Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Неділя, 17 листопада, 23:34:27

Профспілка газівників Чернігівщини вимагає від влади встановити обґрунтований тариф на транспортування природного газу

01.10.2015   12:59Агенцiя

Через бездіяльність і цілий ряд суперечливих рішень державних органів влади газотранспортні компанії опинилися на межі виживання, що ставить під загрозу стабільне та безаварійне постачання газу споживачам.

Таку заяву зробили учасники конференції газорозподільних товариств, що днями пройшла в Києві.

Нині підприємства газової галузі, у тому числі і ПАТ «Чернігівгаз», змушені працювати в надскладних умовах недостатнього фінансування витрат на обслуговування, модернізацію та реконструкцію газотранспортної системи. Діючі тарифи на розподіл природного газу не в змозі покрити економічно обґрунтованих витрат компанії і, відповідно, унеможливлюють утримання газових мереж в належному технічному стані. Втім, неодноразові звернення газовиків до уповноважених органів влади не принесли результатів.

«Профспілка ПАТ «Чернігівгаз» вкрай стурбована критичною ситуацією, яка склалася на підприємстві і тому одностайно підтримує своїх колег. Сьогодні складається враження, що можновладці просто закривають очі на проблеми газовиків. Наші прохання ігноруються або ми отримуємо формальні відписки», - повідомила голова профкому ПАТ «Чернігівгаз» Лідія Климчук.

Окрім цього, два місяці поспіль, частина тарифної виручки безпідставно блокувалася на спецрахунках постачальників газу, що призвело до браку коштів на виплату заробітної плати. Через це компанія була змушена перейти на 4-деннний робочий тиждень. Як наслідок - збої в графіках планових робіт, збільшення черг в абонслужбах, що веде до невдоволення відвідувачів і, відповідно, морального та фізичного перенавантаження працівників облгазу.

«Враховуючи те, що наша галузь відповідає за енергетичну безпеку держави, стає незрозумілим, як облгази можуть гарантувати безпеку при скороченому графіку роботи? Хто потім відповідатиме за надзвичайні ситуації або техногенні катастрофи? Те, що газовики входять в опалювальний сезон при неповному робочому тижні – це нонсенс! Тому своїм зверненням ми черговий раз хочемо нагадати всім, що газ не терпить недбальства», – наголосив головний інженер ПАТ «Чернігівгаз» Олександр Качкарда.
Наразі середній посадовий оклад працівника «Чернігівгазу» дорівнює 2,6 тисячі гривень, що на 41% менше ніж в енергетиці по Чернігівські області. Низький рівень оплати праці при надмірних навантаженнях і нестабільність в галузі призводить до відтоку професійних кадрів і небажання молоді продовжувати працювати в компанії.

У своєму зверненні до Президента та Прем`єр-міністра учасники конференції попросили особисто вплинути на ситуацію та вжити дієвих заходів заради недопущення загострення кризи та створення умов для належного виконання газотранспортними підприємствами своїх функцій.

Незважаючи на всі негаразди, компанія відчуває свою відповідальність перед споживачами і навіть в умовах жорсткого дефіциту коштів продовжує готуватися до опалювального сезону, аби не допустити його зриву. Майже в 135 тис. домогосподарств області проведено планово-технічне обслуговування газового обладнання, комплексно-приладовим методом обстежено 2,3 тис. км газопроводів, здійснений поточний ремонт понад 1,5 тис. газових споруд, 718 станцій катодного захисту.

 

Останні новини Чернігівщини

  Морозиво і факти: дізнайся більше, ніж інші

Морозиво і факти: дізнайся більше, ніж інші 19:13

Морозиво можна сміливо назвати одним з найпопулярніших десертів у світі. Його люблять і готують на всіх континентах. І навіть жителі північних країн не відмовляються від холодних ласощів. Точно сказати, коли була приготована перша порція, дуже складно.

12 найкращих продуктів корисні зранку

12 найкращих продуктів корисні зранку 19:04

Ви могли чути, що сніданок – не обов’язкова для кожного річ. Що краще взагалі його пропустити, ніж з’їсти зранку нездорову їжу. Все так. Але також правдою є те, що поживний та збалансований сніданок може дати вам енергію та попередити переїдання впродовж решти дня, пише Healthline.

10 простих правил, які допоможуть покращити пам’ять

10 простих правил, які допоможуть покращити пам’ять 18:59

Через постійну зайнятість, перенасичення інформацією та допомогу смарт-гаджетів страждає наша пам’ять. Ви починаєте забувати зовсім буденні речі: купити хліба, зробити звіт чи ім’я нового друга вашої дитини.

Смачні рецепти вихідного дня: імбірне печиво з какао

Смачні рецепти вихідного дня: імбірне печиво з какао 18:56

Такое печенье отлично готовить вместе с детьми. Пусть это станет для вас одним из самых первых новогодних развлечений

Гороскоп на тиждень з 18 по 24 листопада

Гороскоп на тиждень з 18 по 24 листопада 18:30

Гороскоп для всіх знаків Зодіаку на наступний тиждень 18-24 листопада 2019 року

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини