У Новгород-Сіверському районі планують створити 4 громади. ВІДЕО
На засіданні за участі представників міської та районної влади було розглянуто проект перспективного плану об’єднання територіальних громад та ухвалено створення 4 громад Новгород-Сіверського району.
8 червня за участі представників міської та районної влади, сільських голів відбулось чергове засідання з розгляду проекту перспективного плану об'єднання спроможних територіальних громад. Були обговорені пріоритети, за якими має відбуватись об'єднання в територіальні громади. Отож, населені пункти, які захочуть утворити громаду, повинні знаходитись в радіусі дії адміністративного центру не більше як за 20 кілометрів. Ця зона може розширюватися до 30-35 кілометрів. Територія громади повинна бути єдина, без ніяких окремих вкраплень.
Павло Плотніков - заступник голови міської ради: "Основна ідея цього, це те, що швидка допомога або пожежна техніка повинні з центру цієї громади доїжджати до населеного пункту громади за час близько 30 хвилин. Ось тому і формується такий радіус, така площа цієї громади".
Найбільш бурхливо обговорювали фінансування територіальних громад, чи вистачить його, чи буде якась допомога з боку держави. Також залишається невідомою доля комунальних підприємств на селі, що буде з майном, яке знаходиться на балансі сільських рад - все це викликало неабияке занепокоєння серед деяких сільських голів. Згідно нової реформи, відбуватиметься укрупнення територій.
Олег Бондаренко - голова міської ради: "Всі ці громади, на які ми ділимо наш район, з’являються такі собі міні райони. Тобто якщо це Грем'яч, Орлівка, Чайкине, Новгород-Сіверський з’являється міні район, в якому буде свій соціальний захист, своя первинна медицина у вигляді фапу або дільничної лікарні, своя освіта, своя культура. Тобто вся та інфраструктура - це буде точна копія інфраструктури чи міськради чи району , яка зараз у нас є. Це буде вся інфраструктура в цьому адміністративному центрі, на які ми розділимо наші громади".
Наприкінці засідання було вирішено все ж таки направити проект перспективного плану на створення 4 територіальних громад по Новгород-Сіверському району.
Сергій Пунтус - міський голова: "На сьогоднішній день більш всього приємлива пропозиція - залишити 4 територіальні громади на території нашого міста і такий перспективний план запропонувати для його подальшого втілення в життя".
Останні новини Чернігівщини
За підтримки Франції у двох лікарнях Чернігівщини облаштували модернізовані укриття 12:19
Йдеться про дитячу та психоневрологічну обласні лікарні. Реалізувати проєкти вдалося завдяки Програмі здоров’я французької агенції з міжнародного технічного співробітництва Expertise France.
Поліція документує наслідки ворожих атак по мирному населенню Чернігівщини 11:56
Упродовж доби ворог вкотре атакував Чернігівську область безпілотниками.
Чернігівщина — бронзовий призер командного чемпіонату України з легкої атлетики серед юнаків та дівчат 11:32
З 12 до 14 червня у Луцьку відбувся чемпіонат України з легкої атлетики серед юнаків та дівчат 2009 р.н. та молодших.
На Чернігівщині водій скоїв наїзд на патрульного поліцейського - зловмисника затримано 11:08
20 червня близько опівночі на дорожній станції патрульної поліції в селі Кіпті Чернігівського району патрульні зупинили автомобіль, водій якого рухався під час дії комендантської години.
На Чернігівщині відкрили Центр захисту та підтримки дітей, які постраждали від насильства, за моделлю «Барнахус» 10:36
Днями у Чернігові відбувся круглий стіл з нагоди відкриття Центру захисту дітей за моделлю «Барнахус». Його створили в межах меморандуму про співпрацю між Чернігівською ОВА, МБФ «Українська фундація громадського здоров’я» та ЮНІСЕФ. Центр став першим на Чернігівщині та шістнадцятим в Україні.