Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Середа, 18 лютого, 09:34:00

Завдяки Березенку колектор планують добудувати до кінця жовтня

16.07.2015   23:48Агенцiя

У Чернігові розпочалося будівництво останніх 1,2 кілометра головного каналізаційного колектора міста. Нагадаємо, що через недобудовану ділянку існувала серйозна загроза викидів у Десну, через які постраждав би не лише Чернігів, а й Київ.

Запобігти екологічній катастрофі вдалося завдяки втручанню Сергія Березенка, який переконав міністерство екології та природних ресурсів України виділити  з природоохоронного фонду 10 млн. грн. на фінансування проекту, які надійдуть найближчим часом, після завершення необхідних процедур у Міністерстві фінансів. Іншу частину коштів вже виділила міська влада Чернігова. Також до фінансування будівництва долучився «Чернігівводоканал».

 

Нині на об’єкт заїхала техніка, яка працює на повну потужність. Напередодні були проведені відповідні тендерні процедури. За словами Сергія Березенка, наразі ведуться роботи з вирівнюванню дороги, з тим, щоб розпочати копання траншей, в які закладатимуться труби.  – Сьогодні ставимо завдання, аби до кінця жовтня колектор був добудований, - пояснив Сергій Березенко. Політик висловив переконання, що робота нового колектору дозволить переключити усі стоки, які йтимуть на очисні споруди зі старого колектора. Таким чином виключатиметься ймовірне забруднення Десни, що фактично робить неможливим виникнення техногенної катастрофи у Чернігові.

За словами директора КП «Чернігводоканал» Олександра Шкіня вдалося знизити інвесторську ціну майже на 3 млн грн. Тобто замість запланованих 18,7 млн.грн будівництво обійдеться у 15-16 млн. Аби відкинути будь-які звинувачення у зловживаннях, Олександр Шкінь пообіцяв продемонструвати  звіт щодо вартості робіт чернігівській громаді.

Нагадаємо, що чернігівський колектор був збудований у 70—80-ті роки минулого століття і з того часу не бачив жодного капітального ремонту. Загальна протяжність каналізаційних труб — 7,2 кілометра. Проблемною каналізація стала ще в 2000-х роках. На трубопроводі постійно виникали аварійні ситуації. Тоді підприємству «Чернігівводоканал» власними силами вдавалося ліквідовувати небезпеку. Із 2005 року вже побудували 6 км головного каналізаційного колектора вартістю 23,8 млн грн. Зараз добудовуються останні 1,2 км колектора.

 Cана Бойко

PR

 

Останні новини Чернігівщини

Girls Leadership Academy 6.0 / Академія лідерства для дівчат 6.0: від усвідомлення – до дій

Girls Leadership Academy 6.0 / Академія лідерства для дівчат 6.0: від усвідомлення – до дій 11:43

Проєкт “Girls Leadership Academy 6.0 / Академія лідерства для дівчат 6.0” – це простір, створений для підтримки дівчат 14-16 років із різних куточків України у розвитку лідерських навичок, розуміння себе та світу навколо.

СБУ викрила на Чернігівщині підпалювача, який на замовлення рф знищив військове авто та намагався втекти за кордон

СБУ викрила на Чернігівщині підпалювача, який на замовлення рф знищив військове авто та намагався втекти за кордон 11:33

Контррозвідка Служба безпеки викрила на Чернігівщині зловмисника, який за вказівкою куратора з рф знищив військовий автомобіль, що використовувався для забезпечення підрозділів Сил оборони України та намагався втекти з країни.

У січні 2026 року місцеві бюджети Чернігівщини поповнились на 946 мільйонів гривень податків та зборів 11:30

У Головному управлінні ДПС у Чернігівській області повідомили, що до місцевих бюджетів усіх рівнів Чернігівської області за січень 2026 року надійшло 946 млн грн від сплати податків і зборів. Із загальної суми до обласного бюджету спрямовано 111 млн грн, решту коштів отримали бюджети територіальних громад.

Можливості для розвитку: що пропонує громадам Чернігівщини «U-LEAD з Європою» у 2026 році 10:20

Команда Регіонального офісу «U-LEAD з Європою» у Чернігівській області представила головам громад регіону результати роботи за 2025 рік та окреслила нові можливості співпраці у 2026 році. Під час зустрічі йшлося про навчальні програми, консультаційну підтримку та нові ініціативи для розвитку громад.

Надзвичайні події в області за останню добу 09:35

Протягом минулої доби зареєстровано 4 небезпечні події, а саме: 4 пожежі.