Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Четвер, 22 жовтня, 09:15:41

"На "ти" з нами говорити не вийде" - чернігівські роботодавці відновили справедливість

22.06.2015   07:38Агенцiя

18 червня в дискусійному клубі «Експертна думка» відбулася прес-конференція чернігівських роботодавців на тему «Зміна керівництва податкової області – перемога чернігівських підприємців».

Представники бізнесових кіл Чернігівщини повідомили, що близько 6 місяців відстоювали свої права та боролися за звільнення Степана Дусяка з посади начальника головного управління Державної фіскальної служби у Чернігівській області. Конфлікт між підприємцями та керівником ДФС почався з формування Громадської Ради, до складу якої не було включено жодного представника бізнесу, тобто сектор, котрий є головним наповнювачем бюджету, залишився без представництва в органі, котрий мав би опікуватися інтересами підприємців. Олії в вогонь підлило й те, що відшкодування експортерам ПДВ були неповними та носили вибірковий характер.

Підприємці виходили на акції протесту з вимогою встановлення справедливості. Їх підтримали представники влади, зокрема, Сергій Журман, що виконував обов’язки голови Чернігівської ОДА, народні депутати України від Чернігівщини. Останні писали звернення до прем’єр-міністра з вимогою звільнити Степана Дусяка. Навіть втручання Сергія Березенка, котрий місяць тому обіцяв підприємцям домогтися звільнення начальника головного управління ДФС у Чернігівській області, не дало результатів. І тільки зараз всі зусилля, котрі доклали роботодавці та всі, хто їм допомагав, винагородилися – Степана Дусяка усунуто від виконання обов’язків начальника головного управління ДФС у Чернігівській області.

Віктор Лазар наголосив, що конфлікт розвинувся через небажання підприємців давати хабарі, а працювати та сплачувати податки відповідно до законодавства. За словами Лазаря, Дусяк намагався показати цей конфлікт як особистий між ним та керівниками протесаного руху, але йому це не вдалося, адже чернігівські підприємці показали надзвичайно високу солідарність та згуртованість і разом довели, що з ними, як реальним сектором економіки, треба рахуватися. «Революція гідності змінила суспільство, змінила нас, так, як було, уже не буде – на «ти» розмовляти з підприємцями не вийде», - наголосив Віктор Лазар, додавши, що вони і надалі готові відстоювати свої інтереси.

Під час протесту не було силового спротиву, багатотисячних зібрань, але, на переконання Костянтина Іванова, вони й не були потрібні, завдяки зусиллям підприємців, солідарності владних структур мету вдалося досягти і Дусяка було усунено від виконання обов’язків керівника податкової області. «Але зроблено не все, ця людина ще не пройшла повністю процедуру люстрації», - заявив Іванов.

Андрій Склярець, котрий, як і інші учасники зібрання, зауважив, що підприємці всієї України щодня відчувають супротив всієї системи від низів до верху. Як приклад він навів той факт, що Степана Дусяка дійсно було усунуто від виконання обов’язків начальника головного управління ДФС у Чернігівській області, але не звільнено, тобто можна очікувати, що невдовзі всі дізнаються про його нове призначення.

Сергій Берестовий закликав підприємців та всіх громадян не мовчати та повідомляти про випадки свавілля з боку чиновників: «Ми прийдемо і вичистимо ці «конюшні», - заявив підприємець.

На прес-конференції ніхто не святкував перемогу, адже головна мета підприємців полягає в тому, щоб домогтися співпраці та конструктивного діалогу з владою. Задля цього на виборах по 205 окрузі представники бізнесових кіл будуть підтримувати кандидата, що не буде чужим для міста та знатиме проблеми Чернігова і регіону.

Останні новини Чернігівщини

Викрито злочинну схему конвертації безготівкових коштів у готівку на суму 272,4 млн гривень

Викрито злочинну схему конвертації безготівкових коштів у готівку на суму 272,4 млн гривень 08:33

Податківцями виявлено злочинну схему ухилення від сплати податків та конвертації безготівкових коштів у готівку, яка діяла на території Чернігівської області протягом 2019-2020 років.

Три поліцейські підрозділи на отримали нові службові автомобілі

Три поліцейські підрозділи на отримали нові службові автомобілі 08:12

Нові іномарки Renault Duster для оперативної і якісної роботи отримали групи реагування патрульної поліції в Бахмачі, Прилуках і Корюківці.

У с. Ловинь на Ріпкинщині рятувальники ліквідували пожежу житлового будинку

У с. Ловинь на Ріпкинщині рятувальники ліквідували пожежу житлового будинку 08:08

21 жовтня о 06:40 до Служби порятунку "101" у селищі Ріпки надійшло повідомлення про пожежу житлового будинку у с. Ловинь.

22 жовтня - Всесвітній день людей з вадами мовлення

22 жовтня - Всесвітній день людей з вадами мовлення 07:55

Король Великобританії, Канади, Австралії та Південної Африки Георг VI, який страждав на заїкання, визнав важливість мовної терапії для лікування заїкання ще на початку 20-го століття.