Україна та Білорусь: нові напрями торгово-економічної співпраці
На другий день засідання Міжурядової українсько-білоруської змішаної комісії з питань торгово-економічного співробітництва до її роботи долучилися Віце-прем'єр-міністр – Міністр регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Геннадій Зубко та заступник Прем'єр-міністра Республіки Білорусь Володимир Семашко.
![](/uploads/10734-m.jpg)
— Ми відкриваємо нову сторінку взаємовідносин України та Білорусі з точки зору регіонального розвитку та торгово-економічного співробітництва, - сказав Геннадій Зубко, відкриваючи засідання Міжурядової комісії.
За словами Віце-прем'єр-міністра, на порядку денному роботи комісії — питання регіонального розвитку, взаємовідносин між виробничими підприємствами, транспортні потоки і нові торгово-економічні взаємовідносини.
— Дуже добре, що роботу Міжурядової комісії активізовано. Нагадаю, що вона починала роботу ще у 2002 році за розпорядженням керівників наших держав. І відтоді товарообіг між нашими країнами зріс у рази. Вважаю, що перспективний напрям нашого співробітництва — спільні підприємства зі збору, комплектування та обслуговування сільгосптехніки. Враховуючи, що Україна один із найбільших експортерів зерна, білоруська сільгосптехніка може мати попит в Україні, - упевнений заступник Прем'єр-міністра Республіки Білорусь Володимир Семашко.
Питання, які обговорювались у перший день роботи комісії під час засідань робочих груп, будуть відображені у протоколі. На думку урядовців двох країн, перспективними напрямками міждержавної співпраці є промисловий комплекс, локалізація виробництва білоруського машинобудування на українській території та створення спільних підприємств у Білорусі.
До того ж, зважаючи на актуальність регоінального розвитку, прикордонні регіони України та Білорусі можуть контактувати напряму і налагоджувати співпрацю між собою без посередників. Саме тому засідання комісії відбувається у Чернігові.
Як відомо, Міжурядова українсько-білоруська комісія з питань торгово-економічного спіробітництва працює у Чернігові протягом 23-24 липня. Результати спільної роботи представників урядів, міністерств та відомств, а також економістів двох держав втіляться у підсумковому протоколі. У пленарному засіданні комісії також беруть участь заступник Міністра економічного розвитку і торгівлі України - Торговий представник України Наталія Микольська, Перший заступник Міністра закодонних справ Україна Наталія Голібаренко та голова Чернігівської облдержадміністрації Валерій Куліч.
Останні новини Чернігівщини
![Чернігівська область — на п'ятому місці в Україні за кількістю пошкоджених через російські обстріли культурних пам’яток](/uploads/33438-s.jpg)
Чернігівська область — на п'ятому місці в Україні за кількістю пошкоджених через російські обстріли культурних пам’яток 12:19
Культурна спадщина є невід'ємною частиною національної ідентичності та історичної пам'яті кожного народу. Вона втілює в собі багатовікові традиції, досягнення мистецтва, архітектури та науки, відображаючи унікальний шлях розвитку суспільства.
![У січні-червні 2024 року місцеві бюджети Чернігівщини поповнились на 4,3 млрд гривень податків та зборів](/uploads/15-s.jpg)
У січні-червні 2024 року місцеві бюджети Чернігівщини поповнились на 4,3 млрд гривень податків та зборів 12:03
У Головному управлінні ДПС у Чернігівській області повідомили, що до місцевих бюджетів усіх рівнів Чернігівської області за січень-червень 2024 року надійшло 4,3 млрд грн від сплати податків і зборів. Із загальної суми в обласний бюджет спрямовано 0,6 млрд грн, решту коштів отримали бюджети територіальних громад.
![Вербування підлітків ворогом для скоєння диверсій: кіберполіція попереджає про небезпеку в інтернеті](/uploads/17681-s.jpg)
Вербування підлітків ворогом для скоєння диверсій: кіберполіція попереджає про небезпеку в інтернеті 10:10
Кіберполіція України інформує про небезпеку вербування російськими спецслужбами для вчинення диверсій, зокрема – підпалів автомобілів українських військовослужбовців.
Медиків Чернігова привітали з професійним святом 10:06
У Чернігові працівників і працівниць закладів охорони здоров’я нагородили з нагоди Дня медичного працівника України, який відзначається 27 липня.
![Надзвичайні ситуації в області за минулу добу](/uploads/49-s.jpg)
Надзвичайні ситуації в області за минулу добу 10:04
Протягом минулої доби зареєстровано 8 пожеж. Внаслідок цих подій 3 особи постраждало.