Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Четвер, 11 серпня, 04:46:09

Вибори - одна з найбільших потенційних загроз енергетичній безпеці Чернігова

11.06.2015   21:39Агенцiя

10 червня 2015 року в дискусійному клубі «Експертна думка» відбувся брифінг генерального директора ТОВ фірми "ТехНова" Олександра Корчинського про особливості підготовки до опалювального сезону 2015-2016 на Чернігівській ТЕЦ.

Під час заходу було повідомлено про успіхи підприємства щодо ремонту основного обладнання і тепломереж, про хід накопичення вугілля на складах, а також окреслено виклики та загрози енергетичній безпеці Чернігова в економічному, паливному та політичному аспектах.

Зокрема, Олександр Корчинський зазначив, що нині на складі Чернігівської ТЕЦ перебуває 54 000 тон антрацитового вугілля загальною вартістю близько 99 мільйонів гривень.Це паливо в квітні 2015 року обійшлося підприємству в 1834 грн. за тонну, в той час як в тариф закладено ціну вугілля 1100 грн. без врахування витрат на транспортування та ПДВ. Антрацитове вугілля в Україні видобувається лише в зоні проведення АТО і на сьогодні купівля його у шахт на Донбасі є проблематичною, але, попри всі намагання уряду відновити поставки українського антрациту, повністю покрити потреби підприємств теплоенергетики вітчизняним паливом неможливо. Отже, вже кілька місяців Чернігівська ТЕЦ працює переважно на вугіллі закордонному, яке купується за валюту в Росії та Південній Африці і коштує дорожче за вітчизняне. Таким чином, підприємство нині несе багатомільйонні збитки, які лише в травні склали близько 21 мільйонів гривень.

З огляду на ситуацію із постачанням палива, фірма «ТехНова» очікує справедливого рішення Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП), яке встановлює об’єктивну величину тарифу на тепло для всіх тепло- та електрогенеруючих підприємств в Україні.

Інакше у підприємства не буде обігових коштів необхідних для закупівлі палива та виконання ремонтних робіт для початку опалювального сезону 2015-2016, що навіть може призвести до зупинки підприємства. Крім того, державне підприємство «Енергоринок», яке скуповує електроенергію у всіх електростанцій України, нині заборгувало Чернігівській ТЕЦ  149 мільйонів гривень, що також ускладнює підготовку до зими, оскільки ці гроші влітку мали б піти на закупівлю палива та ремонтні роботи. Проте, не зважаючи на наявні системні складнощі з паливом і фінансами в нашій державі, Олександр Корчинський запевнив, що ТОВ фірма «ТехНова» вчасно виконає всі необхідні ремонтні роботи для підготовки до зими та забезпечить достатній запас палива, адже за всі роки оренди Чернігівської ТЕЦ, підприємство жодного разу не підвело довіру чернігівців.

Однією із найбільших потенційних загроз енергетичній безпеці Чернігова, Олександр Корчинський вважає наближення двох виборчих кампаній – місцевих виборів восени і виборів до Верховної ради України в окрузі 205. Саме з виборами він пов’язує публічні звинувачення на адресу ТОВ фірми «ТехНова», які останнім часом лунають на сумнівних мітингах, щодо нібито несправедливої орендної плати та «корупційності» тарифів на тепло. Всі ці звинувачення, на думку директора підприємства, не мають шансів на жодну юридичну перспективу, адже є виключно популістськими. Цинічні політики завжди роблять собі рейтинги, спекулюючи на найболючіших проблемах простих людей. Якщо хтось буде агітувати на темі «завищених тарифів», то деякі люди можуть піддатися омані та перестати сплачувати за тепло та гарячу воду, що, в свою чергу, додасть підприємству проблем у підготовці до зими. Заклики щодо розірвання договору оренди Чернігівської ТЕЦ та так зване «повернення в комунальну власність» і так комунального підприємства, традиційно виникають в Чернігові перед кожними виборчими перегонами, та є виключно цинічним популізмом, вважає Олександр Корчинський.

Останні новини Чернігівщини

В Чернігові поліцейські вилучили у «закладчика» наркотики та психотропну речовину, а також півмільйона гривень готівкою

В Чернігові поліцейські вилучили у «закладчика» наркотики та психотропну речовину, а також півмільйона гривень готівкою 20:06

Співробітники Чернігівського райуправління поліції та регіонального Управління боротьби з наркозлочинністю викрили 34-річного мешканця Чернігова, який розповсюджував наркотики шляхом «закладок».

Судом задоволено позов прокурора щодо незаконної передачі земель історико-культурного призначення

Судом задоволено позов прокурора щодо незаконної передачі земель історико-культурного призначення 19:59

Господарський суд Чернігівської області задовольнив позов прокуратури, заявлений в інтересах Департаменту культури і туризму, національностей та релігій Чернігівської ОДА до Головного управління Держгеокадастру у Чернігівській області.

ТОВ «Чернігівгаз Збут»: одна платіжка замість двох і зручний графік оплати електроенергії та її розподілу

ТОВ «Чернігівгаз Збут»: одна платіжка замість двох і зручний графік оплати електроенергії та її розподілу 19:48

Все більше клієнтів команди постачальників ТВІЙ ГАЗЗБУТ, до якої входить ТОВ «Чернігівгаз Збут», користується можливістю сплачувати за електричну енергію та її розподіл через постачальника.

Нова пошта шукає підрядників для ремонту відділень по всій країні

Нова пошта шукає підрядників для ремонту відділень по всій країні 19:44

Нова пошта розпочинає проєкт реновації відділень по всій Україні, як поштових, так і вантажних, щоб надати можливість українському бізнесу працювати під час війни та підвищити комфорт для своїх клієнтів.

Більше 4 тисяч працевлаштованих за 7 місяців...

Більше 4 тисяч працевлаштованих за 7 місяців... 19:40

Ще 361 особу залучено до громадських та інших робіт тимчасового характеру, 653 -скеровано на професійне навчання.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини