Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Вівторок, 27 жовтня, 14:17:00

$ 35 млн на модернізацію тепломереж Чернігів може не отримати. Світовий банк просить уряд знайти інше місто

15.06.2015   17:51

Чернігів має шанс модернізувати тепломережі і завдяки цьому зменшити витрати тепла в будинках. Але може цей шанс і втратити. Ще рік тому Чернігів став одним з десяти міст, де збиралися реалізувати проект за рахунок коштів Світового Банку.

Але в результаті роботи над проектом спеціалисти банку з’ясували, що орендар мереж "ТехНова" для генерації тепла використовує вугілля, що забруднює навколишнє середовище. Це суперечить Кіотському протоколу, а отже, Світовий банк не має права дати кредит на Чернігвську ТЕЦ.

Після того, як представники Світового банку повідомили Чернігвський міськвиконком, влада втратила інтерес до цього проекту. Через це Світовий банк звернувся до Кабміну з проханням найти місто, яке замість Чернігова отримає ці кошти.

Про це говорили депутати та представники громадськості на зустрічі з Айратом Хакімзяновим, консультатном Світового банку. З‘ясувалося, що міська влада вже протягом тривалого часу не створює підприємство, яке може стати отримувачем цього кредиту, що поставило під загрозу саму можливість отримати ці кошти.

Вихід є. Міська рада створює комунальне підприємство. «ТехНова» укладає з ним договір і передає тепломережі, теплопункти та іншу інфраструктуру. Світовий банк виділяє кредит на модернізацію.

Умови дуже вигідні: 35 мільйонів доларів на 20 років практично під 0 відсотків. Споживачі отримують скорочення втрат тепла, кращий його облік, а отже, економію споживання та коштів.

Під час зустрічі народний депутат України Владислав Атрошенко звернувся до депутатів міської ради та закликав терміново підготувати проект рішення про створення такого комунального підприємства, а також висловив думку, що фірма «ТехНова», яка орендує ТЕЦ не перешкоджатиме цьому процесу, адже власником і мереж і підприємства ТЕЦ по суті є громада міста, а «ТехНнова» — лише орендар.

Зараз затримка виключно за міською владою.


Iрина Максименк

PR

Останні новини Чернігівщини

Пресконференція:

Пресконференція: "Підсумки виборчої кампанії на Чернігівщині". ВІДЕО 12:01

27 жовтня в прес-центрі «Чернігівський вибір» відбулася прес-конференція на тему «Підсумки виборчої кампанії на Чернігівщині».

У Чернігові +1 міні-сквер – на Масанах

У Чернігові +1 міні-сквер – на Масанах 11:54

Благоустрій ще одного міні-скверу в Чернігові завершений. Цього разу – на Масанах, біля будинку №56. Ось який вигляд новий сквер має зараз. А до початку робіт тут була невпорядкована зелена зона, на якій паркувалися автомобілі.

Як на Чернігівщині реалізовується програма EMERGENCY?

Як на Чернігівщині реалізовується програма EMERGENCY? 11:45

Створення сучасних приймальних відділень у дев'яти опорних лікарнях Чернігівської області передбачено в рамках реалізації програми EMERGENCY.

Обстановка на кордоні. Офіційно

Обстановка на кордоні. Офіційно 11:39

Протягом минулої доби змін в обстановці на державному кордоні України в межах Чернігівщини не відбулося, вона залишалася стабільною та контрольованою.

Від погашення податкового боргу надійшло 54 мільйони гривень

Від погашення податкового боргу надійшло 54 мільйони гривень 11:34

Питання скорочення податкового боргу на постійному контролі керівництва головного управління ДПС у Чернігівській області.