Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

П`ятниця, 23 серпня, 23:59:41

Україна та Білорусь: нові напрями торгово-економічної співпраці

24.07.2015   12:38Агенцiя

На другий день засідання Міжурядової українсько-білоруської змішаної комісії з питань торгово-економічного співробітництва до її роботи долучилися Віце-прем'єр-міністр – Міністр регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Геннадій Зубко та заступник Прем'єр-міністра Республіки Білорусь Володимир Семашко.

— Ми відкриваємо нову сторінку взаємовідносин України та Білорусі з точки зору регіонального розвитку та торгово-економічного співробітництва, - сказав Геннадій Зубко, відкриваючи засідання Міжурядової комісії.

За словами Віце-прем'єр-міністра, на порядку денному роботи комісії — питання регіонального розвитку, взаємовідносин між виробничими підприємствами, транспортні потоки і нові торгово-економічні взаємовідносини.

— Дуже добре, що роботу Міжурядової комісії активізовано. Нагадаю, що вона починала роботу ще у 2002 році за розпорядженням керівників наших держав. І відтоді товарообіг між нашими країнами зріс у рази. Вважаю, що перспективний напрям нашого співробітництва — спільні підприємства зі збору, комплектування та обслуговування сільгосптехніки. Враховуючи, що Україна один із найбільших експортерів зерна, білоруська сільгосптехніка може мати попит в Україні, - упевнений заступник Прем'єр-міністра Республіки Білорусь Володимир Семашко.

Питання, які обговорювались у перший день роботи комісії під час засідань робочих груп, будуть відображені у протоколі. На думку урядовців двох країн, перспективними напрямками міждержавної співпраці є промисловий комплекс, локалізація виробництва білоруського машинобудування на українській території та створення спільних підприємств у Білорусі.

До того ж, зважаючи на актуальність регоінального розвитку, прикордонні регіони України та Білорусі можуть контактувати напряму і налагоджувати співпрацю між собою без посередників. Саме тому засідання комісії відбувається у Чернігові.

Як відомо, Міжурядова українсько-білоруська комісія з питань торгово-економічного спіробітництва працює у Чернігові протягом 23-24 липня. Результати спільної роботи представників урядів, міністерств та відомств, а також економістів двох держав втіляться у підсумковому протоколі. У пленарному засіданні комісії також беруть участь заступник Міністра економічного розвитку і торгівлі України - Торговий представник України Наталія Микольська, Перший заступник Міністра закодонних справ Україна Наталія Голібаренко та голова Чернігівської облдержадміністрації Валерій Куліч.

Останні новини Чернігівщини

Відбулось відкриття виставки

Відбулось відкриття виставки "Міфологічні мотиви та образи в українському мистецтві" 15:37

23 серпня у Чернігівському обласному художньому музеї імені Григорія Галагана з нагоди Дня незалежності України відбулось відкриття виставки «Міфологічні мотиви та образи в українському мистецтві».

У Чернігові відзначили День Державного Прапора

У Чернігові відзначили День Державного Прапора 15:06

П’ятнадцять років тому на знак глибокої поваги українців до одного з основних символів держави був підписаний Указ Президента про встановлення Дня Державного Прапора України.

Призначено керівника комунального закладу РЛП

Призначено керівника комунального закладу РЛП "Міжрічинський" 13:29

Виконуючим обов’язки директора комунального закладу «Регіональний ландшафтний парк «Міжрічинський» Чернігівської обласної ради призначено Сергія Кошового.

У Чернігові борються з самовільним під'єднанням до комунальних мереж

У Чернігові борються з самовільним під'єднанням до комунальних мереж 13:16

Щоквартально інспектори КП «Чернігівводоканал» виявляють по декілька самовільних приєднань до мереж комунального водопостачання та водовідведення.

Обласний центр екстреної медичної допомоги отримав автомобіль

Обласний центр екстреної медичної допомоги отримав автомобіль "швидкої" 12:59

Лікувально-профілактичний заклад «Обласний центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф» Чернігівської обласної ради днями отримав новий сучасний автомобіль марки Peugeot.