Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

П`ятниця, 18 вересня, 10:34:35

Начальник УМВС Едуард Альохін зустрівся з представниками Консультативної Місії Євросоюзу

28.10.2015   13:37Агенцiя

27 жовтня начальник УМВС в Чернігівській області полковник міліції Едуард Альохін провів заключну зустріч з експертами Консультативної місії Європейського Союзу з реформування сектору цивільної безпеки в Україні.

Делегацію з п'яти членів Місії Євросоюзу та двох представників України очолював заступник голови Консультативної Місії Європейського союзу з реформування сектору цивільної безпеки в Україні Юг Фанту.

Він підкреслив, що головне завдання місії - покращення співробітництва і взаємодії між державними інституціями та правоохоронними органами і структурами.

Учасники зустрічі обговорили хід реформування української правоохоронної системи. Сторони докладно проаналізували наявні труднощі і специфіку втілення в українські реалії європейського досвіду, розглянули перспективи подальшого співробітництва в плані покращення та активізації процесу реформування. Одним з ключових завдань правоохоронних органів представники Консультативної Місії Євросоюзу бачать у дотриманні балансу між забезпеченням безпеки громадян та збереженням їх прав і свобод.

Значну зацікавленість сторін викликало обговорення перспективи запуску на базі Чернігівської області пілотного проекту створення громадсько-орієнтованої поліції.

Також очільник делегації представив на розгляд начальника Управління МВС в Чернігівській області три базові принципи реформування правоохоронного відомства в нову поліцію:
1. громадсько-орієнтована поліція;
2. охорона і забезпечення громадського порядку за участю великих груп людей;
3. процес кримінального розслідування.
У свою чергу Едуард Альохін зауважив, що без реформування органів прокуратури та судів реформування міліції в поліцію не дасть бажаного ефекту, бо принципи роботи всієї правоохоронної системи залишаються старими - радянськими.

Ще одна важлива деталь, на яку звернув увагу керівник обласної міліції - зміна підзвітності нової поліції з вертикальної на горизонтальну, тобто не «контроль на контроль за контролем», а підзвітність шерифів місцевим громадам та процесуальна самостійність слідчих, фактична, а не теоретична.

Гості зазначили, що помітили в українському законодавстві принцип надмірного контролю. Деякі положення законодавства в європейській практиці трактуються більш вільно. Взагалі ж, міжнародні експерти відзначили, що законодавство в Україні досить демократичне і прогресивне, але воно не завжди виконується через низький рівень дотримання законів в українському суспільстві.

Наприкінці зустрічі сторони висловили сподівання, що після зустрічі з найвищими українськими посадовцями Чернігівщина таки стане учасником пілотного проекту зі створення громадсько-орієнтованої поліції. 

 

Останні новини Чернігівщини

На Чернігівщині надходження від сплати єдиного внеску склали понад 3,3 мільярди гривень

На Чернігівщині надходження від сплати єдиного внеску склали понад 3,3 мільярди гривень 10:23

За 8 місяців 2020 року платниками Чернігівщини сплачено більше 3,3 млрд гривень єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, що більше за аналогічний період минулого року на 187,5 млн гривень.

Обстановка на кордоні. Офіційно

Обстановка на кордоні. Офіційно 09:41

Протягом минулої доби змін в обстановці на державному кордоні України в межах Чернігівщини не відбулося, вона залишалася стабільною та контрольованою.

Надзвичайні події в Чернігівській області за минулу добу

Надзвичайні події в Чернігівській області за минулу добу 09:12

Інформація про надзвичайні ситуації та основні небезпечні події, які зареєстровано на території області за період з 8:00 17 вересня до 8:00 18 вересня 2020 року.

Прокуратура вимагає розірвати договір оренди земельної ділянки площею майже 33 га

Прокуратура вимагає розірвати договір оренди земельної ділянки площею майже 33 га 08:39

Бахмацькою місцевою прокуратурою в інтересах Дмитрівської селищної ради заявлено позов про розірвання договору оренди земельної ділянки площею майже 33 га.