Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Середа, 26 серпня, 01:02:16

Фонд оборони країни: наша мета забезпечити 50 тисяч бійців військовими аптечками

31.05.2015   17:50Агенцiя

До Чернігова за підтримки Геннадія Корбана у цю суботу завітали дніпропетровські волонтери - представники Фонду оборони країни - провести тренінг з використання аптечок тактичної медицини і подарувати чернігівським волонтерам самі аптечні несесери.

Оскільки під час зустрічі Геннадія Корбана з волонтерами у чернігівців було багато питань саме щодо аптечок. Наталія Хазан, волонтер Фонду оборони країни говорить:

- Принципова позиція Фонду – аптечки без тренінгу не давати. Це просто не має сенсу. Ми отримували чимало «трьохсотих» (поранених – авт.), які були перев‘язані казна-чим, з нерозпакованими аптечками. Вони просто не розуміли, як ними користуватися. Для хлопців аптечки виглядали красивими, модними, але непотрібними штучками.

Щоб уникнути повторення подібних випадків, видачі аптечок завжди передує тренінг з найкращими і сертифікованими тренерами. Один з таких викладачів і приїхав до Чернігова. Волонтерів навчають у більш спокійній обстановці, тут в тилу, а от бійців - в умовах, максимально наближених до бойових.

Значимість аптечок, укладених за найкращими стандартами НАТО, важко переоцінити. Бо найпоширеніша причина смерті на полі бою - втрата крові. У солдата є буквально хвилини, аби за допомогою препаратів чи медичних засобів зупинити кровотечу. Саме тому ще з перших днів війни Фонд оборони країни почав забезпечувати аптечками волонтерів, військових медиків і самих бійців. Наталя Хазан розгортає перед нами несесер з аптечним начинням:

- Тут є все, що треба, аби врятувати життя: ножиці, щоб розрізати одяг, турнікет, щоб зупинити кровотечу, ізраїльський бандаж…При пораненні боєць випиває таблетки з цього боксу. Ну і дрібнички: очні краплі, маркер, щоб записати час, перев‘язь, рукавички, пластир.  

Комплектація дніпропетровців виявилася настільки вдалою, що коли до міста приїхали американські військові медики і побачили українські аптечки, то тільки і вимовили: "Ідеально". Нині Фонд вже роздав близько двох тисяч медичних наборів, але планка ще вища - до 50 тисяч. І з кожним днем Фонд все ближче до цієї цифри. В Чернігові волонтери Фонду нині працюють з танковою бригадою, чимало солдат якої знаходяться зараз саме в зоні АТО.

PR

Останні новини Чернігівщини

 Підтримка бізнесу і прикордонних громад Чернігівщини: у Корюківці відбулася зустріч із міністром Віталієм Безгіним

Підтримка бізнесу і прикордонних громад Чернігівщини: у Корюківці відбулася зустріч із міністром Віталієм Безгіним 11:04

Учора, у День Державного Прапора України, прикордонну Корюківську громаду відвідали міністр у справах громад, територій та внутрішньо переміщених осіб Віталій Безгін, начальник Чернігівської ОВА В’ячеслав Чаус, Надзвичайний і Повноважний Посол Королівства Бельгія в Україні Люк Якобс та директор Бельгійського агентства з міжнародного співробітництва Enabel в Україні Дірк Депре.

25 серпня: цей день в Україні і світі 08:23

День 1644 Російська агресія - Day 1635 Russian aggression

Патрульні виявили нетверезу водійку під час комендантської години 17:08

Учора під час комендантської години, патрулюючи вулицею Парковою інспектори зупинили автомобіль Mitsubishi ASX.

У Нацполіції завершився тренінг із розвитку якісної ветеранської політики за підтримки Уряду Великої Британії 16:27

У межах реалізації Проєкту «Реформування сектору цивільної безпеки в Україні» за підтримки Уряду Великої Британії відбувся п’ятиденний навчальний тренінг для помічників керівників з питань ветеранської політики в регіонах на тему «Адвокація інтересів захисників і захисниць у діяльності Національної поліції України».

Молодь з малих територіальних громад Чернігівщини отримала ще сім президентських грантів 15:35

Ще сім представників молоді з малих територіальних громад Чернігівської області отримали гранти Президента України. Відповідний Указ №724/2026 Володимир Зеленський підписав 14 серпня.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини