День Незалежності в Чернігові: з гордістю і вдячністю
Урочисті заходи з нагоди Дня Державного Прапора та Дня Незалежності України відбулися у Чернігові 23 та 24 серпня.
Про перебіг першого – ми вже повідомляли, що ж стосується найголовнішого державного свята – Дня Незалежності – то його відзначення у Чернігові також відбулося у відповідності загальнонаціональному тону – стримано, шанобливо, із гордістю за народ і вдячністю до його захисників.
Офіційні заходи з нагоди Дня Незалежності України розпочалися біля пам’ятника Тарасу Григоровичу Шевченку, що на Валу в Чернігові. Мітинг та покладання квітів зібрали безліч городян та гостей, керівників міста і області, серед яких – голова Чернігівської ОДА Валерій Куліч. Після художньої частини заходу – коротких, але промовистих виступів читців та капели бандуристів і покладання квітів – учасники мітингу рушили до пам’ятника Борцям за волю України.
Вже там слово для звернення до громади взяв Валерій Куліч: «І нині наша держава вимушена відстоювати своє право на територіальну цілісність і вільний вибір майбутнього. Найкращі сини і доньки України зі зброєю в руках захищають її незалежність у зоні антитерористичної операції, не шкодують сил і коштів для волонтерських організацій, долучаються до надання допомоги родинам вимушених переселенців. Український народ згуртувався, щоб зробити своє завтра вільним, заможним і щасливим. Дозвольте від щирого серця привітати всіх вас із Днем Незалежності України та побажати щасливого й заможного життя у мирній демократичній країні».
За пропозицією голови ОДА учасники мітингу хвилиною мовчання вшанували полеглих героїв.
Опісля Валерій Куліч у промові зазначив, що, на його переконання, на шляху до реального суверенітету і добробуту в державі мають відбутися докорінні зміни: «Суттєвих перетворень мають зазнати практично всі галузі життєдіяльності. Проте не варто боятися змін, адже їх мета – поліпшення життя в країні в цілому та кожного громадянина окремо».
Із завершенням мітингу біля пам’ятного знаку Борцям за волю України завершилася офіційна частина відзначення Дня Незалежності України. Далі у місті відбувалися вже неформальні заходи з нагоди державного свята.
Також Дню Незалежності було приурочено декілька заходів напередодні, серед них – відзначення нагородами обласної державної адміністрації, яке відбулося у п’ятницю. Зі словами вдячності за професійний внесок на благо Батьківщини голова ОДА Валерій Куліч нагородив цілу плеяду службовців:
Почесною грамотою обласної державної адміністрації і обласної ради – Максак Тетяну Леонідівну – начальника відділу правової та кадрової роботи Управління комунального майна Чернігівської обласної ради.
Почесними грамотами обласної державної адміністрації:
– Булгак Ірину Миколаївну – начальника управління оподаткування юридичних осіб Головного управління ДФС у Чернігівській області;
– Козленко Ларису Анатоліївну – начальника відділу орендних відносин та інформатики регіонального відділення Фонду державного майна України по Чернігівській області;
– Кулібика Андрія Вікторовича – начальника відділу планування управління планування цивільного захисту та оборонної роботи Департаменту з питань цивільного захисту та оборонної роботи Чернігівської обласної державної адміністрації;
– Ломонос Людмилу Володимирівну – головного спеціаліста відділу інформаційно-комп’ютерного забезпечення апарату Чернігівської обласної державної адміністрації;
– Мужикову Наталію Михайлівну – начальника юридичного відділу апарату Чернігівської обласної державної адміністрації;
– Руденко Ірину Олександрівну – заступника начальника відділу контролю апарату Чернігівської обласної державної адміністрації;
– Шевченко Ірину Василівну – головного спеціаліста відділу роботи із зверненнями громадян апарату Чернігівської обласної державної адміністрації.
Подяку голови обласної державної адміністрації оголошено:
– Апецьку Михайлу Петровичу – водію департаменту соціального захисту населення Чернігівської обласної державної адміністрації;
– Боровику Сергію Олександровичу – начальнику мобільної прикордонної застави «Чернігів» Чернігівського прикордонного загону, майору;
– Бреян Людмилі Іванівні – головному спеціалісту відділу промислового розвитку Управління промисловості, транспорту і зв’язку Чернігівської обласної державної адміністрації;
– Водоп’янову Олександру Ігоровичу – начальнику відділу транспорту та зв’язку Управління промисловості, транспорту та зв’язку Чернігівської обласної державної адміністрації;
– Данилейку Олександру Володимировичу – спеціалісту 2 категорії відділу ресурсного та інженерного забезпечення управління Державної пенітенціарної служби України в Чернігівській області;
– Коваль Наталії Олександрівні – заступнику начальника відділення приватизації та корпоративного управління регіонального відділення Фонду державного майна України по Чернігівській області;
– Руденко Ірині Миколаївні – головному спеціалісту відділу фінансового забезпечення апарату Чернігівської обласної державної адміністрації;
– Ступці Людмилі Володимирівні – провідному спеціалісту відділу роботи зі зверненнями громадян апарату Чернігівської обласної державної адміністрації;
– Тимощуку Сергію Дмитровичу – начальнику інформаційно-аналітичного відділу штабу Чернігівського прикордонного загону, підполковнику;
– Шульзі Любові Павлівні – відповідальній черговій загального відділу апарату Чернігівської обласної державної адміністрації;
Останні новини Чернігівщини
Патрульні розшукали водія, який залишив місце автопригоди, він був з ознаками спʼяніння 14:38
21 червня близько 17-ї години, на лінію 102 надійшло повідомлення про ДТП на парковці міського пляжу — водій авто Volkswagen Passat, рухаючись заднім ходом, здійснив наїзд на автомобіль заявниці Skoda Octavia та залишив місце події.
ебайдужість громадян допомогла патрульним виявити нетверезого мотоцикліста 14:16
21 червня ввечері на лінію 102 надійшло повідомлення: на парковці торгового центру на проспекті Левка Лукʼяненка їздить мотоцикліст, ймовірно, напідпитку. На місце направили екіпаж патрульних.
Чернігівщина – серед регіонів, які демонструють найкращі результати у впровадженні програми ментального здоров’я «Ти як?» 13:32
У межах ініціативи першої леді Олени Зеленської «Ти як?» днями відбулося п’ятнадцяте розширене засідання Міжвідомчої координаційної ради з питань охорони психічного здоров’я та надання психологічної допомоги особам, які постраждали внаслідок збройної агресії рф проти України.
У Чернігові відкрили мультиспортивну арену, встановлену за підтримки міста-побратима Аахена 12:45
Понад 500 юних спортсменів Чернігова отримали новий сучасний простір для тренувань. На території веслувальної бази ДЮСШ «Україна» на березі Десни офіційно розпочала роботу мультиспортивна ігрова арена з тренажерним обладнанням, встановлена завдяки підтримці міста-побратима Аахена в межах проєкту Німецького товариства міжнародного співробітництва (GIZ).
Мобільність у кризових умовах: 12 позашляховиків Mitsubishi стали на захист життєдіяльності громад завдяки надійному плечу підтримки німецьких партнерів THW 12:17
Завдяки багаторічній співпраці з Німецьким федеральним агентством з надання технічної допомоги Technisches Hilfswerk (THW) прифронтові територіальні громади Чернігівщини, для яких в умовах постійних ворожих атак надійний транспорт є питанням виживання та ефективності, отримали транспортні засоби Mitsubishi L 200 Double cabine GL в кількості 12 одиниць.