Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Четвер, 23 березня, 22:11:18

Україна та Білорусь: нові напрями торгово-економічної співпраці

24.07.2015   12:38Агенцiя

На другий день засідання Міжурядової українсько-білоруської змішаної комісії з питань торгово-економічного співробітництва до її роботи долучилися Віце-прем'єр-міністр – Міністр регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Геннадій Зубко та заступник Прем'єр-міністра Республіки Білорусь Володимир Семашко.

— Ми відкриваємо нову сторінку взаємовідносин України та Білорусі з точки зору регіонального розвитку та торгово-економічного співробітництва, - сказав Геннадій Зубко, відкриваючи засідання Міжурядової комісії.

За словами Віце-прем'єр-міністра, на порядку денному роботи комісії — питання регіонального розвитку, взаємовідносин між виробничими підприємствами, транспортні потоки і нові торгово-економічні взаємовідносини.

— Дуже добре, що роботу Міжурядової комісії активізовано. Нагадаю, що вона починала роботу ще у 2002 році за розпорядженням керівників наших держав. І відтоді товарообіг між нашими країнами зріс у рази. Вважаю, що перспективний напрям нашого співробітництва — спільні підприємства зі збору, комплектування та обслуговування сільгосптехніки. Враховуючи, що Україна один із найбільших експортерів зерна, білоруська сільгосптехніка може мати попит в Україні, - упевнений заступник Прем'єр-міністра Республіки Білорусь Володимир Семашко.

Питання, які обговорювались у перший день роботи комісії під час засідань робочих груп, будуть відображені у протоколі. На думку урядовців двох країн, перспективними напрямками міждержавної співпраці є промисловий комплекс, локалізація виробництва білоруського машинобудування на українській території та створення спільних підприємств у Білорусі.

До того ж, зважаючи на актуальність регоінального розвитку, прикордонні регіони України та Білорусі можуть контактувати напряму і налагоджувати співпрацю між собою без посередників. Саме тому засідання комісії відбувається у Чернігові.

Як відомо, Міжурядова українсько-білоруська комісія з питань торгово-економічного спіробітництва працює у Чернігові протягом 23-24 липня. Результати спільної роботи представників урядів, міністерств та відомств, а також економістів двох держав втіляться у підсумковому протоколі. У пленарному засіданні комісії також беруть участь заступник Міністра економічного розвитку і торгівлі України - Торговий представник України Наталія Микольська, Перший заступник Міністра закодонних справ Україна Наталія Голібаренко та голова Чернігівської облдержадміністрації Валерій Куліч.

Останні новини Чернігівщини

Чернігівська поліція розшукала зниклий пам’ятний знак та допомогла повернути його на місце: триває розслідування всіх обставин інциденту 13:48

Близько 8-ї ранку 22 березня до поліції надійшло повідомлення про зникнення на проспекті Миру в Чернігові кам’яного пам’ятного знаку, який має історично-культурну цінність.

 Загорнули труп в килим та вивезли в іншу область: поліція Чернігівщини розкрила вбивство мешканця Конотопа

Загорнули труп в килим та вивезли в іншу область: поліція Чернігівщини розкрила вбивство мешканця Конотопа 13:44

Оперативники карного розшуку Головного управління Нацполіції в Чернігівській області спільно з колегами Ніжинського райвідділу поліції встановили особи всіх причетних до вбивства 45-річного чоловіка, тіло якого було знайдено на межі Чернігівської та Сумської областей.

УВКБ ООН та Надзвичайний і Повноважний Посол Італійської Республіки в Україні актуалізують потреби області для продовження співпраці

УВКБ ООН та Надзвичайний і Повноважний Посол Італійської Республіки в Україні актуалізують потреби області для продовження співпраці 13:40

УВКБ ООН активно працює в області, зосередивши увагу на відновленні. Зокрема, за підтримки БФ «Рокада» (один із партнерів УВКБ ООН), замінили вікна та відремонтували дахи у деяких будинках мікрорайону Бобровиця.

Чернігівська область: під час пожежі будинку загинув літній чоловік

Чернігівська область: під час пожежі будинку загинув літній чоловік 13:33

22 березня о 18:10 до Служби порятунку "101" у Ніжинському районі надійшло повідомлення про пожежу приватного житлового будинку в с. Козацьке Бобровицької територіальної громади.

 Чаус на зустрічі з представниками агентств ООН та неурядових організацій: Наразі найнагальніше – це відбудова житла

Чаус на зустрічі з представниками агентств ООН та неурядових організацій: Наразі найнагальніше – це відбудова житла 13:28

Із 200 організацій-донорів області, близько 40 – це установи та організації ООН, більш ніж 160 – міжнародні та національні фонди, програми, громадські та благодійні організації.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини