним».

По-третє, це ефективна бюджетна політика та прозорість бюджетних витрат. Бюджетні витрати мають базуватися на Стратегії розвитку міста. Має бути чітка та прозора структура бюджету, з якою будь-який бажаючий мешканець Чернігова зміг би ознайомитись на сайті. Громадяни мають розуміти, скільки у місцевий бюджет надійшло коштів з продажу землі, майна, оренди, податків на доходи фізичних осіб, тощо. Також повинна бути чітко розписана видаткова частина бюджету, щоб люди знали скільки коштів було витрачено і найголовніше – куди саме.

По-четверте, це запровадження електронного самоврядування. Електронні звернення у Чернігові повинні стати нормою життя. Влада постійно повинна бути на зв'язку з мешканцями міста. Тільки так вона буде дійсно прозорою та ефективною.

І найголовніше, це постійний антикорупційний контроль. Для цього необхідно створити Комісію боротьби з корупцією, яка має перевіряти усі проекти рішень на їх корупційну складову. Адже всі ми знаємо, що більшість земельних рішень – так чи інакше мають порушення.

Володимир Зуб, кандидат на посаду міського голови, подякував усім чернігівцям, що підтримали Об’єднання «Самопоміч» та особисто його на місцевих виборах. «Це велика честь і велика відповідальність», - зазначив він. «У Чернігові люди ще не вірять в нові стандарти та нову якість місцевої політики, але ми, як маленька фракція в Чернігівській міській раді, готові людям довести, що депутати можуть бути іншими», - запевнив Володимир Зуб.

Партійці наголосили на відповідальності новообраних депутатів, що неодноразово декларувалося під час виборчої кампанії. Основними вимогами до депутатів від «Самопомочі» є прозорість і відкритість їх роботи у міській раді. І, у разі недотримання цих вимог, депутати будуть відкликатися.

Анна Романова підкреслила той факт, що у цих місцевих виборах партія "Об’єднання «Самопоміч», яка існує всього рік, вийшла на всеукраїнський рівень. Більше 1000 представників від Самопомочі зайшли в 212 рад з 215 тих, в яких брали участь у виборах. Це означає, що Самопоміч перетворилася з регіональної партії у всеукраїнську і вже не сприймається як суто "галицька" партія.

Пан Зуб акцентував увагу журналістів на свідомому та осмисленому рішенні стати депутатом місцевої ради, а тому робота начальником управління охорони здоров’я Львова не заважатиме йому брати участь в сесіях міськради. Навпаки, управлінський досвід дозволить йому впровадити зміни в галузі охорони здоров’я в Чернігові. «Готовий працювати в комісії по охороні здоров’я та запропонувати новації, котрі були впроваджені в сфері профілактики захворювань у місті Львові», - підкреслив Володимир Іванович та додав, що місцева влада не впливає на тарифи чи контрактну армію, але в її силах працювати так, щоб максимально послабити удар тарифної політики по містянам, щоб люди перестали нести благодійні внески в дитсадки, школи та лікарні.

Учасники прес-конференції висловили сподівання, що кредит довіри, отриманий від народу України, переросте в базову довіру, а «Самопомочі» вдасться впровадити нові стандарти якості в політиці.

Останні новини Чернігівщини

На Чернігівщині 9 пар одружилися за допомогою відео-зв'язку 18:36

Після повномасштабного військового вторгнення росії в Україну, зміни торкнулися багатьох сфер нашого життя, зокрема, і державної реєстрації актів цивільного стану.

Городнянська громада працює над екологічно відповідальним ставленням до навколишнього середовища

Городнянська громада працює над екологічно відповідальним ставленням до навколишнього середовища 18:31

Екологічна інформаційна кава зустріч з представниками Молодіжної ради та представниками місцевої влади Городнянської громади пройшла 24 червня 2022 року в Городні.

На ремонт шкіл Чернігова спрямують 37 млн грн

На ремонт шкіл Чернігова спрямують 37 млн грн 18:28

Невикористані кошти освітньої субвенції перерозподілили між навчальними закладами для виконання ремонтних робіт.

Прокуратурою заявлено позов про стягнення з підприємства 49 551 грн. за безпідставне використання земельної ділянки

Прокуратурою заявлено позов про стягнення з підприємства 49 551 грн. за безпідставне використання земельної ділянки 18:00

Прилуцькою окружною прокуратурою до господарського суду направлено позов про cтягнення з підприємства безпідставно збережених коштів у вигляді орендної плати за землю в сумі 49551,43 грн. на користь Прилуцької міської ради.

Захисники Чернігова:

Захисники Чернігова: "Про сон на посту і думати не приходилося, а очі в темряві працювали в сто разів сильніше" 17:52

Олег, як, мабуть, і більшість українців, не вірив у повномасштабне вторгнення росії в Україну. Разом із тим він впевнено називає війну на сході держави війною, яка тривала понад вісім років.