Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Вівторок, 25 лютого, 12:55:29

Вибори по 205 округу як останні за мажоритарною системою та інші особливості виборчої реформи

13.06.2015   07:53Агенцiя

11 червня в дискусійному клубі «Експертна думка відбувся круглий стіл на тему «Вибори як складова захисту демократії в суспільстві». Учасниками заходу стали народний депутат України Олександр Черненко, голова Комітету виборців України Олексій Кошель, політичні експерти та громадські діячі.

Основною темою обговорення стали проміжні вибори народного депутата по 205 виборчому округу та місцеві вибори, що в відбудуться жовтні місяці. Зокрема, вибори по 205 виборчому округу, що пройдуть в Чернігові 26 липня, не є локальними: «Це подія всеукраїнського масштабу», - відмітив Олександр Черненко. До того ж, на думку народного депутата, є висока ймовірність, що саме на цих проміжних виборах чернігівці можуть обрати останнього депутата, що боротиметься за мандат народного депутата за мажоритарною системою.

Також Олександр Черненко поінформував, що днями був зареєстрований законопроект Руслана Князевича, в якому пропонуються зміни до існуючого Закону «Про вибори» і Закону «Про державні закупівлі». Обидва вони ці закони мають полегшити та краще організувати виборчий процес, зокрема і по 205 окрузі.

Відповідно до даного законопроекту, зменшуються строки висування кандидатів до 40 днів до дня виборів – наразі кандидати мають запасі на 10 днів більше, а реєстрація кандидатів закінчується за 30 днів до дня голосування, на сьогодні – за 25.

«Відповідні зміни до законів дозволять комісії вчасно замовити і надрукувати виборчі бюлетені»,- пояснив Олександр Черненко.

Доповнення до Закону «Про державні закупівлі» дозволить на проміжних виборах виборчим комісіям за полегшеною процедурою набагато швидше та простіше замовити товари і послуги для організації виборів.

Це стане можливим за умови, що 18 червня депутати проголосують за ці зміни до законодавства, підкреслив Черненко.

Голова Комітету виборців України Олексій Кошель, що також був активним учасником обговорення, акцентував увагу присутніх на роботі КВУ, яка на виборах по 205 округу матиме два основні напрями: довготермінове спостереження за виборчим процессом, усіма його учасниками та спостереження за процесом волевиявлення громадян в день голосування.

Олексій Кошель розказав, що очолювана ним організація абсолютно впевнена в необхідності проведення виборчої реформи, в рамках якої відбулося узаконення відкритих списків, запровадження багатомандатної мажоритарної системи, виборів мерів у великих містах у два тури та була б заборонена комерційна політреклама на радіо, ТВ, білбордах та сіті-лайтах.

Учасники круглого столу надіються, що виборчу реформу вдасться прийняти уже на початку вересня і місцеві вибори 25 жовтня пройдуть за новими правилами, хоча імовірність цього і не стовідсоткова.

Чернігівські експерти висловили неоднозначні думки щодо виборчої реформи. З одного боку, її необхідність не піддається сумніву, а з іншого, є ризик перетворення системи відкритих списків в ту ж саму мажоритарку, а необхідні глибинні перетворення отримають поверховий, так званий «косметичний» характер. Та навіть за ідеального розвитку подій буде необхідна складна багатоканальна просвітницька робота з населенням по інформуванню його щодо змін в у виборчому процесі

Останні новини Чернігівщини

Ніжин: відбулася щотижнева оперативна нарада при міському голові

Ніжин: відбулася щотижнева оперативна нарада при міському голові 10:16

Відбулася щотижнева оперативна нарада під головуванням міського голови Анатолія Лінника.

Перелік учасників програми 80/20 для приватного сектору Чернігова доповнений ще одним проєктом

Перелік учасників програми 80/20 для приватного сектору Чернігова доповнений ще одним проєктом 10:09

Рішенням виконавчого комітету Чернігівської міської ради доповнений перелік об’єктів з облаштування інженерно-транспортної інфраструктури приватного сектору міста, що співфінансуються за рахунок коштів міського бюджету.

У Чернігові відбувся ІІІ міжнародний фестиваль робототехніки SiverTechFest

У Чернігові відбувся ІІІ міжнародний фестиваль робототехніки SiverTechFest 09:57

У майстерності конструювання та програмування роботів змагалися більше двохсот школярів з Києва, Житомира, Черкас, Ніжина, Славутича та Гомеля. Усі вони — учасники третього міжнародного фестивалю робототехніки SiverTechFest.

Обстановка на кордоні. Офіційно

Обстановка на кордоні. Офіційно 09:32

Протягом останньої доби змін в обстановці на державному кордоні України в межах Чернігівщини не відбулося, вона залишалася стабільною та контрольованою.

Майже дві тисячі виконавчих листів було видано Чернігівським окружним адміністративним судом протягом 2019 року

Майже дві тисячі виконавчих листів було видано Чернігівським окружним адміністративним судом протягом 2019 року 09:24

Виконання рішення суду є невід’ємною частиною права на справедливий суд. Судові рішення є обов’язковими до виконання на всій території України.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини