Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Субота, 4 грудня, 21:53:43

Депутати розглянули стан надходження платежів від оренди комунального майна

27.08.2015   07:30Агенцiя

26 серпня відбулося засідання постійної комісії обласної ради з питань управління та розпорядження об'єктами комунальної власності, яке провів її голова Микола Стрілець.

В роботі комісії взяв участь заступник голови обласної ради Валентин Мельничук та начальник управління комунального майна обласної ради Володимир Сидоренко.

Згідно з порядком денним депутати розглянули питання про стан надходження орендних платежів від оренди майна спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст Чернігівської області за перше півріччя 2015 року.

Зокрема, станом на 1 липня 2015 року орендодавцями майна спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст Чернігівської області виступали 40 закладів, установ, підприємств, якими укладено 408 договорів оренди майна.

У першому півріччі 2015 року орендарями сплачено 4 231,5 тис.грн орендних платежів, що більше аналогічного показника минулого року на 1 595,2 тис.грн.

Згідно з діючим нормативом розподілу, безпосередньо до обласного бюджету перераховано 1 642,0 тис.грн, що на 755,5 тис.грн більше показника 2014 року, решта орендних платежів у сумі 2 589,5 тис.грн залишилась у розпорядженні комунальних підприємств, установ, закладів – орендодавців майна, для використання їх у порядку, встановленому діючою Методикою розрахунку та порядком використання плати за оренду майна спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст Чернігівської області.

Станом на 01.07.15 загальна сума заборгованості з сплати орендних платежів склала 436,6 тис.грн. Орендодавцями майна вживаються відповідні заходи щодо стягнення заборгованості в установленому законодавством порядку:

- судові накази про стягнення заборгованості на суму 151 тис.грн. перебувають на примусовому виконанні в органах державної виконавчої служби;

- позовні заяви про стягнення заборгованості з орендніої плати на суму 127 тис.грн перебувають у провадженні господарських судів;

- кредиторські вимоги в сумі 58,1 тис. грн включені до реєстру кредиторів у справі про банкрутство боржника – ТОВ «Білекспомеблі»;

- щодо решти заборгованості орендодавцями майна проводиться відповідна претензійна робота та готуються матеріали стосовно стягнення орендної плати в судовому порядку.

За результатами розгляду даного питання комісія рекомендувала управлінню комунального майна обласної ради:

- вжити додаткових заходів впливу на орендарів, які систематично допускають порушення договірних зобов'язань в частині своєчасної сплати орендної плати, в тому числі шляхом припинення орендних відносин;

- продовжити контроль за своєчасним надходженням орендної плати та погашенням існуючої заборгованості.

Також постійною комісією розглянуто питання про встановлення зменшеного розміру орендної плати, списання та передачі основних засобів та інші, по яких прийняті відповідні зауваження та пропозиції.

Останні новини Чернігівщини

У Чернігові нагородили переможців конкурсу «Молодь! Армія! Країна!»

У Чернігові нагородили переможців конкурсу «Молодь! Армія! Країна!» 18:09

Урочистості відбулися символічно напередодні святкування 30-ї річниці дня створення Збройних Сил України в Чернігівському обласному територіальному центрі комплектування та соцпідтримки, який і є організатором конкурсу.

За минулу добу в Чернігівській області виявлено 386 нових випадків COVID-19

За минулу добу в Чернігівській області виявлено 386 нових випадків COVID-19 18:02

За даними Управління охорони здоров’я Чернігівської ОДА, станом на 4 грудня в області зафіксовано 386 нових випадків COVID-19.

#МарЛені. Зустрічі реальна та віртуальна

#МарЛені. Зустрічі реальна та віртуальна 17:59

3 грудня шевченківці мали щасливу можливість знову зустрітися з чернігівськими глядачами, аби представити ще одну прем’єрну виставу «МарЛені», поставлену заслуженим артистом України Андрієм Бакіровим за мотивами п’єси сучасної німецької літераторки Теа Дорн.

Помолилися за 6-х загиблих у листопаді Захисників України та померлого кіборга з Чернігова

Помолилися за 6-х загиблих у листопаді Захисників України та померлого кіборга з Чернігова 17:56

2 грудня, у перший четвер місяця, у Козацькому кафедральному соборі святої великомучениці Катерини Православної церкви України в Чернігові проведено панахиду за воїнами, які у листопаді цього року віддали своє життя за нашу країну, а також за всіх загиблих у боях за незалежність України.

Х міжнародна конференція «Розумовські зустрічі»

Х міжнародна конференція «Розумовські зустрічі» 12:07

Якою стала Україна за 30 років незалежності; здобутки та виклики для територіальних громад після завершення об’єднавчих процесів у 2020 р.