Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Вівторок, 23 квітня, 14:10:57

Питання продовольчої та енергетичної безпеки – найголовніші в країні

06.06.2015   10:33Агенцiя

Про це заявив Віце-прем’єр-міністр України – Міністр регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Геннадій Зубко в ході робочого візиту до Чернігівської області.

Під час проведення семінару з енергоефективного партнерства, високопосадовець наголосив на необхідності впровадження заходів, спрямованих на зменшення споживання російського природного газу, який нині є політичним інструментом у стосунках з Україною.

— Ми маємо чітко зрозуміти, що нічого не робити ми вже не можемо. Потрібні системні кроки, які зменшать споживання газу та зекономлять гроші, - зазначив Геннадій Зубко.

Розповідаючи про основні державні програми з енергоефективності, запропоновані населенню, Віце-прем’єр-міністр України закликав долучитися до вирішення питання енергетичної безпеки не лише владу, а й громадськість.

Представник Ради регіонального розвитку Сергій Березенко у своєму виступі підняв питання розвитку інфраструктури міста, вирішення яких залежить також від органів центральної влади.

Він також наголосив на важливості донесення до населення інформації щодо того, як можна за рахунок тих чи інших ініціатив Уряду та європейського досвіду забезпечити економію енергії.

Голова обласної державної адміністрації Валерій Куліч поінформував присутніх про роботу в області щодо раціонального, ефективного споживання електроенергії, тепла, води та газу.

Він повідомив, що триває робота щодо оптимізації витрат енергоресурсів населенням. Реалізуються ініціативи Уряду України щодо стимулювання населення до впровадження енергоефективних заходів, а також розробляється відповідний проект регіональної програми.

В рамках реалізації ІІІ фази Проекту ЄС/ПРООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду» у містах Ніжин, Прилуки планується реалізувати проекти з енергоефективності для об’єднань співвласників багатоквартирних житлових будинків.

Гжегош Гайда, керівник проекту IFC «Енергоефективність у житловому секторі в Україні», закликав не шукати у цьому напрямку нових шляхів, оскільки вони в же є та ефективно працюють у багатьох країнах. За його словами, саме співпраця держави з населенням і повинна стати відходом від популізму і початком реальних змін.

З напрямками реалізації Державної підтримки термомодернізації житлових будівель, умовами та перспективи впровадження енергоефективних заходів присутніх ознайомив голова Держенергоефективності Сергій Савчук.

Учасники заходу також мали змогу довідатися про залучення кредитних коштів для проведення енергоефективних заходів у будинках ОСББ, а також ознайомитися з досвідом та умовами їх кредитування банками.

Довідка. Чернігівську область за рівнем використання паливно-енергетичних ресурсів можна порівняти з Вінницькою, Рівненською, Житомирською. Проте, враховуючи галузеву структуру промисловості, вона має свої особливості паливного балансу.

Підприємствами, організаціями та населенням області за 2014 рік використано на 7% менше умовного палива, енергетичних матеріалів та продуктів перероблення нафти, ніж рік тому. У структурі використаного палива в області більшу частку 51% займає природний газ, 18,0% - вугілля. Найбільшими споживачами енергоресурсів є промисловість та населення.

Реалізується Програма енергоефективності Чернігівської області на 2009-2015 роки. Так, у 2014 році в усіх сферах суспільного виробництва впроваджені енергозберігаючі заходи на загальну суму 88 мільйонів гривень. Це дасть можливість економити щорічно 32,4 тисяч тонн умовного палива на загальну суму 75 мільйонів гривень.

Одним із шляхів зменшення обсягів споживання первинних енергоресурсів, в першу чергу природного газу, є впровадження нетрадиційних джерел енергії.

На даному етапі велика увага приділяється використанню наявних місцевих видів палива. Наш регіон має значний торф’яний ресурс — 12% від загальних запасів в Україні. Крім того, є великий потенціал відходів деревини.

Так, у минулому році на 72 об’єктах теплопостачання проведено роботи з реконструкції котелень, в тому числі на використання альтернативних видів палива 50 котелень.

Вжито заходи щодо залучення інвесторів, які провели роботу по переведенню котелень на альтернативні види палива на 25 об’єктах бюджетної сфери.

В цілому за минулий рік в області було спожито 713,5 мільйонів кубічних метрів природного газу, що на 97,7 мільйонів кубометрів або на 12% менше у порівнянні з 2013 роком.

Останні новини Чернігівщини

«Ваш родич потрапив у біду»: на Прилуччині пенсіонерка повірила шахраям та втратила 30 тисяч гривень

«Ваш родич потрапив у біду»: на Прилуччині пенсіонерка повірила шахраям та втратила 30 тисяч гривень 11:01

Поліцейські закликають громадян бути обережними у телефонних розмовах з незнайомцями та не поспішати виконувати їх вказівок пов’язаних з переведенням коштів.

25-річчя Академічного симфонічного оркестру “Філармонія” 10:39

“Любов до гармонії” — це не просто смисл слова “філармонія”. Це, певним чином, спосіб існування, який визначає сутність музичного колективу.

Безпека, захист та ситуація на кордоні. Сергій Деденко назвав основні питання для прикордонних громад 09:34

Громади України, які межують з Російською Федерацією, наразі потребують вирішення низки питань. Серед них безпекове середовище, захист обʼєктів енергетики та майбутнє двадцятикілометрової зони.

 Чернігівські поліцейські відкрили кримінальне провадження за спробу нетверезого водія відкупитися від відповідальності

Чернігівські поліцейські відкрили кримінальне провадження за спробу нетверезого водія відкупитися від відповідальності 09:23

Поліцейські відділу реагування патрульної поліції Чернігівського райуправління викрили 45-річного водія позашляховика, який керував транспортом у нетверезому стані.

«Працевлаштування переселенців та ветеранів війни – один із пріоритетів роботи служби зайнятості» 09:22

Так на «круглому столі», що відбувся днями в Бобровицькій міській раді, сказав заступник директора – начальник управління матеріально-технічного забезпечення та закупівель Чернігівського обласного центру зайнятості Вячеслав Бєлогура.