Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Понеділок, 27 березня, 13:36:51

Катерининська церква матиме новий іконостас та відремонтований фасад

24.07.2015   15:06Агенцiя

Цього року відзначається трьохсотріччя побудови та освячення храму Святої великомучениці Катерини - своєрідної візитівки Чернігова, яка зустрічає золотими банями кожного, хто в'їжджає в місто зі сторони Києва.

Попри це -  Катерининська церква сьогодні має не надто презентабельний вигляд. Унікальна історико-культурна пам'ятка потребує реставрації фасаду, який вже не оновлювався більше восьми років. За словами архієпископа Чернігівського і Ніжинського Української Православної Церкви Євстратія, представники храму не один рік зверталися до владних мужів, аби ті посприяли з реконструкцією. Однак з мертвої точки питання зрушилось тільки після того, як до справи взявся Сергій Березенко. За його сприяння Міністерство культури здійснило запит до мінфіну щодо виділення коштів на реставрацію фасаду. Йдеться про суму близько 1,5 мільйона гривень.

Також Владика Євcтратій повідомив, що храм потребує нового іконостасу, оскільки теперішній є тимчасовим. - Колись, тут був чудовий іконостас у стилі українського козацького бароко. Але його розібрали ще за царських часів. Ми сподіваємось, що з допомогою меценатів нам його вдасться відновити найближчим часом, щоб храм своє трьохсотліття відзначив у достойному вигляді, - наголосив священнослужитель.

Сергій Березенко й тут не залишився осторонь. Днями, за його ініціативи, у Катерининській церкві був представлений проект нового іконостасу.

- Ніде немає такого гарного в'їзду в обласний центр, як у нашому місті. Катерининська церква має сяяти, - повідомив Сергій Березенко.  - Церква сьогодні окрім духовної функції сьогодні робить конкретні речі, зокрема, допомагає нашим хлопцям на Сході. Тому бізнес та меценати повинні підтримувати церкву, допомогти з іконостасом. За словами Сергія Березенка, сьогодні ведеться дискусія про те, як має виглядати іконостас. Тому робота по його виготовленню розпочнеться лише після того, як священнослужителі та науковці затвердять проект.

Сана Бойко

PR

Останні новини Чернігівщини

У Чернігівському районі поліція допомогла розшукати зниклу дворічну дитину 11:06

Пошукова операція за участю поліції тривала понад 5 годин: дівчинку знайшли живою і неушкодженою в болоті за 800 метрів від дому.

Компенсація за комунальні послуги власникам пошкоджених квартир. Виконком погодив відповідну Програму

Компенсація за комунальні послуги власникам пошкоджених квартир. Виконком погодив відповідну Програму 11:02

Програма компенсації комунальних послуг, наданих мешканцям багатоповерхової забудови Чернігова, житло яких пошкоджено внаслідок російської військової агресії. Її затвердили на засіданні виконавчого комітету Чернігівської міської ради сьогодні, 22 березня.

#Лютий #Опір #Прилуки — телепрем’єра на місцевих каналах Суспільного

#Лютий #Опір #Прилуки — телепрем’єра на місцевих каналах Суспільного 10:54

26 березня о 21:30 дивіться на місцевих каналах Суспільного Мовлення документальний проєкт Суспільне Чернігів #Лютий #Опір #Прилуки. Онлайн-трансляція ефіру — на сайтах місцевих каналів.

Лідія Падалка: «Служба зайнятості фінансово підтримує роботодавців, які працевлаштовують безробітних»

Лідія Падалка: «Служба зайнятості фінансово підтримує роботодавців, які працевлаштовують безробітних» 10:50

Служба зайнятості цьогоріч реалізує низку активних програм, спрямованих на створення нових і збереження існуючих робочих місць, розвиток бізнесу тазабезпечення ефективної зайнятості населення.Зокрема, шляхом надання фінансової підтримки роботодавцям.

Стартував конкурс, за яким ветерани можуть отримати 1,5 мільйона гривень на відкриття та розвиток бізнесу

Стартував конкурс, за яким ветерани можуть отримати 1,5 мільйона гривень на відкриття та розвиток бізнесу 10:48

24 березня починається відбір заявок на програму фінансування ветеранського бізнесу #Варто “РобиТИ своє”.