Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Вівторок, 30 листопада, 15:15:12

"Людей дістало" - перший моніторинг громадської думки щодо виборчого процесу презентували в Чернігові

14.07.2015   14:36Агенцiя

13 липня в дискусійному клубі «Експертна думка» представники громадських організацій ГРІМ та «Єдиний Чернігів» розказали про перші результати дослідження громадської думки чернігівців щодо виборчого процесу, що проходить по 205 округу.

Як зазначав Вадим Антошин на презентації ініціативи в минулу п’ятницю, мета моніторингу – дослідити та донести до громадськості як саме на пересічного жителя міста впливає виборча кампанія. Сьогодні активісти були єдині в тому, що жителі міста втомилися від інформаційної напруги, що пов’язана з агітаційною роботою штабів кандидатів.

З метою дослідження громадської думки активістами організацій був опитаний 1901 житель Чернігова. Опитування проводилося по всьому місту, а не тільки на території 205 округу. Умовно учасники опитування були об’єднані в три групи: молодь, люди середнього віку та літні громадяни.

Олександр Булах, що презентував результати опитування відзначив, що громадян, котрих задовольняє хід виборів, близько 6-8 відсотків в кожній групі. Тих, кого вже «дістало», теж майже однакова кількість – 7-9 %. Близько 8% опитаних обурилися використанням дуже великих коштів для агітаційної роботи, але, в той же час більшість назвати хоча б приблизну суму, використану кандидатами для проведення виборчої кампанії, не змогли. Інші ж називали цифри від сотні тисяч гривень до декількох десятків мільйонів.
Щодо підкупу виборців, то небагато чернігівців стикнулися з цим явищем особисто (близько 2%), більшість чули про це від знайомих (12-13%) чи зі ЗМІ, причому найбільше слідкують за даною інформацією в медіа літні люди (близько 15%) та молодь (близько 25%).

Ставлення до розважальних заходів, що організовують кандидати, у чернігівців розбігається: «за» висловилися близько 8% опитаних, стільки ж вважають їх «святом під час чуми», всі інші впевнені, що витрачені кошти можна було б направити в більш конструктивне русло.

Олександр Бондарев розказав про очевидні і приховані маніпуляції кандидатів в народні депутати.

Перша – це рекордна кількість самих кандидатів, що може призвести до зменшення явки виборців, дезорієнтації при заповненні метрового бюлетеня та голосування за «найвпізнаванішого» кандидата, тиску на ОВК і ДВК, судові тяжби і затягування оприлюднення результатів виборів, або й можливість їх зриву. Друга – соціологія, що не завжди відображає реальну картину вподобань виборців і часто використовується для збільшення згадуваності у ЗМІ. «Соціологія взагалі не має оприлюднюватися», - вважає Бондарев. Використання брендів та месиджів кандидатів і партій для впливу на підсвідомість. А буквально недавно додалися ще й маніпуляції навколо можливості вирішення проблемних ситуацій в місті. Як приклад, вчорашня боротьба з псевдо-мінерами.

Присутній на прес-конференції заступник прокурора області Денис Сірик запевнив в активному реагуванні представників правопорядку на повідомлення про порушення законодавства під час виборчого процесу. З 22 повідомлень 10, за словами Сірика, були передані до єдиного реєстру досудових розслідувань. Наразі ведеться розслідування, по закінченню котрого буде подана правова оцінка. «Під час слідства ніхто зволікати не буде», - підкреслив представник прокуратури. На питання щодо тиску на правоохоронців з боку кандидатів, Денис Сірик відповів, що відповідних заяв прокуратура не отримувала.
Активісти відзначають значне збільшення чорного піару в інформаційному полі (з’являться листівки з дискредитуючими матеріалами) та появу сутичок між агітаторами та представниками різних штабів.

«А на фоні подій в Мукачево у людей спостерігається страх повтору такого ж в день виборів у Чернігові», - зазначив Вадим Антошин. Денис Сірик додав, що при масових порушеннях порядку, правоохоронними органами будуть застосовані заходи для максимального забезпечення правопорядку на вулицях міста та у виборчих комісіях.

Останні новини Чернігівщини

 Понад 100 порушень санітарного законодавства виявлено в області за минулий тиждень

Понад 100 порушень санітарного законодавства виявлено в області за минулий тиждень 13:24

Протягом минулого тижня фахівці Головного управління Держпродспоживслужби в Чернігівській області виявили у суб’єктів господарювання понад 100 порушень санітарного законодавства.

На Чернігівщині вшанували пам’ять жертв Голодомору на місці поховання однієї родини

На Чернігівщині вшанували пам’ять жертв Голодомору на місці поховання однієї родини 13:18

27 листопада в Ічнянській об’єднаній міській громаді Прилуцького району Чернігівської області в лісі за хутором Кікали, біля села Хаєнки, на місці, де похована родина Кондрацьких, відбулося вшанування жертв Голодомору-геноциду 1932-1933 років.

Обстановка на кордоні

Обстановка на кордоні 13:13

Протягом минулої доби змін в обстановці на державному кордоні України в межах Чернігівщини не відбулося, вона залишалася стабільною та контрольованою. На всій ділянці державний кордон охороняється посилено, в пунктах пропуску здійснюється посилений прикордонний контроль.

Змістовно від МОЗ: У чому небезпека куріння кальяну?

Змістовно від МОЗ: У чому небезпека куріння кальяну? 13:11

Останнім часом куріння кальяну набуло особливого поширення. Цей спосіб відпочинку активно пропонується у багатьох кафе та ресторанах і є легкодоступним. Ароматний кальян активно рекламується як безпечний спосіб розслабитись та приємно провести час. Але уявлення про те, що він не приносить шкоди здоров’ю – хибне.

В Ольшані на дорозі Т-25-24 Борзна - Ічня - Прилуки ремонтується аварійний міст

В Ольшані на дорозі Т-25-24 Борзна - Ічня - Прилуки ремонтується аварійний міст 13:05

У 2021 році ремонтується одразу три аварійні мости на дорозі Т-25-24 Борзна - Ічня - Прилуки. У с. Велика Загорівка роботи практично завершені. У селі Івангород роботи ще тривають. У селі Ольшана міст закрито для проведення аварійних робіт з листопада 2021 року.