Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Субота, 28 березня, 17:46:04

Перевірити себе у списках виборців можна буде до 19 жовтня включно

17.09.2015   15:27Агенцiя

16 вересня у прес-центрі «Місцеві вибори 2015. Чернігівщина» відбулося експертне обговорення «Перші 10 днів виборчої кампанії: чернігівські реалії».

Хто і як голосуватиме на місцевих виборах, що відбудуться 25 жовтня, розповів начальник відділу адміністрування реєстру виборців Чернігівської обласної державної адміністрації Валерій Білоокий.  

 

Він зазначив, що 25 жовтня обиратимуться депутати до місцевих рад різних рівнів, а також міські, сільські та селищні голови. Крім того в Чернігівській області , вперше відбудуться вибори у п’яти об’єднаних територіальних громадах. Відповідно до закону внутрішньопереміщені особи не зможуть голосувати на місцевих виборах. А разом з ними військовослужбовці, які перебувають на строковій службі, громадяни, які перебувають за кордоном, ув’язненні та особи, яких суд визнав не дієздатними.

«Згідно із законом України про місцеві вибори не застосовується стаття, яка дозволяє тимчасово змінювати місце голосування. Саме під цю категорію підпадають переселенці і тому вони не мають права голосу», - наголосив начальник відділу державного реєстру виборців.

За словами Валерія Білоокого списки виборців з кожним роком стають все більш досконалими. Наприклад, під час перевиборів у 205 окрузі було лише 90 звернень з проханням включити до списків виборців.

Персональні запрошення на вибори будуть розноситися з 12 жовтня.

«Якщо напередодні вам принесли запрошення на голосування – це свідчить про те, що ви є у списку виборців. Перевірити себе у списках можна буде до 19 жовтня включно», - розповів Валерій Білоокий. А для цього необхідно звернутися до відділів ведення державного реєстру виборців, яких в області працює 27.

Станом на 1 вересня цього року на Чернігівщині зареєстровано 852,3 тисячі виборців. У порівнянні з попередніми місцевими виборами у 2010 році, де було налічено 888 тисяч виборців, кількість людей з правом голосу зменшилася. Основна причина таких зменшень є смертність населення.

Альона Шепіда

 

Останні новини Чернігівщини

Прес-брифінг "Діалог для трансформації конфліктів в громадах". ВІДЕО 17:03

Представники Чернігівського Ресурсного центру з розвитку місцевої демократії та керівництво Новобілоуської ОТГ розкажуть про перебіг, досягнення та виклики під час реалізації реформи місцевого самоврядування та освітньої реформи в громаді.

Поліція забезпечує контроль за дотриманням карантинних заходів в Комарівці на Борзнянщині

Поліція забезпечує контроль за дотриманням карантинних заходів в Комарівці на Борзнянщині 16:58

Поліція Чернігівської області разом з рятувальниками, медиками та органами місцевого самоврядування забезпечуватиме режим карантину в селі Комарівка Борзнянського району.

В ОДА провели позачергове засідання Комісїї ТЕБ та НС

В ОДА провели позачергове засідання Комісїї ТЕБ та НС 12:30

Ухвалили низку важливих рішень, зокрема:

29 березня Україна перейде на літній час

29 березня Україна перейде на літній час 10:32

У ніч з 28 на 29 березня в Україні відбудеться перехід на літній час. Перевести стрілки годинника на годину вперед необхідно о 3-ій годині ранку за київським часом.

Хресний хід навколо Чернігова з іконою Божої Матері

Хресний хід навколо Чернігова з іконою Божої Матері "Іллінська-Чернігівська" 10:25

26 березня Хресний хід навколо Чернігова був здійснений з іконою Божої Матері «Іллінська-Чернігівська».

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини